Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez most akkor hogy van?...

Ez most akkor hogy van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Miért látom azt néhány helyen hogy a cigaretta elvileg radioaktív hatású? Nem is értem miért lenne benne radioaktív anyag? Ha valaki elmagyarazza nekem ezt megköszönöm és megy a zöld kéz.

2020. febr. 19. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Az Ukrajnából becspészett cigik lehetnek sugárzóak. Csernobil közel van.
2020. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden anyag rádioaktív egy kicsit. A föld is sugároz, kozmikus sugárzás is van, de ezek minimálisak, nem károsak. A cigi is lehet radioaktív, de nem ez a fő baj vele. Hanem az, hogy amikor elég, akkor sok káros, rákkeltő anyag keletkezik.
2020. febr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: értem,köszönöm a felvilágosítást.
2020. febr. 20. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

A dohányban magában is vannak radioaktív anyagok, persze nagyon alacsony mennyiségben. Legjelentősebb közülük a polónium-210, ami amellett, hogy alfa sugárzó, nagyon komolyan mérgező is.

Azon kívül az épületekben mindenhol, de főleg pincékben és ritkán szellőztetett helyeken, ott van a radon-222. Ő is alfa sugárzó és ő felelős a természetes háttérsugárzásból elnyelt dózis legnagyobb részéért, de nemesgáz lévén nem tapad meg a tüdőben. Viszont szeret (elektrosztatikusan) hozzátapadni a dohányfüst apró részecskéihez, amik viszont már megtapadnak a tüdőben, lényegesen megemelve ezzel a radonból származó dózist a dohányzók és a velük egy légtérben tartózkodók számára.


A radon és a dohányzás:

[link]


Elég híres eset, ezt a pofát Po-210-zel mérgezték meg 2006-ban

[link]

2020. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!