Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire jó ötlet ez a leszoká...

Mennyire jó ötlet ez a leszokáshoz?

Figyelt kérdés
Egyik barátom aki szintén 5-6 éve dohányzik mint én, mesélte hogy úgy tette le a cigit még októberben hogy vett magának egy e-cigit, és 12 mg-os nikotinos liquidet szívott azt mesélte hogy 1-2 hétig elég feszült volt, de ugye a nikotinmegvonás tünete nem lépett fel, és mivel "valamit" szívott így legalább meg volt egy minimális érzete. Na most én is elkezdtem ezen gondolkodni, mivel úgy érzem hogy csak ha "letenném" az asztalra, és azt mondanám hogy innentől nem az nagyon megviselne, és lehet feladnám. De így gondoltam adok neki egy próbát. Na most a kérdésem az lenne hogy valaki járt- e hasonló cipőben, és ha igen milyen e-cigit/liquidet ajánlana nekem? Bármit meghallgatok, és tapasztalatokra is kíváncsi lennék. 21/F

2021. febr. 9. 13:34
A kérdező szavazást indított:
Nekem ezzel a módszerrel sikerült leszoknom.
Próbátam ezt a módszert, de nem sikerült leszoknom.
Egy próbát megéri adni neki.
Más leszokás hatátosasabbnak bizonyulna neked.(példa hozzászólásba)
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem leszokás, hanem váltás.
2021. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is "leszoktam" a cigiről 2 éve. Azóta elektromos cigizek a mai napig.

Szóval nem szoktam le...

De azonnal átálltam probléma nélkül.

12essel kezdtem én is aztán később jött a 10 es most 6 ost szívok.

Jövő hónaptól áttérek a harmasra.


Valamivel olcsóbb mint a sima cigi ettől nem köhögök meg nem vagyok büdös.

2021. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Azért írtam leszokásnak, mert miután átváltok ez is leraknám idővel, csak ettől már könnyebben meg tudnék válni, mert régen is szívtam, de sose állt annyira közel hozzám, de persze egészségesebb verziója ez a káros szenvedélynek. #2 Igen, de nem viszel be annyi vegyianyagot a szervezetedbe nem égésterméket szívsz, nem költesz rá annyit, és még mellette sokkal jobb hogy bárhol otthon is akár amikor bele akarsz slukkolni egyből megteheted nem kell kimenni, rágyújtani elnyomni stb... Kényelmesebbnek is hat hisz csak vízgőz.
2021. febr. 9. 14:23
 4/10 anonim ***** válasza:

- Határozd el.

- Tervezd meg.

- Tartsd magad a tervhez.


Igazából ez a lényeg.

Képzeld el, hogyan tudod véghezvinni a leszokást.

Aztán azt következetesen végig kell csinálni.


Fokozatosan csökkentsd a nikotint, pl 3-4 hét alatt.


Én tapasszal szabadultam meg tőle 18 év után.

Az, hogy neked mi működik egyéni dolog.

2021. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kettes voltam

Ne gondold, hogy arról könnyű leszokni.

Azt folyamatosan szivod a amikor csak teheted.

Szóval erőssebb a raszokás mert nem óránként mesz ki cigizni hanem gyakrabban szivsz bele.

2021. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit ne csinálj, hogy ész nélkül szívod, mindenhol. Ha szívni akarod, menj ki úgy mintha cigiznél, majd hagyd abba. A szobában való pöfékeléstől csak még jobban elkényelmesedsz, és még jobban rá fogsz szokni.
2021. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egyből nem tudod letenni próbáld meg fokozatosan.
2021. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Énis próbálkoztam így meg úgy, de én például nagyon köhögtem az ecigi-től. Juul-t használtam kb 1 éven át 18 mg/ml, nagyon erős sovárgásom volt így emeltem 20mg/ml-re ( hozzá teszem volt, hogy napi 1 patron elment, persze a köhögés lehet attól, hogy közbe néha cigiztem is és igen ez nevezhető láncdohányzásnak )de végül vissza estem ismét cigizek napi 5-10 szál között. Eddig csak pár napra tudtam abba hagyni. Én a saját tapasztalataim alapján nem igazán javaslom az ecigit, nálam komoly szorongást okozott. Mostanában terveztem leszokni komolyabban, sok kisérlet után kb 2 napja sikerült abba hagyni 3 napra ( igen ez a rekord ), de nem bírtam így vettem 2 dobozzal. Az új cél, hogy márciusban abba hagyom vagy amikor elfogy az utolsó dobozom. Ismerős érzés, hogy ilyenkor úgy érzed nincs értelme semminek, nem szeretnék okoskodni én sem találtam egyébb elfoglaltságot, de szerintem a legjobb ha máról holnapra letesszük, itt nincs mese. A nikotinos ecigi, nikotinos rágógumik csak ugyan úgy leláncolnak én szerintem, mivel nem tudod elengedni a nikotint hiába csökkented. Egyszer úgyis eljön az idő, hogy nincs több nikotinos ecigi, nikotinos rágogumi. Tényleg sok sikert kívánok, abszólút nem könnyű, de nem lehetetlen!
2021. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jelenlegi tervem az hogy miután 1-2 hét letelik, és a tünetek is gyengülnek utána szép fokozatosan az e-cigit is letenném, szóval ez az átszokás nem lenne hosszúéletű max pár hónapos amíg helyrerázódok lelkileg a cigi utáni sóvárgásból. Mellesleg a túlsúlyom miatt féltem hogy k*rva sokat hízni fogok, esetleg hogy többet fog ártani, mint használni. De hosszútávon ígyis úgyis a letétel a helyes döntés.
2021. febr. 13. 23:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Tetszik a kérdés így nem tudom szó nélkül, hagyni késve sem. Én 18 évesen durván fél éve dohányzom, úgy hogy havi egy doboznál többet nem szívok, nem tapasztaltam sokat erről. Iskolánk(elit gimmnázium xdddd) messze híres a sok dohányos, alkoholista diákról. Szerencsére 11.-esként azt látom, hogy a kisebbek nem követnek minket. Nekem a legsötétebb időkben a napi 5-6 szál alap volt de ez nem sokáig tartott. Egy nem dohányzó csajjal jöttem össze, és rávett 3. Randin mikor erre a témára értünk, hogy kezdjek valamit. Szereztem még egy utolsó doboz cigit, hogyha nagyon rossz lenne a helyzet, de 2-nél töbször nem kellet előkeresnem. Az hogy leszoktam túlzás, de találtam egy egyensúlyt. Ha egyik napról másikra abbahagyod, azért tarts meg egy fél dobozt, ha nagyon nagy lenne a gáz, és nem baj ha leszokás közben egyszer-egyszer rágyújtasz. Sok sikert mellesleg.
2021. márc. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!