Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen vízipipát szeretnék,...

14 évesen vízipipát szeretnék, hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Több osztálytársamnak is van, olyannak is akinek a szülei nem dohányoznak.

Ezért igazából haverokhoz szoktam járni dehát mégsem mehetek örökké hozzájuk meg egyébként is örülnék sajátnak.

Még ki is fizetném magamnak csak nem engedik mert, hogy károsabb a ciginél sok helyen viszont azt olvasom, hogy nem most akkor hogy is van ez?

És nemis szívnék mindennap egyhéten kb. 2 max. 3x.

Szerintem reális de nemértem nekem szinte semmit nem engednek a szüleim.

A családban amúgy senki sem dohányzik.

Lécci segítsetek! Nagyon köszönöm.


2009. ápr. 2. 21:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy.De gondolom tudják a szüleid hogy dohányzol.Figyelj, divatból ne költsd már a pénzed ilyen hülyeségre!Ha van az osztálytársaidnak akkor mi van?Legyél már különb, ne kövesd őket.Ha annyira vagány akarsz lenni, akkor járj át az osztálytársaidhoz és használd az övékét.Még szép hogy nem engedik a vízipipát.Nőj fel.
2009. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem károsabb a ciginél, de semmiképp sem egészséges. Ez olyan, mintha arra kérnéd a szüleidet, hogy engedjenek dohányozni. Tudom, hogy nem ugyan az (amúgy én is szülő vagyok, és ráadásul dohányzom is), de semmiképp nem egészséges. Én sem engedném a fiamnak. Mondjuk én nem vagyok egy nagy vizipipás, bár van olyan ismerősöm akinek van, néha egy-egy beszélgetésnél tök "fílinges" tud lenni, de nekem eszembe se jutott, hogy kell saját. Ha majd nagykorú leszel, vagy mit tudom én, 17 éves akár, majd már vagy nem szólnak annyira bele, vagy úgyis megveszed. Ha már itt tartunk (bocs, hogy megint összehasonlítom, tudom, hogy van különbség, de akkor is hasonló) én 15 évesen kezdtem cigizni, suttyomban persze, bár a szüleim elég hamar rájöttek, de 18 éves korom előtt nem cigizhettem otthon (legalább is amikor otthon voltak), sőt, pénzt se kérhettem rá. Anyám mindig mondta, hogy ha vagyok olyan hülye, hogy a zsebpénzem cigire költöm, az az én bajom, de akkor kattanjak le a sminkjéről, ha magamnak nem veszek mert inkább cigizek. Jogos.

Oké, te megvennéd magadnak, de na, érted, szerintem nem véletlenül nem engedik a szüleid. Más kérdés, hogy ha olyan helyzet lenne, hogy valakinél vagyunk, én is megengedném a 14 éves fiamnak, hogy beleszívjon a vizipipába, de hogy sajátja legyen azt nem engedném.

2009. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Elképesztő, hogy tombol ez a vízipipa őrület már a kiskamaszok közt is. mostanában hospitáltam egy általánosban, ahol egy hetedikes kissrác büszkén ecsetelte az óratartó tanárnak, amikor beszámoltak a hétvégéjükről, hogy ő vízipipázgatott a haverokkal. az állam a földet súrolta.

Édesem. a szüleid nem hiába nem engedik a vízipipázást, abszolút egyetértek velük. gondolj egy kicsit bele: a szüleid természetes, hogy nem nyújtanak segítő kezet az egészséged tönkretételében, a dolguk, hogy óvjanak téged.

kicsit vizsgáld ezt a dolgot a felnőttek szemszögéből, ha van egy csepp józan belátásod, rá fogsz jönni, hogy neked akarnak jót, és nem azért tiltják, hogy téged kínozzanak.

2009. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%

nem egészen értek egyet az elöttem szólókkal... én is zseretnék vizipipát a szüleim nehezen mentek bele de végülis sikerült ha mindenáron akarsz magadnak magyarázd el nekik h fele annyira SE káros mint a cigi... SŐT.. nem mondom h egészséges de nem is káros annyira... először művelődj ki... aztán mond el nekik ezt az egész vizipipa dolgot...


www.vizipipa.eu (egy kis segítség) :)

2009. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
az utolsó vok még valamit kifelejtettem.. hogy.. jó lehet nem cigiznek.. de BIZtOS csinálnak oat ami nem teljesen egészséges... erre is hivatkozhatsz... nah csá csá
2009. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Attól, mert kevésbé káros, már lehet? És attól, mert nekik is van egészségtelen szokásuk, úgy gondolod, követni kell a példájukat? Szép, kedves utolsó...
2009. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
én kaptam a szüleimtől vizipipát 12 évesen, szívtam belülllle vagy kettűt, oszt' ment a póc tetejére :D szerintem semmi értelme :)
2009. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%

nálam is a sulibol mindenki szivja én még be is lázasodtam tőle sztem semmi értelme inkább cigizek

14éves fiú

2009. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
igazad van, a ciginek van értelme, pifff xD
2009. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
És a ciginek mi értelme van? Meg lehet tőle halni 20 évvel hamarabb, mint ameddig élnél? Ez szép teljesítmény, csak így tovább.
2009. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!