Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a gyógyszerektől,...

Nagyon félek a gyógyszerektől, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 vagyok, kb 2 hónapja járok pszichológushoz, aki elküldött pszichiáterhez. Ő írt fel valami antidepresszánst, az meghánytatott, aztán most felírt Escitil 10mg-ot meg Xanaxot.


A problémám az, hogy rettenetesen félek, hogy "megváltoztat" majd az Escitil. Őszintén megmondva időnként "különlegesnek" és "másnak" tartom magam a viselkedésem/gondolataim miatt, és ezt az esetek egy részében imádom.


Érzésem szerint én nem vagyok depressziós. Furcsa a személyiségem és vannak szorongással, önértékeléssel, szocializálódással kapcsolatos problémáim, de nem vagyok depressziós. Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan adjam az orvos tudtára, hogy nem akarok ilyet szedni, mert félek tőle. (Persze, lényegében ez szorongásoldó is, nem csak antidepresszáns, de a lényegen nem változtat.)


Viszont, ha nem szedem, akkor valószínűleg a negatív tulajdonságaim is megmaradnak, ami pedig nyilván nem jó...


Mit tegyek? Hogyan tudnék meggyógyulni úgy, hogy közben nem változom egy teljesen más emberré? A pszichoterápia segít, de heti (most kétheti...) 55 perc kb. semmire nem elég, viszont több alkalomra se a pszichológusomnak nincs ideje, se a családomnak pénze.


2018. jún. 25. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Márpedig ezt pont a pszichológussal kéne megbeszélned, hisz ez is pszichés dolog, aggodalom. A gyógyszert pedig azzal, aki felírta, bár lehet, hogy a pszichológus is eleget ért hozzá.


Őszintén szólva kétlem, hogy a személyiségedet erősen meg tudná változtatni a felírt gyógyszer... Alapból én se szedek gyógyszert, ahogy orvos közelébe se megyek, de ha nagyon muszáj, félre tudom tenni egészséges, bár viszonylag enyhe orvos-, kórház- és gyógyszerfóbiámat. Bizonyos dolgokat meg tudok gyógyítani egyedül, másokat nem s van, ahol kellően bízom az orvosokban és a szerencsémben. Fura gyógyszereknél más a helyzet, de ezekhez nem értek (a helyedben valószínűleg infót gyűjtenék). Úgyhogy megértelek valahol, de a te eseted egyedi, a szakemberekkel kellene konzultálni, nekik illik tudni, hogy melyik gyógyszer mit okoz s a pszichológusnak kell tudnia, hogy mit kezdjen a félelmeiddel.

2018. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!