Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egy növésben lévő gyerek...

Ha egy növésben lévő gyerek cigizik, tényleg nem nő tovább (magasságra gondoltam)?

Figyelt kérdés
15 éves srác vagyok,Novemberben leszek 16. Szeptemberben lesz egy éve,h rendszeresen rágyújtok. Azóta nem nagyon nőttem(magasságra).
2010. aug. 15. 21:07
1 2
 1/14 sorella válasza:
Nem fogsz nagyon nőni:S Osztálytársam cigizett, 5.-től kezdve és akkora mint egy nagyra nőtt 12 éves. (manapság töltötte be a 18. szülinapját
2010. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hü lye
2010. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mr. Idegen ***** válasza:
4.-től vagyok crohn beteg nem nőttem egy centit se, most 13 éves vok :')
2010. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én meg cigizek és növök rendesen semmi bajom. Még cigizés közben is növök csak nem látszik :D

16/F

2010. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, akkor legalább ez egy nagyobb motiváció lenne a dohányzás elhagyására. Mert az esetleges tüdőrák, és a ténylegesen érezhető büdös szájszag, meg a sárga fogak sajnos nem jelentenek elég elriasztó erőt!
2010. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Orvosi kísérletekkel kimutatták, hogy tizenéveseknél valóban hatással van a növekedésre. Nem áll le a növekedés, de jóval lassúbb ütemű lesz, és alacsonyabb, mint eredetileg lenne. De ez csak néhány centit jelent, évente 1-2 centit. Vagyis ha valaki pl. 13 éves korában kezd el intenzíven dohányozni, ha fiú, kb 20 éves koráig nő, az 7 év , 7x2az 14 centi, tehát maximum csak 14 centivel lesz alacsonyabb, mint amennyi eredetileg lenne. De lehet, hogy kevesebb, csak 10-12 centi. Úgyhogy nem kell izgulni, nyugodtan lehet dohányozni.
2010. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én meg miota elszivok heti páratazóta úgy növök ,hogy 2 méter leszek pedig 7.ben csak 140cm voltam

16f

2010. aug. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan felnőtt embert, aki 13 éves kora óta cigi és van vagy 2 méter magas.

DE

Az egész bőre tiszta vörös.

Iszonyatosan vékony.

Ered dudorodnak ki rajta mindenhol.

10 évvel idősebbnek mondhatná magát. (és ezt nem pozitívan kell érteni)

2010. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*erek
2010. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

genetikai állománytól függ leginkább, hogy melyik tinédzser szervezete hogyan reagál növekedésügyileg a dohányzásra, de ha nem akarsz fiatalon egy szép, kifejlett tüdőrákban meghalni, akkor tedd le. nem vicc! nekem most halt meg 4 hónapja egy ismerősöm tüdőrákban, még nem volt 19 éves se!!

de ha tüdőrákod nem is lesz, koszorúér-szűkülettel még mindig számolhatsz, aztán majd 40 évesen nem tudsz megemelni egy 20 kilós súlyt anélkül, hogy ne kapnál egy fasza kis szívinfarktust vagy angina pectorist...

szerintem ezekhez képest a testmagasság kérdése baromira elenyészik.


20/L

2010. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!