Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen élettörténeti okai...

Milyen élettörténeti okai lehetnek annak, amiért valaki elkezd dohányozni?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam hallani hogy bizonyos emberek azért kezdenek el dohányozni, mert "az élet így alakította náluk" és hogy "egyszer csak megtörtént velük". Én nem dohányzom és nem is vágytam rá soha, ezért érthetetlen számomra hogy miért megy bele valaki önként egy olyan dologba, amiről tudja nagyon jól, hogy könnyen megölheti őt, hiszen ez egy káros szenvedély. Szeretném megkérdezni milyen élettörténeti okai lehetnek annak, ha valakit erre visz az élet, hogy elkezdjen dohányozni?

2020. máj. 16. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebbe senki nem úgy megy bele, hogy "elkezd valamit, amibe belehalhat" - mellesleg ez nem csak a dohányzásra állna, hanem rengeteg egyébre is (alkohol, drogozás, motorozás, ejtöernyözés, stb).

A legtöbben elöször csak megpróbálják, mert "mindenki dohányzik körülöttük", vagy otthon ezt látta, megszokta a dohányfüstöt, vagy éppen ellenkezöleg, erösen tiltották és kipróbálta, stb.

Általában alklami dohányosként kezd mindenki, aztán egyre több alkalommal gyújt rá, egy-egy alkalommal több szálat szív el és egyszer csak rádöbben, hogy rászokott, ha nem kapja meg a napi adagot, akkor ideges, roszzul érzi magát.

2020. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam, mikor kipróbáltam. Aznap nem én voltam az egyetlen, aki először csinálta. Előtte borzasztóan megvetettem a cigit, de valószínűleg az alkoholos befolyásoltság, illetve a kíváncsiság miatt mégis rágyújtottam. Mentolos volt. Tetszett sajnos. Aztán egy jó ideig nem is folytattam, majd depresszió kezdeti fázisában hirtelen megkívántam a cigarettát. Ekkor mar 17 körül voltam. Az elején mindig kizárólag egyedül szívtam, csak mással vetettem meg. Nem szerettem volna, ha kiderül, abszolút nem tartottam menőnek. A többiek mindig egy gangben jártak ki az iskola elé cigizni, én mindig elmentem egyedül valami eldugott helyre, zenét hallgatni és cigizni. Tényleg szégyelltem, amit csinálok, de közben jól esett. Akkor meg nem is szoktam rá, viszonylag ritkán csináltam. Az egyre növekvő stressznek es magam alatt levésnek viszont sajnos az lett az eredménye, hogy szépen lassan megszokássá, rutinná nőtte ki magát a dolog, szépen rá is kattantam, és azóta nem is nagyon fordult meg a fejemben bármilyen leszokási szándék, pedig a depresszióm megszűnt, a stressz nem teljesen, de abból is kevesebb ér mostanában. De sajnos még nincs elég akaraterőm letenni, és (szerintem) ebben az a tudat is közrejátszik, hogy sokszor úgy éreztem az utóbbi években (jelenleg nem), hogy a cigi az egyetlen biztos pont az életemben.
2020. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!