Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Passzív dohányosként milyen...

Passzív dohányosként milyen szűrővizsgálatokra érdemes elmenni?

Figyelt kérdés

Az egyetem miatt nem tudok még itthonról elköltözni. Anyám élettársa folyamatosan bagózik a lakásban, én meg kénytelen vagyok belélegezni a füstöt. Vettem légtisztítót, meg leszigeteltem a szobaajtómat. Így csölkent a füst mennyisége, de eléggé aggódok, hogy lesz valami bajom, mert már kb 10 éve megy ez a passzív cigizés.


Tavaly voltam tüdőröntgenen, az nem mutatott semmi bajt. COPD meg erek ultrahangos vizsgálatára érdemes elmennem? Háziorvos ad ezekre beutalót?


2020. febr. 6. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, adhat beutalót..tudogyogyaszatra erdemes, ott csinalnak funkció vizsgalatot. Nekem is kellett ilyet, pont a passziv dohanyzas miatt, mert folyamatosan kohogte. tole. Kiderült h allergias asztmát okozott.
2020. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen,érdemes,de amúgy nálunk már bevezették,hogy a tüdőszűréshez tartozik funkcióvizsgálat is.
2020. febr. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!