Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire gáz, ha a mások...

Mennyire gáz, ha a mások által eldobott cigicsikket, ami még ég, felveszem majd beleszívok párat?

Figyelt kérdés

Nem merek dohányboltba bemenni, mindig elkap valami rossz érzés nem tudom miért... Dohányzó ismerősöm nincs, akivel olyan viszonyban lennék, hogy tudnék tőle kérni...

Így jobbára csak ez a módszer marad. Eddig csak háromszor csináltam. Összesen 3x-4x szívtam bele egy-egy cigibe.


De rájöttem hogy nem folytathatom tovább ezt, mert még a végén lesz valami bajom. Volt hogy 2 órán keresztül csak buszoztam fel-alá, azt nézve hogy mikor lesz egy olyan megálló ahol nem lát senki, és aki fel akar szállni a buszra, az az ember csak bedobja a csikket a fém dobozba, én meg kiveszem és beleszívok.

Tudom beteg vagyok egyesek szerint de rájöttem tényleg hogy ez nem jó, valamit biztosan tudtok javasolni (pszichológuson, és egyéb terapeutákon kívül...) Privátban is írhat aki szeretne. (Netán tippeket adni, mittom én, amúgy jó tanuló vagyok és okos ember, csak ez az egy ilyen hülye dolgom van, és legszívesebben most ha egy másik ember lenne az én helyzetemben, valószínűleg lenézném, vagy legalábbis eléggé furán néznék rá.)


(A kérdés nem kamu, légyszi ne gyertek ezzel)



2020. jan. 6. 22:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10 Igen, elég okos embernek tartom magam. Természetesen nem emiatt a tevékenységem miatt... Azért írtam ki, mert kíváncsi voltam a közösség véleményére ezzel kapcsolatban. De segítség helyett csak leugatást kaptam. Így nem lehet egyről a kettőre jutni.

Oké, hogy undorító szerinted, de vannak sokkal undorítóbb dolgok az életben. Kinek mi veri ki az ingerküszöbét.

Az nem undorító, ha csak simán egymásnak adogatják a cigit? Vagy ha egymás után isznak egy vizesüvegből? Ez miért lenne annyival másabb, amit én csinálok? Azért, mert idegen ember? A barát nem lehet beteg?

Próbálom megérteni egyes emberek gondolkodási módját, de így elég nehéz.

2020. jan. 9. 20:35
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Igen baromi okosnak tűnsz :D

Nekem az egész dohányzás egy undorító tevékenység, kár is elkezdened magyarázni, hogy nem káros, nem drága, megnyugtat blabla. Amit te teszel az csak rátesz egy lapáttal. Nem tudom milyen gondolkodàsmódot akarsz megérteni. Jobb lett volna ha titokban tartod ezt.

2020. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Elég érdekes.. Szerintem semmiképp ne folytasd ezt a "szokásod". Ha valóban szeretnél dohányozni, akkor menj be dohányboltba, és vegyél Magadnak. Higénikusabb.

Ha szabad kérdeznem, hány éves vagy?

2020. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Fiatalabb, mint 18
2020. jan. 12. 11:18
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez így ebben a formában tényleg gáz.

A hajléktalanok se a csikkeket szívják el, hanem összeszedik a csikkeket, kiszedik belőle a benne maradt dohányt és azt tekerik be egy új papírba (esetleg még szűrőt is tesznek bele). Ez se a világ legjobb dolga de mindenképp kevésbé rossz, mert nem veszed a szádba más után.

Ha pedig haverok adják át egymásnak az kicsit más. Jó esetben ismered, tudod milyen életet él, mennyire figyel a higiéniára, esetleg, hogy van-e valami fertőző betegsége (akár csak egy sima herpesz).

Ha nem vagy 18 akkor hivatalosan nem mehetsz be dohányboltba, viszont ha idősebbnek nézel ki simán lehet hogy kidják. Én a 18. szülinapomon vagy 3 dohanyboltban voltam, hogy na végre most tudok adni személyit erre egyikben se kérték el, pedig nem néztem ki öregebbnek, mint 17 évesen.

