Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1000-1200 kcal anorexia...

Napi 1000-1200 kcal anorexia után drasztikus hízást eredményez?

Figyelt kérdés

Most vagyok kilábaló félben anorexiábol, és tudom, hogy változtatni kell, és fogok is, csak nagyon félek a hízástól.

Eddig kb mindennap 500 kcal-t ettem meg, és most kezdtem növelni 1000-1200 kcal-ra, és így az 500 után nagyon félek hogy hizok.

A válaszokat előre is köszönöm.😊



2020. dec. 22. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Örülj, hogy hízol. Legközelebb inkább fuss pár kört (ne ájulásig). Hidd el az is megteszi :)
2020. dec. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Még mindig extrémen kevés, és marhára nem vagy kilábaló félben ha a kérdés felmerült.


1500 kcal is kevés.

2020. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Drasztikus hízásra ne számíts, de elindultál egy jó úton, csak így tovább! Fokozatosan emeld majd egészen 2000 kcal-ig, az az egészséges egy felnőtt embernek. Sőt, ha sportolsz, még több is kell.
2020. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Neeeeem és nem. Az első pár napban feljöhet 1-2 víz de aztán tovább fogsz fogyni csak lassabban. A gyógyuláshoz az ajánlott minimum 2500 kcal, aminél bármennyivel többet lehet enni ha kívánod. Persze a 2500 kcalig 2-3 eljutni hogy a gyomrod ne terhelje meg nagyon, de ha meg akarsz gyógyulni ez az egy út van. Az éhezés sem átlagos fogyókúra így a gyógyulás sem lesz átlagos... Olvasd edharcos blogját!
2020. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabriella K ***** válasza:
60%

Az hogy milyen változást fogsz tapasztalni, miután elkezdesz rendesebben enni, függ attól is, hogy milyen soká koplaltál, illetve hogy mekkora lenne az alapvető energiaszükségleted egy számodra is élhetőbb, egészséges(!) súly mellett - ehhez képest mennyivel kevesebbet ettél. Nézz BMI kalkulátort akár.


Valószínűleg a szervezeted hozzászokott, h vészüzemben van és minden energiát ami bekerül felhasználjon (mint akár egy ideiglenes durva diéta esetén is), így ha többet eszel azt majd eleinte elraktározza. Főleg a vizet, ahogy előttem is írták. Ettől tűnhetsz “teltebbnek” (inkább kisimultabbnak), de valójában nem hízol. Fokozatosan emeld a bevitelt, hogy a szervezeted könnyebben visszaálljon a normális állapotába. Így nem lesz drasztikus hízás. Eleinte fura lehet, h nem fogysz, ami eddig neked a normális lehetett, és így a nem fogyást is megélheted egyfajta hízásként (csak saját tapasztalat). De a célod, hogy a szervezeted rendbe tedd és felkészítsd az egészséges bevitelhez való visszaállásra.


Nekem nagyon drasztikus az előttem írók 1500-2500 kalóriás tanácsa, az még egy normál súlyú 33 éves 168 cm, 55 kg súlyú nőnek, aki nem mozog is sok (én)! Ez max azoknak lehet jó, akiket már most orrlyukon, csövön keresztül táplálnak, mert annyira legyengültek. De ha itt kérdezel, gondolom nem ez a helyzet.


Amit nem teljesen értek, hogy ilyen szintű táplálkozási probléma mellett már egy szakember segítségét is feltételezném - ha ez így van, az ő ajánlását nem találod kielégítőnek, vagy miért itt kérdezel?


Úgy értem itt mindenki a saját tapasztalatai, legjobb tudomása szerint kommentel, de nem tud rád szabottan, ahogy én sem.

2020. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, te masszívan anorexiás vagy (félsz, hogy hízol). Először gyógyulj meg, és amikor már nem fogsz rettegni, na, akkortól lehet érdemben tanácsot adni.


Most írhatjuk, hogy könnyű, hízlaló ételeket egyél napi 9-10x (mennyiségre nem kell sok, csak táplálóbb, akár orvosi tápszerrel megsegítve), amint feljön 3-4 kg, pánikszerűen fogsz koplalni ismét.

2021. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!