Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy semmit nem élvezek az életben a dohányzáson kívül? Így hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés

Mostmár a környéken engem mindenki úgy ismer, mint az állandóan leszokásban lévő. Több mint 10 éve cigizek. Nagyon sokat mostanában, 2 dobozzal is egy nap. Még ha el is ítélnek az emberek, én bátran kijelentem hogy szeretek cigarettázni, sőt, imádok. Reggeli kávé mellé mindig el megy 4-5 szál, közben híreket olvasgatok és hasonló. Melóban szünetekben imádok rágyújtani, és közben beszélgetni. Ha beülünk/kiülünk valahová ismerősökkel, akkor is imádom ha üdítő/pizza bármi mellé cigizhetek. Kajálás után kibeszélni nem tudom, mennyire jól esik a cigi. Még esti fürdő közben is cigizek, és imádom. Ennyit rólam és a cigiről. De tudom hogy mennyit ártottam magamnak vele. Tudom, hogy töredezett a hajam, ráncos a bőröm, karikás a szemem, besárgultak a fogaim. Hogy a tüdőm is károsodott és állandóan csak köhögök. Amit idén csináltam az talán szánalmas is, vagyis elég kétségbeejtő viselkedésforma jelent meg nálam. És erre sajnos az egész környezetem is felfigyelt. Mivel konkrétan az idei év úgy telt el, hogy folyamatosan le akartam szokni a dohányzásról. Volt hogy rágóztam, volt, hogy tapaszt vettem. Volt hogy sportolni próbáltam valamit, volt hogy eljártam sétálni a természetbe, hogy elvonjam a figyelmem a cigiről. Mindig ugyanazt vettem észre: semmi nem ér számomra semmit cigi nélkül. Ez már tudom, hogy végképp szánalmas, de tényleg így érzem. Az biztos, hogy nem vagyok elég erős sem hozzá, annyira függő vagyok. De a tudatalattim mindig dolgozik, mindig mondogatja, hogy szokj le, dobd el, jobb lesz az életed. A másik felem meg mindig mondogatja, hogy b. d meg, cigizz. Nem esik jól a reggeli kávé nélküle, nem esik jól a kaja, nem élvezek semmi más dolgot az életben, csak a cigizést. A nővérem mindig bíztatott, kismillió ötletet adott, hogy mit csináljak, de semmi nem megy. Sportolni szeretek és szoktam is, még annak ellenére is hogy cigizek, de ez engem nem hajt előre. Utazni is szeretek, néha szoktam. Mindig azon kattog az agyam, mikor az újabb leszokást elterveztem, hogy mégis mi a fenének, de komolyan? Az egész életem sivár lenne cigi nélkül, és lehet egy ponton tovább már megbékülnék a gondolattal, hogy nemdohányzóvá váltam, de még akkor sem élveznék semmit. Egyszerűen elképzelni sem tudom az életet anélkül. Például, egészséges vagyok, de mi értelme annak, ha nem cigizhetek? Le tudok futni egyhuzamban 3 kilométert, és akkor mit nyertem vele? Itt vagyok Párizsban a megspórolt pénzemből, meg itt van egy autó is annyi megmaradt a pénzemből mióta nem cigizek, de akkor is mindennek mi értelme? Ha az egyetlen dolog amit valójában szeretek, a dohányzás, azt nem kapom meg, akkor tökmindegy hogy mi más van, egyetlen kirándulás, egyetlen autó, fehér fogak, tökéletesre kiedzett testalkat, semmi nem fog soha boldogítani, csak úgy érzem hogy otthon sírnék esténként, mikor senki nem lát, hogy megint egy nap, ahol nem cigizhettem. Tudom hogy a függőségnek ez már a legfelső fóka, de ennek ellenére továbbra is csak próbálkozni fogok a leszokást illetően. Tudom, hogy ez már beteges, és hogy nagyon szánalmas vagyok, hogy napokig leszokok aztán úgy rohanok az üzletbe cigi ért, mint egy kisgyerek a nyalókáért, de egyszerűen képtelen vagyok élni cigi nélkül. Úgy érzem, az úgy nem is lenne élet cigi nélkül, csak mintha egy madárka lennék egy kalitkában, akit soha nem engednek ki onnan. Hosszú lett és Respect annak aki el is olvasta, annak is aki hozzá tud fűzni valamit ehhez a beteges cigi ragaszkodásom témájához.

