Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen jöttetek rá,hogy...

Hány évesen jöttetek rá,hogy káros a cigi? Milyen élmény okozta,hogy rájöttetek,hogy nem egy jó dolog cigizni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 12. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Már kicsi korom óta tudtam, hogy nem jó a cigi. Apukám cigizik, de nem azaz erős komoly dohányos, ő számomra az elrettentő példa.

30 leszek augusztusban, de még ki se próbáltam a cigit és soha nem is fogom.

2020. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én tini koromban bulikban cigiztem. Kb 20 évesen jött el az, hogy egyre kevésbé kívántam, sőt, nagyon nem esett jól. Rájöttem, hogy leginkább a "társaságba tartozás" miatt szívtam. Így leálltam vele, teljesen. Nem egy konkrét élmény így, hanem fokozatosan jöttem rá azt hiszem:)
2020. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

14 éves korom óta dohányoztam, persze buliból, aztán kis mértékben addiktív lettem, ami azt jelenti, hogy ha egyedül voltam, akkor kevésbé kívántam a cigit, mint társaságban, viszont egy pohár sört nem tudtam meginni cigi nélkül. Buliba 20+ szál, aztán 1-2 nap haldoklás, aztán napi 5-10 szál cigi.

37 évesen fizikai munkavégzés közben éreztem, hogy csökken a teljesítményem, nehezebben kapok levegőt, néha kifulladok, ami ijesztő volt, mert naponta akár tonnákat is pakoltam. Egyben raktam le a cigit az alkohollal. Elmentem tüdészhez, aki hosszas vizsgálódás után kijelentette, hogy a 14 éves korom óta tartó dohányzásom oda vezetett, hogy elkezdett "kipurcanni" a tüdőm. Természetesen lassan fog regenerálódni és nem lesz soha olyan, mint volt, de emlékszem, hogy miután elmúlt a depis, elvonásos időszakom (~3 hónap - 1 év között fokozatosan) utána a mai napig meggyőződésem, hogy a cigarettának semmi haszna. Sajnálattal nézem azon embertársaimat, akik nem elég erősek ahhoz, hogy lejöjjenek a függőségeikről, legalábbis azokról, amik egyértelműen csak és kizárólag károsak.

37 éves koromban a "leszoktató" élmény az volt, hogy nem kaptam levegőt 3-4 perc intenzív mozgás után. Mivel egyszerre szoktam le a cigiről és a piáról, így dupla elvonási tünetek voltak, ~1-2 hónapig mindenkit meg akartam ölni, aki hozzám szólt, vagy rám nézett, elment mellettem, vagy egyáltalán csak létezett. Persze aztán szedtem nyugibogyót, meg a pia miatt Tiapridalt, az segített. A 3. hónaptól a ~12. hónapig allergiás voltam mindenkire, aki ivott, vagy cigizett. Utána kezdett el normalizálódni az agyam, most pár évvel később már tudom, hogy ez volt életem egyik legjobb döntése.


Szerintem teljesen felesleges a dohányzás és az alkoholfogyasztás...

2020. máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Paczalos István ***** válasza:

Nálam ez kb 30 éve történt, még középiskolába jártam. Egyik napról a másikra felemelték a szofi árát 12,90-re, ami 90 fillérrel többe került, mint 3 krémes, vag egy nagy tányér babgulyás a helyi csárdában, ahol volt időnk hazamenetelkol megenni egy ételt. (20 forint költőpénzből futotta)


Akkor döntöttem, hogy inkább a csülkös babgulyást választom friss pogácsával, mint a cigit. Ezt a döntést azóta se bánom.

2020. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én kocadohányos voltam egy darabig,de egy idő után már attól a heti 5-6 száltól is rosszul voltam. Igen tudom,ez nem mennyiség,de akkor is ez az igazság.


Ma már a cigi gondolatától is undorodom.

2020. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28 évesen... Rohantunk egy újraélesztéshez de hiába értem én elsőre a beteghez annyira fulladtam hogy nem tudtam semmit sem csinálni... Baromira szégyellem magam azóta is
2020. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27 évesen. A sípoló tüdőm, a krákogás, köhögés, amikor fulladtam éjszaka. Az egész jó jel volt,hogy ideje ráhagyni.
2020. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!