Ha ez nem opció, mert nem mersz bemenni akkor szedd össze a pénzt és a dohánybolt előtt kérj meg egy szimpatikus látszólag idősebb embert aki odamegy, hogy vegyen. Ha kérdezi milyet csak mondj egy márkát “kék multit” “arany marlbit” vagy bármi amit ismersz. Ha ez se jó, mert nem mersz idegent leszólítani akkor szólj egy idősebb osztálytársnak, havernak, hogy légyszi vegyen neked.

Nem kell minden nap szívnod sőt nem is biztatlak a dohányzásra, viszont ennél a csikkezésnél bármi jobb.

2020. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15 Haver, osztálytárs kuka.

Haverok inkább piálnak, a cigi szerintük maga a sátán szüleménye... osztálytársak meg beköpnek mindenkinek, aztán meg csesztet mindenki majd érte, hogy miért cigizek. Csak 1 ember cigizik az egész osztályból, és vele egyáltalán nem vagyok jóban. :(

18 éves kor előtt te hogy cigiztél?

2020. jan. 12. 23:15
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"Okos ember", micsoda problémákkal...

Az igazi probléma, hogy nem is érted, mennyire gáz, amit művelsz.

Kizárt dolog, hogy valahogy ne tudd megvenni a cigarettát, ha már annyira dihányozni akarsz, legrosszabb esetben nem szolgálnak ki, elküldenek, de lesz olyan dohánybolt, ahik nem foglalkoznak a koroddal.

Mondjuk idegeneket inkább ne szólongass le, hogy vegyenek neked cigit.

Arra sincs értelmes válaszod, miért akarsz dohányozni, ez nem is a kérdéshez tartozik, majd megbánod idővel, ha sikerül nikotin függőv

2020. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Okos ember", micsoda problémákkal...

Az igazi probléma, hogy nem is érted, mennyire gáz, amit művelsz.

Kizárt dolog, hogy valahogy ne tudd megvenni a cigarettát, ha már annyira dihányozni akarsz, legrosszabb esetben nem szolgálnak ki, elküldenek, de lesz olyan dohánybolt, ahik nem foglalkoznak a koroddal.

Mondjuk idegeneket inkább ne szólongass le, hogy vegyenek neked cigit.

Arra sincs értelmes válaszod, miért akarsz dohányozni, ez nem is a kérdéshez tartozik, majd megbánod idővel, ha sikerül nikotin függővé válnod.

Nem is biztos, hogy a cigaretta hiányzik neked, hanem az, ahogy hozzá jutsz.

A fiatalok többnyire azért kezdenek el dihányozni, mert a társaságból nem akarnak kilógni (többiek dohányoznak), nem buszozik órákon keresztül azért, hogy találjon egy eldott csikket, amit előtte egy fiatal nő vett a szájába.

2020. jan. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

Én 18 éves korom előtt nagyon ritkán dohányoztam, akkor osztálytársaktól kértem egy slukkot vagy esetleg egy egész szálat. Ha ilyen osztályod van, hogy senki nem cigizik és venni se akarnak neked, akkor vagy idegent kérj meg vagy próbálkozz és valahol csak kiadják. Jó tanács, hogy amikor bemész légy határozott, tegezd le az eladót (ha nagyon öregnek tűnik akkor azért ne) és kérj ki egy cigit. Ne állj ott hosszan variálva mint aki még sosem dohányzott, mert látni fogja, hogy parázol. Nézz ki egy szimpla márkát és mondd annak a nevét.

Tőlem sokszor nem is személyit kérnek csak megkérdezi, hogy "ugye elmúltál már 18?", itt nyilván egy határozott igen kell, hogy legyen a válasz és már nem is fogja kérni. Ha meg elkérik, akkor bocs nincs nálam és nem szolgálnak ki, akkor se történik semmi, nincs következménye.

Még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy cigizni nem jó dolog, viszont még mindig jobb boltból vett cigit szívni, mint mások eldobált nyálas csikkeket összeszedni és azt elszívni.

2020. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%
Hol laksz? Veszek neked szivesen:D
2020. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!