Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Félek. Nem tudom mit tehetnék?

Félek. Nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A szüleim kamasz koruk óta cigiznek. 17 éves vagyok, 17 évig passzívan dohányoztam. A házban is cigiznek. 4 hónapig cigiztem, már nem teszem. Rettegek, hogy meghalok, vagy hogy a szüleimet vesztem el. Annyira szoros velük a kapcsolatom, hogy nem élném túl,ha valamelyikőjük meghalna. 4 hónap cigi után depressziós lettem. Félek hogy rákom lesz, vagy hogy a szüleimnek. Anyukám 25 éve cigizik, apukám 28 éve. Kérdeztem őket, azt mondták semmiért sem hagynák abba. A füst rám is rossz hatással van, romcsol. Mit tehetnék? Nem akarom elveszíteni őket, se azt hogy ők veszítsenek el engem.
2020. márc. 4. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Kérd meg őket, hogy legalább Rád legyenek tekintettel, ha már nem tudják abbahagyni a dohányzást. Tehát ott ne dohányozzanak, ahol Te is tartózkodsz. Vagy ha ez sem megy, menj ki a füstös helységből.

Valószínűleg még nincsenek közvetlen életveszélyben, de a dohányzás jó néhány évvel megrövidíti az életüket.

2020. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

1. Egyszer mindenki meghal. Attól függetlenül, hogy szoros a kapcsolatod velük (ez természetes), mindenképpen be fog következni előbb vagy utóbb.

2. A dohányzás valóban elég veszélyes üzem ilyen hosszú távon, viszont ez az ő életük; nem dönthetsz helyettük.

3. Ellenben az jogos, hogy legalább téged kímélhetnének tőle. Sajnos még egy évig kell bírnod, onnantól felnőttként bárhova mehetsz, ha ez ennyire zavar téged.


Bónusz: a sors néha vethet vicces fordulatokat is. Például, hogy még kacsintóviszonyban se lesz a betegség a dohányzással, ami kialakul neked/nektek. Szóval nem feltétlenül kell ezen ennyit görcsölni, főleg, hogy a stresszelés rossz egészségi állapotot idézhet elő.

2020. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki dohányzik, az egy barom.

Aki a gyerekeit is ennek teszi ki az egy barom állat.


Sajnos az adófizetők pénzéből fogják majd kezelni a kialakult tüdőrákot és a láb amputációkat.

Te pedig meneküljél onnan és próbáljál sokat kirándulni a hegyekbe.

2020. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rengeteget mozgok a dzabadlevegőn, én magam a társaság miatt cigiztem 4 hónapot, de már abbahagytam. Beszélek majd velük, talán kimennek legalább az előszobáig.
2020. márc. 5. 07:33
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Beszélgessél velük erről.
2020. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!