Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan ,aki teljesen...

Van itt olyan ,aki teljesen vegán vagy vegetáriánus? Miért döntöttetek így? Mi az oka, hogy nem esztek húst? Illetve főleg az érdekel, aki tejterméket sem fogyaszt.. Miért döntött így? Illetve,aki vegán,az tudja pótolni az összes szükséges vitamint?

Figyelt kérdés

Érdekel vegetáriánus véleménye is, de főleg a vegánokat szeretném megérteni jobban...


Nekem van egy házaspár ismerősöm (kb 36 évesek) van 3 gyönyörű lányuk (12,10 és 7 évesek). Teljesen vegánok, tehát semmi állati eredetű élelmiszert nem fogyasztanak... Az apuka, Attila anno engem is próbált lebeszélni ezek fogyasztásáról, mert szerinte betegségeket meg rákot okoz pl a tojás, meg a többi... Attila egyébként korábban fogyasztott mindent, és régebben drog függő is volt, még fiatal korában.. Aztán hívő lett, adventista, aztán megismerte a feleségét, és már teljesen életmódot váltott, tehát már legalább 15 éve nem fogyaszt semmit , ami állateredetű...

Úgy tudom a felesége, örök életében vegán volt, így nevelték..

És a gyerekeket is így nevelik, tehát a gyerekek is teljesen vegánok... Én azt gondolom, hogy a fejlődésükhöz szükség lenne állati eredetű ételre is, de ez csak saját vélemény...

Nem tudom megérteni őket.. .És nem hiszem, hogy pont azért leszek rákos, mert fogyasztok tejterméket is, meg húst is..

Az én dédpapám húst hússal evett és 96 éves koráig élt.


2020. dec. 27. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Az allati eredetu (car korulmenyek kozott tartott, antibiotikummal teletomott allatok husa), valamint a feldolgozott elemiszerek (egy rakat hozzaadott adalekanyag miatt) valoban megnovelik a rak kockazatat. Az hogy dedapad 96 evig elt, semmi nem jelent. Nyilvan mindig vannak emberek akik a legs*arabb korulmenyek kozott sem lesznek betegek, mert mindenkinek mas az immunrendszere (arrol nem is beszelve hogy a nagyapaid meg haztaji hust ettek, es ne feldolgozott kajakka (pl virsli) tomtek a fejuket).


A novenyi taplalkozast ahhoz hogy ne okozzon hianybetegseget nagyon nagy tudatossaggal kell osszeallitani. De lehetseges. Talan 1-2 olyan dolog van (pl B12 talan?) amibol nem lehet eleget bevinni csak novenyekbol. De ez semmit nem jelent. Hisz a husevok nagy resze is tomi magaba a vitamint, mert az emberek nagyresze egeszsegtelenul kajal, egyfelet, nem jutatt be mindent, es bar nem erzi magat betegnek, egy vervetelen azonnal kiderulne hogy bizony mi magunk is keveset viszunk be ebbol meg abbol.

Teny hogy a vegan etrendet korulmenyesebb osszeallitani jol, es alapjaraton mindenevok lennenk (hisz ami mindent ma esznek a veganok, azt evezredekkel ezelott meg egy xy teruleten elo ember nem talalhatta fel/meg), de pont ez a jo abban, hogy mar 2020 van. Pont mivel a legtobb vegan valtozatos etrendet allit ossze, sokuk egeszsegesebb mint egy mekis kajan elo atlagos tini. Nyilvan vannak rossz peldak is, akik carul csinaljak.

De!

Hozzatennem a jovo a novenyi alapu dolgokban van. Egyszeruen annyira sok ember van, es akkora a tulfogyasztas, hogy hosszu tavon nem fenntarthato a hus hussal etrend.

Tehat lehetsz vega:

1.Az allati szenvedes/kizsakmanyolas elitelese miatt

2.Mert amugy nem szereted a hus izet, szagat.

3.Vagy epp kornyezetvedelmi okokbol csakis.

4.Esetleg egeszsegugyi okokbol.

