Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fájó torokra,dohányozni lehet?

Fájó torokra,dohányozni lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap-óta fáj a torkom,mára már jobb,ittam teát.Viszont nagyon kell cigiznem,és már lassan jelentkeznek a nikotin hiány hatásai. Tehát a kérdés.2-3 cigi belefér?mennyire hosszabbítsa meg a gyógyulást ? vagy vegyek mentolost? 23F

2020. nov. 6. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Aki eleve dohányzik az SOHA nem mond le a cigiről betegsége alatt. Nem tudom, hogy ez nálad miért kérdés tárgya.
2020. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem javasolt, mert a cigifüst irritálja a gyulladt torokképleteket.

Ha már ennyire nem tudod megállni, miért nem nikotinos rágót, vagy tapaszt használsz?

És igen, eléggé meghosszabbíthatja a gyógyulást. Nyilván a szervezetnek kórokozókkal is kell küzdenie, erre te ráküldesz egy rakást irritáló, káros anyagot, amit a szervezet (betegen is) próbál kompenzálni, kisöpörni.

Mondjuk azt úgyis hiába mondanám, hogy káros, mert az egyik füleden be, a másikon ki.

Attól, hogy valami mentolos, még cigaretta!!! Plusz, én úgy tudom, már nem is gyártanak mentolos cigit...

2020. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg szüneteltetni hátha jobb lesz.
2020. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Lehet dohányozni, de minek? Ja igen, a függőség. Arra mindig lehet hivatkozni, hogy miért cigizik valaki. De ha mindig újra és újra rágyújtasz, pont hogy fenttartod saját magad függőségét az újabb és újabb nikotinbevitellel. Egyszer abba kell hagyni, vagy életed végéig a cigitől fogsz függeni. Döntsd el melyiket választod.
2020. nov. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!