Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nincs semmi pénzem, a kaját...

Nincs semmi pénzem, a kaját alig tudom valahogy megoldani ( koronavírus miatt) ha utcán gyűjtenék eldobott cigicsikkeket, majd újratölteném cigibe, jó megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Sajnos a koronavírus miatt elvesztettem az állásom.

Cigarettázom, de nem a bolti dobozos cigit veszem, hanem én töltöm, így jelentősen kevesebbe kerül.( alul leírom)


Most sajnos nemhogy erre nincs pénzem, de kajára se...

Alig van 300 ftom.


Viszont nagyon nehéz dohányzás nélkül, főleg mert 11 éve dohányzom. 1 vagy 2 szál biztos kell egy nap.


Arra gondoltam hogy az utcán járva szoktam látni eldobott, csak félig elszívott cigarettákat.

Ezeket összegyűjteném, majd szétbontanám otthon, ès mivel cigarettahüvelyem van még 100 db kb, újratölteném azokba.


Szerintetek ez így működhet?


22lány



( 1000-1300 ftért szoktam dohányt venni, cigihüvely 200 ft / 200 db.

Kéthetente veszek dohányt, azért nem 20 szálat szívok egy nap, hanem 7-8 szálat.


Tehát egy hónapban

2500 ft a dohány, 200 ft a hüvely költségem, ami szerintem nem sok, ahhoz képest hogy más ennyi pénzen 2 doboz cigit vesz,

Nekem elég 1 hónapig.


Kérem, dohányellenesek ne jöjjenek, hogy szokj le, meg rákot okoz.

Tisztában vagyok hogy rákot okoz.


Vagy valaki valami tippet tudna adni?


Sajnos szombatnál előbb nen lesz pénzem ( akkor tudok menni alkalmi munkára, amit nap végén kifizetnek)

Még a kaját se tudom, hogy fogom megoldani :( :(



2020. jún. 16. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Ezt elég szomorú így olvasni. Egy próbát megér végülis. Én anno a filtereket szedtem így össze (lett jó kis herpeszem is :D).

Próbáld meg azt, hogy összegyűjtögeted az alu sörös, vagy energiaitalos dobozokat, és azt beviszed egy visszaváltóba. Általában 2 ft/db, de ez is több, mint a semmi. (Tudom, hogy ciki, mert a csövik csinálnak ilyet, de nálam bevált).

2020. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
A csikkek ilyen gyüjtése gyakori. Ha ez neked megoldás? De tényleg leszokhatnál! Nem vagyok dohányzás ellenes, de a te esetedben a 7..8 szál (az 1..2-röl nem is beszélve) még nem olyan erös függés. Picit ha akarnád biztosan le tudnál gond nélkül szokni. (Nem jobb válaszás lenne, mint mások által eldobott, káros anyagokkal feldusult csikket gyüjteni? Majd ha megnyered az ötöst visszaszokhatsz rá, vagy akár szivarra:-))
2020. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.es:

Hát most akkora a stressz bennem hogy ez képtelensèg...

A vírus miatt, az állás miatt, a pénz miatt, képtelenség hogy most szokjak le.

2020. jún. 16. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Persze ha szeretnél tbc vagy bármi más nyavaját összeszedni, menj és szedegesd a csikket össze mások után..arról nem is beszélve, hogy az 1x már meggyújtott cigi sokkal ártalmasabb. Legyen már egy kis tartásod, gusztusod önbecsülésed. Mi vagy Te? Csőves?

Nincs pénzed. Enni alig tudsz de neked a szar cigi a fontos..

Ahelyett, hogy le tennéd és több maradna kajára vagy más értelmes dologra! Miért nem törekedsz normális állásra ahol rendesen be vagy jelentve, fizetik a tb-t?

Ui.: egy volt dohányos..

2020. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy kamu kérdés? Netre meg van pénzed? Érdekes. Egy vilagjarvany idején igazan okos gondolat cigarettacsikkket gyűjteni. Ha koronavírust estleg nem össze szedhetsz barmi mast is a calici vírustól lezdve a herpeszen át a tbcig. Ha nincs munkád gondolom tbt sem fizetsz így ha beteg leszel el sem látnak csak eletveszelyes allapotban. Ez egy kivalo lehetőség hogy leszokj a cigiről. Ha ez igaz amit írsz akkor iszonyú szanalmas vagy hogy 20 évesen ez a legnagyobb problémád. Keress munkát!
2020. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudsz valakitől pénzt kölcsönkérni? Vagy vegyél kiskorúaknak cigit 2 szálért... Vagy ha fiatal lány vagy szólíts le fiatalokat hogy tudnának e adni cigit... Nincs dohányos barátaid akiktől tudsz kérni néhány szálat?
2020. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
7-8 cigire való biztos összejön így, és ha csak a dohányt veszed ki belőlük , semmilyen fertőzést nem kaphatsz.
2020. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
6 os vagyok... Ne má lécci ne kukázz... Annyira gáz... Ne alázkodj meg ennyire a ciginek (én egy hónapja szoktam le nálunk a férjem vesztette el az állását...) Büszkeség is van a világon... Azért ne kukáz már... Hol laksz? Adj el valamit vagy kérj kölcsön...
2020. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet venni okosba fél kiló dohányt 2500-3000ft-okért, kéztől!
2020. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Kamu kerdes...
2020. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!