2020. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Csak az hiszi azt, hogy a hús rákot okoz, aki h.lye a biológiához és elhiszi ezeket a mamlasz szövegeket
2020. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
Persze vegánok, mert nem kóstoltak még csülökpörköltet dödöllével.
2020. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
#3 én egyik sem vagyok mégsem szeretem
2020. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
#4 kovi-ubit is lehet enni hozzá.
2020. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Én ez után a videó után döntöttem úgy, hogy ebben nem veszek részt többet.


Alaposan utánanéztem a helyes vegán táplálkozásnak, és egyszerűen belevágtam. Gondoltam, csinálom, ameddig csinálom, ha nagyon borzasztó, akkor abbahagyom, nem szivatom magam. De igazából nagyon finomakat eszem, és sokkal változatosabban mint azelőtt. A vegák/vegánok is imádják ám a hasukat, és nagyon jó kaják léteznek állati összetevők nélkül is. Tudom, minden húst is evő azt hiszi, hogy a vegák kínozzák magukat, és salátát esznek párolt zöldséggel, meg tofut. Régen én is kábé ezt hittem. Ennél nagyobbat nem is lehetne tévedni.


Azt, hogy a hús (most ne menjünk bele abba, hogy feldolgozott, vagy nem feldolgozott), meg a tojás konkrétan rákot okoz, én ezt így nem mondanám. Mértéktelen fogyasztásuk okozhat betegségeket, a magyar ember amúgyis hajlamos az állati termékeket túlfogyasztani a növényi táplálékokkal szemben. Régen az emberek nem jutottak ennyi húshoz mint manapság, jó ha heti háromszor került az asztalra, annál is régebben, meg még ennyiszer sem. Szerintem annak, aki nem akar vega lenni, de szeretne egészségesen étkezni, érdemes lenne ezt alapul véve kevesebb húst fogyasztania. Heti 2-3x bőven elég lenne, asszem az angolok ajánlása is ennyi.


Szóval ahogy már írták, vannak akik állatvédelmi okokból lesznek vegák/vegánok, vannak akik egészségügyi okokból, vannak akik környezetvédelmi okokból, és vannak akik vallási okokból. Vannak akik egyszerűen nem szeretik a húst, és azért.

2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a vegánok is imádhatják a hasukat. at Attila, akit említettem vegánként kezdett meghízni kb 100 kilóra, és nem gondolom, hogy az pl egészséges ,hogy mindig annyira tele zabálja magát, hiába vegán..


Én majdnem vega vagyok, mármint eszek húst, de nagyon ritkán...

csak érdekelt/ érdekel, hogy miért gondolhatják a vegánok, vegák azt hogy az ellenkező életmód káros?

Szerintem az ismerősöm túlzott azzal, amit mondott és állít... És még továbbra se gondolom ,hogy a gyerekektől is megkellene vonni ezeket a dolgokat..


Egyébkánt ettem náluk többször is, és nagyon finomakat tudnak csinálni és változatosan étkeznek... De én nem lennék jó vegán... Szerintem drága az ilyen életmód..

2020. dec. 27. 23:05
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Te tulajdonképpen kiírtál egy kérdést arról, hogy te ugyse hiszed el, hogy a mai élelmiszeripar káros termékeket bocsájt ki, meg a vegánság ugyis nehéz, meg drága, meg a barátod elhízott tőle, szóval ez úgy xar ahogy van, de azért próbáljunk meggyőzni téged. Neked mi bajod?
2020. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

én kitettem egy kérdést. Arra várom a választ... A válaszok közé pedig csaját véleményt, és tapasztalatot írtam. Semmi bajom nincsenek. Nem írtam, olyat, hogy nem értek egyet valamivel..

Még mindig érdekelnek vélemények, tapasztalatok!

2020. dec. 27. 23:46
 10/18 A kérdező kommentje:

Én egy szóval se írtam hogy rossz a vegán, vagy a vega életmód... Azt próbáltam, vagy szerettem volna csak hangsúlyozni, hogy vegánként, is élhet valaki egészségtelenül, nem elég önmagában az, hogy valaki vegán... És bár az ismerősöm azt állítja, hogy a tojás okoz rákot, mégis szerintem az sem egészséges, ahogy ő él...

De én csak reagáltam a válaszokra... Nem állítom azt sem ,hogy a hús egészséges, és azt sem ,hogy a vega, vegán életmód az egészséges... Ezért voltam kíváncsi más tapasztalatokra is..

2020. dec. 27. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!