Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzó emberek aránya a...

Dohányzó emberek aránya a városokban?

Figyelt kérdés

Az utazásaim alatt már jó pár éve megfigyelem a dohányzó embereket a városokban.

(Mondhatjuk úgy is, hogy kicsit unatkoztam az utazások alatt, és le kellett valamivel foglalni magam, ami érdekel :) )


Kezdeném azzal, amit a legtöbbször látok, Budapest:

Én a III, X, XIV, XVI, XVII kerületekben szoktam legtöbbször lenni. Az eddigi tapasztalataim alapján minél kijjebb van egy kerület, annál kevesebb dohányzó embert látni az utcán. (Ennek megfelelően a külső kerületekben a csikkek száma a földön elég kevés, a belvárosban sokkal több csikk van eldobálva.) Egy iskola minél beljebb van a belváros felé, annál nagyobb valószínűséggel dohányoznak a diákok (általánosságban, a megfigyeléseim alapján).


Debrecen:

Számomra nagy meglepetés volt, mikor legutóbb tavaly nyáron ellátogattam ide, megdöbbenve tapasztaltam, hogy szinte mindenki dohányzik, a kismama a babakocsit tolva, a 12 éves kisgyerek, a 80 éves öregember. Átlagosan minden második ember dohányzott. Egyik nap épp az eső elől menekültem be egy bolt alá, ahová nem ér be az eső. Nem messze tőlem egy kinézetre 13 éves kiscsaj és a kb 19 éves nővére futottak be szintén az épület alá. A kiscsaj nővére rágyújtott az épület alatt, elszívta kb a feléig, majd odaadta a húgának a cigit. Hát én azért nem gondolom, hogy ilyen fiatalon dohányozni kéne, ráadásul így. Na mindegy, ennyit Debrecenről:)


Szeged:

Ritkán járok errefelé, amikor igen, akkor közepes mennyiségű dohányzó embert látok, a turisták általában nem szoktak, viszont a helyi lakók nagy része igen. Jó hír, hogy inkább az idősebbek dohányoznak (40+), persze ez lehet épp véletlen, hogy amerre jártam, ott pont ők dohányoztak.


Eger:

Még friss az élmény, röviden nem sok dohányzó embert láttam, se a belső tereken, se kijjebb az utcákon. És akik dohányoztak inkább a 30-as, 40-es korosztály volt. Fiatalokat nem is láttam dohányozni.


(Azt hozzá kell tenni, hogy csak Bp-n voltam iskolák közelében, a többi városban csak az utcákon lévő embereket figyeltem meg.)


Ecigik inkább a fiatalok körében elterjedtek, főleg Budapesten, bár ott a külső kerületekben többször láttam ecigit, mint a belsőkben. Szegeden, Egerben egyáltalán nem láttam ecigiző embereket, Debrecenben csak 2-3 embert max.


Több városban is voltam még, de azokon a helyeken nem töltöttem el elég időt, hogy legalább valamennyire helyesen be tudjam lőni, hogy kb milyen arányban dohányoznak.:)

Ha esetleg bárki úgy érzi, hogy esetleg rosszul állapítottam meg egy várost/kerületet, vagy csak egyetértene velem, nos nem harapok nyugodtan írjátok le róla a véleményeteket ti is! :)


(Ezeket az információkat nem jegyzeteltem le sehova, csak emlékezetből írtam. Nem azért foglalkozok ilyennel, mert nincs jobb dolgom, csak mivel sokat utazom a munkám miatt, sokszor városokon belül és gyalog, így van időm ilyen dolgokat is megfigyelni. Én magam nem dohányzom egyébként.)



2020. febr. 2. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Fú te aztán nagyon ráérsz...
2020. febr. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint utolso mondatig mar nem jutottal el, gratulalok, a nyeremenyed egy lefele mutato ujjacska.:)
2020. febr. 4. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, h így van e valójában, de én mostanában elég sokat járok szfehérvárra, és rengeteg dohányzó fiatalt látok az utcákon. lányok-fiúk, szegények-gazdagok. Én is elszívtam a hétvégéről megmaradt cigimet vmi szobornál kaja után, és én is fiatal vagyok. És kva jól nézek ki, de ezt cak így zárójelbe.
2020. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Szfehérváron mindig csak átutazóban voltam, így nem sok időm volt megnézni az embereket...
2020. febr. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!