Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 36 év aktív dohányzásról...

36 év aktív dohányzásról életveszélyes lehet a hirtelen és drasztikus leszokás?

Figyelt kérdés

Családtagként nem ismerjük a pontos mennyiséget de átlagosan 13 szál biztosan elfogy. Így 52 évesen viszont felmerült nála az érszűkület veszély, eleve hogy nagyon aktív tevékenységet nem végez már úgy mint ezelőtt 10-15 évvel.

Műtét lesz ebből, a család dühös és tanácstalan, hisz innen még lefelé vihet minket az út ha nem kapja össze magát, most nem akarjuk piszkálni fatert de amint lezajlik a műtét leülünk vele beszélni és innentől mi intézzük a leszokást, mozgásformát.

Amennyiben az orvos tanácsolja(amit kétlek) hogy folyamatosan szokjon le, akkor sem szeretnénk hónapokig kísérletezni, mert ahogy mi ismerjük őt, a pénz is csak kedvez ennek az egésznek, semmi nem indokolja a 13 vagy több szálat naponta, csak munka mellett, reklám alatt, vezetés előtt, után összejön az.

Ehhez az elképzeléshez elegendőek az egyszerű Actival, Supradyn vitaminok vagy vényköteles komolyabb termékek kellenek már?


2021. jan. 12. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 26.5 év után letettem egyik napról a másikra. Láncdohányos voltam. Napi 40 szál töltött cigi. Reggel felketem, a második cigit szívtam a wc-én a kávéval a kezemben,mire kezdett megnyugodni a hörgöm és nem köhögni. Egyszer azt mondtam,ha ezt így folytatom 10 éven belül temető. Vettem egy doboz legerősebb niquitin tapaszt és azzal egyik napról a másikra leszokta. Nagyon kemény volt. Akaraterő nélül a tapasz sem ér semmit. Gyomorgörcseim voltak az elvonási tünetek miatt. Hiába ültök le vele,ha ő nem hozta meg a döntést,nem fog leszokni. Nem tud. Ha ő belátja,hogy nincs más út,ha élni akar,akkor talán, különben csak feszültséget generálhattok
2021. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás nem alkohol vagy heroin, hogy bele lehessen halni az elvonásába.
2021. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez az erőszakos felállás szerinted rendben van?

Nagyfiú, majd eldönti.

13 szál nem is vészes ráadásul

2021. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki vállalta a családot, gyereket az felelősséggel tartozik a többiért, ezen belül azt értem hogy ebben a helyzetben neki is jobb ha ránk hallgat és most már nem makacskodik, mert mi sem vagyunk kötelesek gondoskodni egy olyanról aki nem akar már magával foglalkozni, és az élettől sem akar semmit. Gondolom ezt csak akkor értenéd ha benne volnál.
2021. jan. 13. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké.

Kicsit túltolod

2021. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. A dohányos az beteg. Szenvedélybeteg. Ő nem tud leszokni és nem is fog,csak azért,mert úgy gondolod, hogy felelősség,meg ilyenek. A cigaretta az egy könnyüdrog. Olyan függőséget okoz,amit még a szakemberek sem tudnak, hogy hogyan. Akárhogy vizsgálják,tudják az egész mechanizmusát,de az alapján nem okozhatna ekkora függőséget. Ígérhet nektek bármit,max majd stikában szívja. Ismerek ilyen embert,akinek a felesége úgy tudja,hogy már leszokott. És nem érzi rajta,mert tudja,hogy mire figyeljen a férj. Ismétlem,a leszokáshoz a döntést csak ő tudja meghozni és ahhoz az kevés,hogy ti hogyan kéritek,vagy mit vágtok a fejéhez.
2021. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a dohányzás inkább a nép ereje mintsem a nikotiné
2021. jan. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látod a kézben, érzed a szagát, kultúrája van... ezek határozzák meg inkább a függésed mint a nikotin
2021. jan. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem! Ne dőlj be az ilyen hülyeségeknek. A cigaretta azonnali letétele egyáltalán nem okoz semmilyen káros hatást, sokkal inkább ha tovább dohányzik az az életveszélyes.
2021. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!