Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Még soha nem próbáltam ki a...

Még soha nem próbáltam ki a dohányzást, de most valahogy nagyon kiszeretném! Mit tanácsoltok, hogy szerezzek cigit?

Figyelt kérdés
2020. jan. 12. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy
2020. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Várd meg a 18. Szülinapod és vegyél a tabakban
2020. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Amit az előző.
2020. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Csomorkány ***** válasza:
53%
Furcsák ezek az önbecsapások. Te nem kipróbálni szeretnéd a cigit, hanem cigizni szeretnél. Hosszú távon. Így gondold végig, tényleg akarod-e. Ha igen, nem fog senki megakadályozni.
2020. jan. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
84%

szia, régebben én is így voltam vele, de egy szabályt szabtam magamnak: soha nem vettem cigit, mindig tarháltam. nem szívtam naponta többet, inkább alkalmanként, de volt egy jóféle cigisdobozom (fém, lapos) és mindig tele volt. cigis szempontból kudarc volt az, ahogy csináltam, mert végül (több éves távlatban) nem sikerült rászokni, ma se dohányzom..

(ha valaki ezt szeretné utánam csinálni, akkor csak egy javaslatom van: figyelj a testedre! nekem ő szólt egy alkalommal, amikor taiji-táborba mentem, ahol ugye t. k. a test reakcióival foglalkoztunk; a testem mondta nekem, hogy "most állj le!" azóta akárhányszor próbálom (pl. 1-2 évente egyszer), nem esik jól)

2020. jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem tudom hogy szerezz de hogy 27év cigizés és kb. 4év göthös köhögés után csomót érzek a jobb lapockám alatt,ennek 3hete és ha pisztolyt fognának a fejemhez se tüdöznék le a levegőn kívül semmit! Nagyfater 95évesen halt meg végig cigizett, azt hittem én is így leszek...meg a duma hogy "akkor teszem le amikor akarom". Sajnos ez nem így működik. Tervben nekem is az volt hogy cigizek egy 10-15évet max és leszokok. Sikerült ráhúzni még 10et. 3hét még csak de 3méterről megérzem ha valaki cigizett és most esik le hogy milyen büdös is voltam az elmúlt 27évben...
2020. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%
Ha jót akarsz magadnak, felejtsd el, de örökre. Különben magaddal nagyon dúrván kitolsz, azoknak pedig akik gyártják és forgalmazzák jelentős hasznot termelsz. Még csak ki sem próbáld. Legtöbben egy kis kipróbálás eredményeként cigiznek évtizedeken vagy egy életen keresztül.
2020. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

:) Ah, nosztalgia. Amikor még 18 év alatti voltam, és nem mehettem be csakúgy dohányboltba cigit venni xDD


Emlékszem, mi régebben azt csináltuk, hogy megkértünk egy random felnőttet (ez sokszor nem működött, sokszor viszont igen), illetve most már sokszor engem kérnek meg... Ezenkívül bemehetsz dohányboltba, és kérhetsz, aztán vagy nem kérnek személyit, vagy azt hazudod, h persze, elmúltál 18, csak otthon hagytad, vagy vmi hasonló. Ha jól beszélsz idegennyelven az is működő lehet, ugyanis ha vmi szofisztikált akcentussal megmondod a magadét, és nem nagyon érti, akkor kézzel-lábbal valahogy elkommunikáltok, és csak nem fog személyit kérni. Utóbbi módszer akkor nagyon hatásos, ha nem angolul v németül, hanem vmi más nyelven próbálod meg.

2020. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy haveromtól kértem egy szálat 14 évesen, akkor próbáltam ki, nagyon rossz volt. Aztán még elszívtam 2-3 szálat, de nem tetszett, úgyhogy egy időre abbamaradt a dolog. Végül 16 évesen kezdtem komolyabban cigizni, a 18 évesen történt leszokásomig szívtam kisebb-nagyobb szünetekkel. Például nyaranta nem is cigiztem, nemem csak hobbi volt, nem függőség. Azért szoktam le, mert már nem volt meg a feelingje, hogy titokban, elbújva kellet szívnunk, meg már megvehettük a boltban is simán, na az már teljesen elvette a kedvemet. Vannak olyan barátaim, akik egyetem alatt szoktak rá, úgyhogy jó társaság lenne, de én már nem szívok el több cigit.
2020. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igazából ha van egy idősebb barátod/ismerősöd tőle is kérhetsz. Vagy ha valaki szerez valahonnan többet azt tovább tudja adni. Be is küldhetsz valakit, erre a csövesek a legjobbak ők szinte mindig be mennek. Vagy csak oda mész valakihez aki cigizik és kérsz tőle, persze ingyen nem valószínű, hogy csak úgy adnak. Van ahol kiadják de ezt én inkább utolsónak hagynám. Meg aztán el is csenhetsz pár szálat vagy jobb esetben egy dobozzal valakitől pl.: Ha szüleiddel mész valahova buliba tuti lesz majd valami ős magyar papika aki cigizik és kis ivászat után simán elrakhatod. Majd ráfogja a korra meg a piára.


Igazából más most nem jut eszembe, meg kicsit későn is válaszoltam de remélem azért segítettem valamennyit!

2022. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!