UI: Azóta is bánom a napot, amikor először cigiztem, bár soha ne gyújtottam volna rá! Akkor most nem lenne ez. Ha nem cigizel, de elolvastad, soha ne cigizz, mert veled is esélyes, hogy ez fog történni! Ha csak néha-néha cigizel és gondolkozol mit tegyél, dobd el és soha ne gyújts rá! Egyre csak több és több fog kelleni és csak rosszabb lesz!



2020. júl. 2. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el keresni valami hobit ami leköt az nem létezik , hogy vakakinek a cigi az egyetlen jó dolog az életében.

Ez csúnya lesz de csak az akart gyengye emberek nem tudják le tenni

2020. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az erős függők mint te, addig nem jönnek rá hogy mekkorát ártanak maguknak, amíg az első komolyabb tünetek meg nem jelennek.


Felőlem cigizz, nem az én testem, de én a helyedben áttérnék ecigire, iqos-szal nem hiszem h jobban jönnél ki.

2020. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Sportolj valamit.
2020. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
66%

A nikotin egy tudatmódosító szer, ami elhiteti veled, hogy a cigi jó dolog, neked az kell és anélkül nem élet az élet. Leszokás után pár héttel, amikor az elvonási tünetek már elmúltak, máshogy fogod gondolni (ez nem jelenti azt, hogy nem fogod egyáltalán kívánni, sőt).


Attól hogy leszoksz, önmagában nem lesz jobb az életed. Főleg ha amiatt cigizel, hogy ezzel kezeld a stresszt, elvond a figyelmedet a problémákról stb., akkor csak nehezebb lesz.


Első körben próbálj átszokni e-cigire, csomó pénzt megspórolsz és egyből megtapasztalod a leszokás előnyeit: elkezd kitisztulni a tüdőd, nem leszel büdös, jobban fogod érezni az ízeket és a szagokat stb., mindezt elvonási tünetek nélkül.


Egyetértek a #3-as válaszolóval, a sport a legjobb dolog, amit tehetsz. Keress egy sportágat, ami tetszik és idővel remélhetőleg eljutsz oda, hogy dönts: sport vagy dohányzás, a kettő együtt nem igazán megy. De lehet más is, a lényeg, hogy találj a dohányzásnál fontosabb dolgot és akkor lesz miért leszoknod. Észérvekkel az erős függőkre nem nagyon lehet hatni...

2020. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt hittem magamról... Olyan mint ha én írtam volna ki a kérdést... 2 hónapja nem szívom és bár első napokban azt hittem megdöglök az unalomba és a tehetetlenségben mer te úr isten mit csináljak ha nem dohányzom szépen lassan mindig találtam valamit... A 2 havi cigipénzemből most pl vettem egy medencét most éppen ásom az alapot... Én a mai napig tapaszozok még így nem kívánom a cigit sokkal több az energiám amit végre értelmes dolgokkal töltök a pénzt pedig értelmes dolgokra költöm... Megtalálod az élet szépségét csak 10 év után keresni kell... De meglesz... Én pl azóta biciklizek, főzök, füvetnyírok, kertészkedek amire eddig nem volt ENERGIÁM (azt hittem időm nincs de a nagy kakit energiám nem volt rá a füst miatt)... A férjemmel sokkal jobb lett a kapcsolatom a reggeli kávét nem kint fagyoskodva cigizve egyedül iszom hanem már az ágyban a férjemmel... Sokkal nyugodtabb lettem... A munkámat is jobban végzem egy az energia miatt kettő én nem sietek nem csapom össze a melót a cigi miatt mert rohannom kell kifele... Persze nem könnyű vannak mély pontok de gyorsan átlendül az ember rajta... Így lelassult és nyugodtabb életem lett...
2020. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogyha szeretnél erről beszélgetni valakivel, akkor írj egy üzit... :
2020. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még több örömet okozna ha kevesebbet cigiznél. Ritkábban lehet jobban esne. Én pl így vagyok vele. Nem az a napom fénypontja, de jobban esik. Ez hogy nincs energiád az 5-ös jól leírta. A cigi elnyom, elgyengít.
2020. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!