Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Asztmásként, úgy hogy dohányzo...

Asztmásként, úgy hogy dohányzom mik a kilátásaim akkor ha elkapom a koronavírust?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. A dohányzást a múlt hét során leredukáltam 25-ről (eddig) 8 szálra. Az asztmámra nincs panaszom több mint 10 éve. Symbicort-ot szoktam hasznáni egy adagot"" lefekvés előtt. Az asztmám sosem okozott akadályt a sportolás szempontjából, nem fulladok edzés közben sem. A 25 szál cigi mellett sem volt gond a heti 5x 1-1.5 óra súlyzós edzés majd azt követőn heti 3x elmegyek bringázni, vagy futni. A futás nem megy folyamatosan, mert mindig a súlyzós edzés utánra szoktam időzíteni és egyszerűen nincs energiám, szerintem a tüdőm bírná..csak addigra már fáradt vagyok. Az asztmából annyit érzek hogy igazából lefekvéskor, amikor így magamra maradok a gondolataimmal és figyelek a légzésemre akkor érzem hogy valami nem tökéletes, nem kapok annyi oxigént amennyi úgy jól esne. Ezen segít a gyógyszer, amit ugye mindig lefekvés előtt használok..de igazából anélkül is el tudnék aludni csak kicsit bosszant a dolog ezért mindig orvosolom a gyógyszerrel. Valószínűleg ez az állapot nap közben is fenn szokott állni csak mindig lekötöm magam ezért egyszerűen észre sem veszem. Emlékeim szerintem 1-1x bringázás közben is előjött ez az állapot ami kellemetlenséget okozott de lényegesen nem vetette vissza a teljesítményem.

2020. márc. 25. 18:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Aki ennyire a sajat egeszsegenek az ellensege, az megerdemli a sorsat. Asztmaskent cigarettazni a legnagyobb baromsag egyebkent is, nemhogy amikor egy tudogyulladast okozo jarvany kellos kozepen vagyunk.
2020. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha meghalok akkor megérdemeltem, köszi. Sok empátia szorult beléd:'D
2020. márc. 25. 19:13
 3/25 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak bántani, mert én meg dagadt vagyok, de ez tényleg nem a legjobb kombináció a koronától függetlenül!
2020. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele.
2020. márc. 25. 20:17
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha a korhazban kozted meg egy hasonlo koru, de nemdohanyzo asztmas kozott kellene donteni, hogy kinek nagyobb az eselye a tulelesre, szerinted az orvos kit valasztana? Rossz hirem van, nem te lennel az.
2020. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem én?:/ Erre magamtól rá sem jöttem volna..Nem mintha az arcomra lenne írva hogy dohányzok. Nem gondolod hogy ezen kívül más szempontoknak is szerepet kéne játszania ebben a választásban? Pl ha a másik asztmásnak jóval gyengébb a tüdeje mint az enyém? Attól függetlenül hogy ő nem dohányzik..asztmás és asztmás között hatalmas különbségek vannak.
2020. márc. 25. 21:41
 7/25 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vagy nagyon fontos magadnak, ha ilyeneket csinálsz.

Akkor pedig láthatod előre a sorsodat. Gondolom, már nagyjából megbékéltél vele.

2020. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld meg letenni.
2020. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mert te biztos az egészség mintapéldája vagy..sportolsz heti 5x, kerülöd az alkoholt, kábítószert, stresszt, tudatosan, egészségesen táplálkozol, mindent megteszel az egészségedért:) Erre nem tudhatom a választ.. bár elég csekély az esély rá hogy abba az 5%-ba tatozol. Én tudom magamról hogy ügyelek a saját egészségemre. Igen..a cigi az még hibázik..de le fogom rakni..tudom hogy sikerülni fog.. már célegyenesben vagyok. Szóval te inkább a saját egészségeddel törődj, rendben?:)
2020. márc. 26. 17:16
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Pajtas, ha nem erdekelnek a valaszok, csak megerositest keresel a sajat ostobasagodra, minek jossz ide kerdezni?
2020. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!