Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a károsabb, az alkohol...

Melyik a károsabb, az alkohol vagy a cigaretta?

Figyelt kérdés
Heti 5 szál cigi vagy 5 korsó sör a károsabb?
2020. máj. 1. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az alkohol hizlal és rosszat tesz a májadnak

a cigi a tüdődnek

Most mindenki döntse el melyik fontosabb számára :D :D (az alkoholtól pillanatnyilag boldog is leszel ha jol beba*ol)

2020. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ minek. A tüdődnek a cigi, a sör a májadnak. Egyébként ha választani kell, akkor inkább heti 5 sör legyen, attól nagy bajod nem lesz.
2020. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
cigi. Ha tömény alkohol lenne, akkor megfontolandó kérdés, de a sörben elenyésző az alkohol
2020. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as most 5 pálinka vagy 5 sör szerintem nem fontos különbség meg a kérdés szempontjából sem fontos...
2020. máj. 1. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
De, pont hogy fontos. Nem az alkohop kategória az ami káros, hanem az alkohol. Amiben alig vam, az nyilvan nem az
2020. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös, javítanálak ha megengeded. Nem is maga az alkohol káros, hanem a fogyasztás mértéke, 1 nap 1 pohár bourbontől se függő nem leszel, se más bajod nem lesz. Ha viszont naponta 1 üveggel iszol az már kicsit kártékonyabb, és valószínűbb az alkoholizmus kialakulása is.


Kedves Kérdező, a kérdésedre a válasz megint az, hogy mennyit fogyasztasz belőle. Egyébként a heti 5 szál cigi nem annyira szerény véleményem szerint nem káros. Ha megnézed azokat akik tüdőrákban halaltak meg, akkor láthatod, hogy nagy részük nem heti 5 szál cigit szívott.

2020. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem felesleges javítgatnod, ha fingod sincs a témához. Gondolom dohányzol is. Értelmes ember nem teszi, aki meg tudja is, mit okoz sejt szinten, az pláne nem
2020. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

#6-os Ha választani kell, egyértelmű, hogy a cigi a károsabb. Napi 1 pohár bor vagy sör nem árt az egészségnek, sőt ilyen kis mennyiségben jótékony hatásai is lehetnek.

A cigiben kb 300 féle rákkeltő szer van, minden mennyiségben egészségtelen, és függőség is hamarabb kialakul, mint egy pohár sörtől.

2020. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
#7 Nem nyert, nem dohányzom, a tények teljes ismerete nélkül szerintem jobban jársz ha befogod a nagy lepcses pofád, mindenki jobban jár vele. +Nem jön ki ennyi hülyeség a szádon.
2020. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a cigaretta. Mert az maradandó tüdőkárosodást okoz, a sörrel -ami tele van B vitaminokkal- meg ugyis eszik az ember, főleg krumplis ételt, mert ahhoz való. És a máj regenerálására vannak táplálékkiegészítők is, meg teák is. A tüdőkárosodásra meg szerintem nincs semmi. Vagy van?
2020. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!