Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 évesen hetente maximum 2x...

Kevin42 kérdése:

13 évesen hetente maximum 2x pipázok, akkor is haverokkal. Ez olyan nagy baj? Ja és 4-es tanuló vagyok szóval azt sem mondhatják, hogy egy jött-ment (úgymond:"rossz") gyerek vagyok.

Figyelt kérdés

Csomó mindent mond a média, csomó mindent mondanak a vizipizás honlapok, egy teszt pedig 1,5 millió Ft.

Egyszer (de csak is egyszer) cigiztem ott akkor egy köhögő rohamot kaptam.Fújj bele gondolni is rossz.

De viszont a vizipipa más, érzed a gyümölcs vagy tök mindegy milyen ízű ízét stb... Szívesen szívod, aki nem próbálta még ki az honnan tudná, hogy milyen erősen kell szívni, és hogyan is működik, az nem tudja megérteni.


Tegnapi nap ott voltak nálam a barátaim, apukám addig nem volt otthon, anyukám meg dolgozott.Apukám néha túlzásba viszi a káromkodást stb., én ilyenkor átmegyek a nagymamámhoz és ott hagyom aput.Nos azt mondták a szüleim(vagyis az anyukám, HOPPÁ miért nem inkább apa hív?!), hogy ki lesz dobva vagy törve vagy átviszem mamához a pipát, mert szerintük csak akkor vannak ilyen családi problémák amikor pipázok, pedig ez NEM IGAZ. Kedden is itt voltak és semmi probléma nem volt, érdekes....Mondhatja mindenki azt, hogy kamaszkor, és hallgatnom kéne a szüleimre, de ők másba keresik mindig a hibát...Nem vagyok cigis, nem vagyok piás, nincs rossz társaságom, és mint már leírtam 4-es tanuló vagyok...

szerintem az, hogy hetente max 2x leülünk beszélgetünk hülyülünk és közbe szívunk egy kis dohányt az nem gond...


Azt szokták mondani, hogy ami jól esik, attól nem leszünk betegek.A vízipipa pedig jól esik!


2009. jún. 13. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
19%

13évesen?:O:D

Fiú vagy,vagy lány???

Én lány vok és én szívtam már füvet is 13évesen...de a vízipipát még nem próbáltam...nah de igazad van ha jólesik csináld....de ne minden nap;)

2009. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

én annyira szeretném már kipróbálni a vízipipát:D

szerintem néha nyugodtan vízipipázzatok,de tényleg ne minden nap!:D

Mellesleg olyan rövid az élet,szeretném élvezni,éppen ezért NÉHA iszok egy kicsit(martini,kék-likőr,pezsgő,vodka+narancs),jól érzem magam és ha lehetőségem ki fogom próbálni a vízipipát:D

14/L

2009. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

18 vagyok... a vizipia tényleg nem olyan káros... mi is nagyon szeretjük. nem is kapar mar vagy semmi oylasmi amit a cigi csinál, szóval véleményem szerint negyedannyira sem káros mint a cigi

de amugy nikotintartalom satöbbi rá van irva a dohány dobozára

olvasd el

nagyon kevés

2009. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

A vízipipa sokkal károsabb mint a cigi. Nemrég volt nálunk a suliban dorgprevenció, egy nő jött, beszélt nekünk drogokról, cigiről, vízipipáról is...

A vízipipa sokkal károsabb mint a cigi, mert ugyan nikotin nincs a gyümölcsös dohányokban, de annyi kátrányt szívsz magadba egy pipázás alatt mintha elszívnál 30-40 szál cigit. A szén-monoxidról nem is beszélve. Mert ha megnézed, a pipának sokkal nagyobb a füstje (ami ugyebár szén-monoxid) kb 60 ciginek megfelelő füst keletkezik egy 1 órás pipázás alatt. Persze ez függ a pipa méretétől is :) Engem elgondolkodtatott... azóta nem pipáztam :P

2009. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

hát sírhatnékom van az ilyen kommentárokon... mindegy

kizártnak tartom akkoris hogy oylan káros lenne

DOBOZ... rávan irva hogy mennyire káros. mennyi minek a tartalma. nulla

2009. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A dohány nem tartalmaz kátrányt!!!

Tar:0% (Tar=kátrány)

Ja, és a dohányban 0,5 vagy 0,05% nikotin van...

Szerintem nem káros.Ennyi erővel minden káros ami körbe vesz minket.Azt olvastam hogy kb. annyira káros a vizipipa füst mint az autók füstje Budapesten.A vp füstje meg nem tom miért sűrűbb, pedig már olvastam, és ennek a füstje hideg nem úgy mint a cigié...

2009. jún. 13. 16:30
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

ne haragudj, de nem az számít, hogy négyes tanuló vagy, hanem az, hogy hol... a legtöbb általános iskolában sajnos lecsökkent a színvonal.. ( gondolom hetedikes-nyolcadikos lehetsz).. szal nem mindegy, hogy gimis négyes vagy elemi négyes..


abban nem káros, hogy nagyon kevés benne a dohány és egyéb.. viszont SOK a füst! amit már leírtak : füst = szén-monoxid.. sok szén-monoxid = füstmérgezés ;)

gondolom tévében is hallod,hogy elromlott a vezeték és CO -tól meghaltak az emberek..


egyébként ez csak családi feszültség szerintem.. nálunk is mindenért én vagyok a hibás, mindig velem ordibálnak.. de tudod a szülőknek is sok gondjuk van, el kell tartaniuk téged, finanszírozni minden vágyad, adók, létfenntartás, házimunka, így kialakul a stressz is..

ne aggódj, úgyse fogják kidobni a pipád,csak pillanatnyi felindulásból mondják :)


"Azt szokták mondani, hogy ami jól esik, attól nem leszünk betegek.A vízipipa pedig jól esik!"

Hehe.. ezen jót nevettem, nem hiszem hogy az értelmiségi embertől hallottad.. pl.. 40 év cigizés-> kialakul a tüdőrák... -Azért cigiztem, mert azt mondták, hogy ami jól esik,attól nem leszek beteg.. puff rákos lett.. az nem betegség?:D aztán meg hopp meghalt..


szubjektív megjegyzés: én agyon vágnám a gyerekem ha 13 évesen cigizne/piálna/pipázna.. gondolom édesanyád se örül neki..

2009. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

újból írok...(már harmadjára)

ha a víz kiszűri a dolgokat akkor nem lehetséges hogy az a sok "füst" ami kijön az nem is füst??? gőz!!! mivel vízből jön

és a gőz nem tartalmaz se szénmonoxidot se ilyeneket különben tésztafőzéskor is megfulladnál :))) nem azt akarom evvel mondani hogy átkozott egészséges pipázni de korántsem olyan ártalmas mint a cigi

ennyi...

2009. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

17:00 :) idézek tőled: " a víz KISZŰRI..." ami nem azt jelenti, hogy gőzt szívsz fel.. nem fürdőkádat csinálsz a tüdődben.. tudod mi az a füst? és tudod mi az a gőz? segítek : a füst égéstermékként keletkezett anyag( CO, CO2, stb) , a gőz pedig víz magasabb hőfokon légnemű állapotban :)

minek kéne bele dohány, ha úgyis vizet szívsz fel? ezen nem gondolkodtál látom.. a víz a füstöt szűri át, nem gőzt csinál magából..

2009. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt, hogy mennyi füst lesz, az a dohány menyiségétől függ...

Volt már nekem olyan hogy alig jött füst, mert kevés dohányt raktam...

Egyébként anyukám nem az a nagy anyatigris fajta...

Apukámmal sokkal többet vagyok stb.

2009. jún. 13. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!