Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nehézlégzés, fulladás, sipoló...

Nehézlégzés, fulladás, sipoló tüdő és a dohányzás. Szerintetek mitől lehet a dohányzason túl?

Figyelt kérdés
Tehát ezek a leggyakoribb panaszaim. 30 èves fèrfi vagyok, 15 ève dohányzom, kb. Napi 15-20 szál! Utobbi egy hónapban kezdett el szörcsögni a tüdőm felváltva némi sípolással. Ezek a tünetek inkább kilégzéskor jönnek elő! Befelé jobban jön a levegő, de olykor úgy èrzem, hogy ez nem elegendő, kifelé pedig úgy erzem, nem fújódik ki teljesen, csak, ha szándèkosan rásegitek. Lèpcsőzesnél pedig a szokásos nehézlégzéssel küszködök! 177 centi vagyok 92 kilóval... Ventolinnal szoktam korrigálni, de nèha már az sem esik jól! Valaki valami hasonló problémával?

#asztma #dohányzás #fulladás #tüdő #Szörcsögő #nehèzlègzès
2017. ápr. 3. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdődő obstruktív tüdőbetegség. Hitegetheted magad,hogy nem a dohányzás,de ha ez nem egy hetes probléma,akkor nem egy alsó légúti betegség. Gondolom nem,ha leggyakoribb panaszként emlegeted.

Érdekes,hogy napi 2×2 puff ventolin nem esik jól,de a túlirritált hörgőidnek adsz 15-20 szálat.

2017. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Asztmától a tüdőrákig bármi lehet, amit írsz, a fulladásos tünet.
2017. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is COPD, menj orvoshoz!
2017. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az szép! Tehát 30 évesen meg vagyok lőve... Ha jól tudom a COPD visszafordithatatlan károsodást okoz a tüdőben. Mit lehet ezzel kezdeni?
2017. ápr. 3. 21:11
 5/11 anonim válasza:
Azt hogy LETESZED
2017. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az csak akkor nem romlik tovább,ha nem szívod. Lehet azt gondolod,hogy te még fiatal vagy ehhez,de az életed elében dohányoztál. Kurwa sok.
2017. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*felében
2017. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiegészítés:

Én inkább úgy fogalmaznék hogy meglőtted magad...

2017. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Jézusom, a fél életedben, gyerekkorodtól kezdve cigizel nem is keveset és eszedbe sem jut, hogy valószínűleg a cigi teszi gallyra a tüdődet? :D Szokj le. Plusz átlagos méretű izomzat mellé (gondolom nem sportolsz, ha már a lépcsőzéstől is meghalsz) 92 kg 177 cm-el elég sok. Fogynod is kéne.
2017. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó sok hozzászólás érkezett, ez csak megerősit abban, hogy eddig rossz úton haladtam! A kérdés feltétele óta nem dohányzom, tehát 3. napja. Már azóta is rengeteg különbséget érzek! Hozzáteszem, én soha nem tudtam letenni a cigit, de ez már tényleg nem játék! Az erősit, hogy tudom, a tüdőm a napok múlásával egyre tisztább lesz! Már most sem jelentkezik napközbeni sipoló hang, csak néha este. Szoktam sportolni, nyilván nem eleget, de pont emiatt! Most már nem lehet kifogás sem a kevés oxigén, sőt sporttal talán még jobban kiürül a sok méreganyag a tüdőmből!
2017. ápr. 6. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!