Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan dohányozzak? Fogműtét...

Hogyan dohányozzak? Fogműtét után?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a bölcsességfog műtétem. Felvágták a számat belül és,kiszedték a fogat aztán összevarrták. Hála isten a fájdalomcsillapító hat, és kaptam antibiotikumot is. De már tegnap is tudtam enni,mivel nem fáj így annyira...jegelem az arcom, így fel sem dagadt csak egy picikét. Elvileg 3-4 napig “nem szabad” dohányozni. DE NEM BÍROM...Egészen máig bírtam,de csak azért hogy ne fertőzödjön el,mert tegnap tényleg teljesen friss volt a seb. Tudom ma is az még. De nem tudom hogy bírjam ki. Kész vagyok teljesen. Ha oda rakok a számba például valamivel letakarom a sebet? Mondjuk egy zsepit? És úgy cigizek akkor az úgy jó lehet? Azért gondoltam mert ha letakarom valamivel,hátha úgy nem megy bele a füst.. utána meg mondjuk sós vizzel öblögetek... Jó lehetne így? :( Segítsetek légyszi

2020. júl. 1. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Öblögetni sem szabad fogműtét után.

Nikotintapasz. Még legalább egy napot bírd ki, bár kettő jobb lenne.

2020. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy, bírd ki. Korábban én is kibírtam pedig kb láncdohányos vagyok (napi 1-2 doboz).
2020. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Hülye ötlet, bagó az orrodon át! Mondtam, hogy bolond ötlet.


Ha kibírod négy napig, akkor szerintem tedd le örökre a cigit!


Én vagyok a rossz példa, mert én kétszer egy hónap és pár nap után visszaszoktam. Bár életem eddigi legrosszabb periodusa, akkor még nem ért véget.

2020. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Orron át.
2020. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nincsenek kiskapuk. Nem ajánlott dohányozni, részint a hőártalom, részint az érszűkîtő hatása miatt. Ha rágyújtasz, az a te bajod és erre nincs felmentés. Ha emiatt begyullad, az szintén a te bajod lesz. Ez ugyanolyan, mintha azt mondaná az időjós, hogy holnap esni fog, mire te felpattannál, hogy nem jó, nincs nálad esernyő. Nem fogja azt mondani az időjós, hogy néz alternatívát neked, el fogsz ázni és kész. Itt is ez a helyzet. Nincs választás, ha rágyújtasz, kockáztatod a gyulladást.
2020. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ne legyen nálad/otthon cigi es akkor nincs kisértés:p zard be magad es dugd el a kulcsot itt az ideje az elvonónak!
2020. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem beszéltem, magas lóról. Sőt meg is védtelek.


Sajnos ilyenkor tényleg az van, amit egy másik válaszoló írt. Hogy sajnos 3-4 napig sz@r, de nagyon nem éri meg dohányozni.

Láncdohányos voltam három évig. Napi öt doboz erős cigi. Két ilyen alkalomkor egy-egy hónapra végül le tettem, mert 3-4 nap nem cigizés után könnyebb.

Tudom sz@r. De volt amikor másik fogam szét csesztem, mert dohányoztam. Nem érte meg.

2020. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De tulajdonképpen 3 nap után már lehet dohányozni tulajdonképpen “gond nélkül’? Hisz ezt írja az internet és a doktor is ezt mondta... Csak nem értem, ezek szerint 3 nap után mondjuk már oké? Tényleg az vajon?
2020. júl. 2. 08:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3-4 nap, de nyilván függ attól, hogy neked mennyire gyorsan gyógyul a seb. Nagyjából ennyi idő alatt a nyílt seb összezárul, kiesik a vérdugó. Továbbra sem lesz gyógyult, az hetek kérdése, de már megindul a folyamat. Mint mikor a lehorzsolt lábadon elkezd nőni a var, még érzékeny, de már nem ragad bele minden kosz (persze ez nagyon más jellegű seb, csak példaként mondtam).

Igazság szerint az ideális az lenne, ha a teljes gyógyulásig nem gyújtanál rá, de ez egy függőtől elvárni nyilván lehetetlen. De azt a néhány napot bírd ki.

2020. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A vérdugó ha kiesik az látnom kéne? Látni érzékelni fogom? honnan tudom hogy kiesett e már?
2020. júl. 2. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!