Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Babát szeretnénk, de a dohányz...

Babát szeretnénk, de a dohányzásról nehezen tudok lemondani mennyivel elötte kell letenem a cigit, hogy sikerüljön teherbe esnem? És egészséges legyen a gyerek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb, mert a méh vérkeringését, ez által a teherbe esés valószínűségét is ronthatja a cigi. Persze nem mindegy, mennyit dohányzol, két dobozzal, vagy 2 szálat/nap.:)


Sokan akkor teszik le a cigit (nem tervezett, de szeretettel fogadott babáknál főleg) amikor kiderül, hogy várandósak lettek- és ez sem okoz gondot a picinek,a nikotin aránylag gyorsan ürül a testedből, a tüdőd kátránytartalma már kevésbé, de az nem megy a babához.:)


Én is dohányzom, (nagyon sokat mostanában ráadásul...) tervezzük a babát, Vele a pocakomban azonban NEM gyujtanék rá, egyetlen szálra sem, semmi kedvem nikotinfüggőként világra hozni, irreális elvárás, hogy a nikotinhiánnyal küzdjön meg egy 60 centis bébi, mert a mamája nem képes erre... és akkor még a fejlődési rendellenességekről, a nikotin vérnyomásemelő hatásáróla magzatban is, és arról, hogy nem jut hozzá így elég oxigén nem is beszéltem...

Nem könnyű nekünk, cigiseknek, de ha már gyengék vagyunk-voltunk és rászoktunk, legalább a gyerek miatt NE!!! Soha nem akarok rágyujtani többé, ha ő jön...

2009. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én, amikor azt mondtuk, hogy jöhet a baba 7 év dohányzás után letettem a cigit. Nem azt mondom, hogy utána hébe-hóba 1-2 szálat nem szívtam el, de "koca" bagós lettem. Sajnos 1,5 év eltelt, mire összejött a bébi, de amint megláttam végre a pozitív tesztet nem gyújtottam volna rá semmi pénzért. Azért volt jó, hogy előtte már nagyjából letettem a cigit, mert így könnyű volt véglegesen megszabadulni tőle. Neked is azt javasolom, hogy folyamatosan csökkentsd az adagot, az is jó, ha meg tudsz állni napi 1-2 szálnál, ha pedig állapotos leszel nem lesz gond megszabadulni tőle. Én 8 hónapig szoptattam, majd rá 2 hónapra történt egy dolog, ami nagyon kikészített, így újra vissza szoktam, DE a babám előtt soha nem gyújtok rá, akkor cigizek, ha alszik vagy haza ért a férjem és vigyáz rá amíg kimegyek. Rögtön kezet és fogat mosok, mert a lányom nem tehet arról, hogy dohányzik az anyja, ne érezze a büdös cigi szagot. Mélységesen elítélem azokat az anyákat, akik terhesen vagy szoptatás alatt dohányoznak, mert magamról tudom, hogy le lehet tenni, van kiért és aki ezt nem tudja megtenni a saját gyerekéért az nem is szereti igazán. Dohányosként azon is ki vagyok akadva, amikor cigivel a kezében tolja valaki a babáját, mondván, hogy levegőznek. De a kérdésedből ítélve Te nem fogsz ebbe a táborba tartozni, hiszen fontosnak tartod a leendő gyermeked egészségét, remélem hamar összejön. Sok sikert!
2009. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Én rossz terhes voltam,mert mindegyik terhességemet végig cigiztem.A palástfűtea és e-vitamin szedése segitett teherbe esni(persze meg a férjem)!Ha teheted,és meg birod állni,hogy ne dohányozz,akkor dobd el.De szerintem 1-2szál nem árt senkinek!Én többet szivtam,rossz példa vagyok!Jó erőt és egészséget nektek!
2009. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!