Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor múlik el a cigi utáni...

Mikor múlik el a cigi utáni vágy, illetve mit tegyünk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Párommal egyszerre kezdtünk el leszokni 3 hónapja. Sodort cigit szívtunk, nem számoltuk, de elég sokat dohányoztunk. Hirtelen kellett abbahagynunk, mert előtte hónapokig próbáltuk csökkenteni, de nem vált be, folyton jöttek a kifogások, és csak mentünk ki cigizni. Az első idő nehéz volt, de túljutottunk rajta. Nikotinos bogyót szopogattunk, de pár hét után abbahagytuk. Lassan 3 hónapja nem dohányzunk, de még néha most is elég gyötrelem, páromnak főleg, őt sokkal jobban megviseli még mindig. Annyira nem stresszes az életünk, nem igazán lehet a stresszt ennél jobban csökkenteni, párom itthonról dolgozik. Fiatal korunk óta dohányzunk, én 16 évesen kezdtem, ő is kb így. Most 30+ vagyunk. Én elég jól bírom azért, de párom folyton panaszkodik, segíteni szeretnék neki, de nem tudom hogyan.

2020. dec. 30. 13:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
68%

Keressetek valamilyen tevékenységet ami segít a stresszlevezetésben. Sportolás például.


A vágy sosem fog elmúlni és mindig akkor erősödik amikor nehezebb időszakon mentek keresztül.

2020. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Én azt javaslom, hogy szívjatok füvet helyette. Nekem bevált. Hetente 2x szívok és csak pozitív hatása van számomra. Mióta szívok sokkal jobban teljesítek mindenhol, sokkal jobban alszom, egyáltalán nem gondolok a cigizésre. Este lefekvés előtt kb. 2 órával tolom be a felét, a maradékot meg szinte elalvás előtt.

Nem biztos, hogy mindenkinek beválik, de nekem ez a személyes tapasztalatom.

2020. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sedacur Fortét lehet érdemes megpróbálni.
2020. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló azt írta, a vágy sosem fog elmúlni, ez igaz?


Második, köszi, de ránk a fű nincs túl jó hatással hosszabb távon, hogy ilyen őszinte legyek. Egyébként nem ellenzem.


Harmadik, ez a gyógyszer bevált neked? Úgy látom gyógynövények vannak benne, talán teában is hatásos a citromfű és valeriána?


A sportolás is jó ötlet, bár elég lusták vagyunk, ránk férne!


Köszi a válaszokat!

2020. dec. 31. 00:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sportolás segíthet.
2020. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, én magam nem dohányoztam, de másnak segített. Ezek nyugtató hatású gyógynövények, akkor segít, ha az elvonás után érzett dohányzás iránti vágy nyugtalansághoz, feszültséghez, esetleg ingerlékenységhez, alvászavarhoz vezetett.
2020. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Akkor fejbe még nem szokott le és az a legrosszabb ha valaki más utasitására akar leszokni.

ÉN 20 évig szivtam a végén már 2 dobozzal és én leakartam szokni, AKARTAM. Majd ha lekar ő is akkor eszébe se fog jutni.

De ez a szokjunk le ketten vagy többen még lehet sehol nem vezetett eredményre. Csak is önként elhatározásból és nem állandóan arról beszélni, mert az nagyon rossz.

Én kamionoztam és úgy határoztam el és egyik napról a másikra letettem , de nem is volt aki megkinált volna vagy csak beszélt volna róla.

Nem volt bagós közelemben sem és azóta sem gyujtottam rá, sőt nekem soha már a következő nap se hiányzott.

Mert akartam.

2021. jan. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Van igazság abban, amit mondasz! Bár ő is szeretne leszokni, mert nagyon félti az egészségét, lehet hogy még nem volt ez olyan erős elhatározás. Nagyon szeretett dohányozni. Az egyik fő oka annak hogy letettük a cigit, az hogy nem lehet házhoz rendelni. Ugyanis a koronavírus óta nem mozdulunk ki itthonról, csak kutyát sétáltatni, és mindent házhoz rendelünk amire szükségünk van. Ha nem lett volna ez a vírus, szerintem még dohányozna.


De akkor ezt neki kell eldöntenie. Most mit csináljak? Nem akarom azt sem hogy szenvedjen, de azt se akarom mondani neki hogy dohányozz, amíg nem döntöttél.


Megpróbálom ezeket a nyugtató teákat, és azon gondolkoztam, megpróbálom rábeszélni, hogy meditáljon, vagy jógázzon.

2021. jan. 1. 17:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a saját akaratából szokjon le dolog hülyeség. Természetesen kell az elhatározás, de ahogy olvasom, itt az megvan. Egész egyszerűen el kell fogadni, hogy ő nikotinfüggő, ami egy betegség és segítség nélkül ezzel sem lehet megküzdeni.

"Nikotinos bogyót szopogattunk, de pár hét után abbahagytuk"- ezeknek a szereknek nem véletlenül van betegtájékoztatójuk, ahol pontosan le van írva az alkalmazás, azt kell követni, az antibiotikumot sem hagyod abba idő előtt...

NiQuitin Minitab 4 mg-nál pl ez:

Kezdje a kezelést napi 8-12 szopogató tablettával. Szopogasson el egy tablettát minden alkalommal, amikor késztetést érez a dohányzásra.


Alkalmazza így a szopogató tablettákat legfeljebb 6 hétig, majd fokozatosan csökkentse a naponta alkalmazott szopogató tabletták számát.


Amikor naponta már csak 1-2 szopogató tablettát használ, teljesen hagyja abba az alkalmazását.


Miután már leszokott, időnként hirtelen sóvárgást érezhet egy cigaretta iránt. Ezekben az esetekben bevehet egy szopogató tablettát.


Ugyanakkor a leírtak alapján úgy látom, hogy ő erősebb függő, ezért én inkább nikotintapaszt javaslok. Online elérhető betegtájékoztató, ennek három dózisa van, ki kell választani a megfelelőt (a mellékelt betegtájékoztatóban benne van, hogy milyen dózist érdemes választani: 3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A NICORETTE PATCH ÁTTETSZŐ TRANSDERMÁLIS TAPASZT? résznél), majd a betegtájékoztatóban leírtakat pontosan követve folytatni a kezelést: [link]


Emellett a Kudzu gyökér kapszulát érdemes megpróbálni kiegészítésként a tapasz mellet, ill. a nyugtató tea sem rossz ötlet.


Ha ezek mellett sem sikeres a leszokás akkor addiktológushoz kell fordulni, vannak erősebb, vényköteles szerek is.

2021. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát bevallom sosem jutott eszünkbe pontosan követni a leírtakat, pedig ahogy így mondod, meglepően egyszerűnek tűnik! Nem írtam le, de néha azért bekapott egy-egy nikotinos bogyót, ha a munkahelyén nagyon felidegesítették.

Nagyon kézzelfogható, hasznos tanács, igazán köszönöm!

Lesz alkalmam kipróbálni, és ki is fogom! Mert most szilveszterre vettünk egy csomag dohányt, csak és kizárólag bulizás céljából...... de azóta már ő vett egy újabb csomagot, szóval úgy érzem elbuktuk ezt a pár hónapot.

De én nem adom fel! Leszoktatom magunkat! Azért ez nem heroin basszus, hogy ne lehessen csak úgy letenni.

2021. jan. 3. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!