Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kezd el az ember dohányo...

Miért kezd el az ember dohányozni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

-mert kíváncsi

-mert a haverok is csinálják és ráveszik hogy próbálja ki

-mert a felnőttesdit játszó tiniknek menőnek számít

-mert sokat idegeskedik, sok a problémája, és azt hallja mindenhonnan hogy a dohányosokat megnyugtatja a cigi

-mert otthon is szívják a szülők és ez a hozott minta

Én ezért kezdtem anno, nagyon bánom.

2021. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Korrekt válasz, köszönöm :)
2021. febr. 21. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a kíváncsiság hajtott, a szüleim is dohányoztak (kifejezetten akkor, mikor idegesek voltak), a barátaim közül is néhányan. Kipróbáltam, az első egy-két alkalom nem esett jól, de utána egyre többször szívtam még egy-egy slukkot, aztán persze jött az első doboz. Majd a második, a harmadik, a sokadik. Ma már én is nyúlok a cigi után idegességemben, és a munkahelyen a közös cigiszünetek hangulatát is szeretem őszintén bevallva, ami baromi rossz szokás.
2021. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ezigaz van egy hangulata

enis kiprobaltam parat es nekem a gyumolcsos mentolos kombo jott be,de ugye betiltottak aztan a mentolosat is

szoval kenytelen voltam abba hagyni,masmilyen fajta nem izlett soha

2021. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pótcselekvés, orális dependencia
2021. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a kérdések...........
2021. febr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez afajta "indián beavatás" már a mai világba, ha cigizik valaki az osztályból meg akar győzni, hogy próbáld ki k*rva jó, vagy valahogy mindig valaki belevisz a rosszba, ha meg nincs elég akaraterőd, meg fűt a kíváncsiság te is belemész. Nagyon ritka, sőt még sose hallottam olyat hogy valaki csak bement a dohányboltba, és megvette magának hogy kipróbálja. Itt mindig a társaság/ismerősök/haverok visznek bele, és te döntésed hogy mész velük, vagy van elég akaraterőd. Dohányosként írom, hogy legyen akaraterőd, hogy ne csábulj el, mert lehet fél évig császárnak érzed magad, de utána szidod magad egész életedben.
2021. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 akkor én lennék az, akit a "nagyon ritka" kategóriába sorolnál.

Azzal a különbséggel, hogy még nem történt meg, de milliószor elgondolkoztam már rajta, elhiheted. Legtöbbször az utazásaim alatt. :) Ha dohányoznék, tuti hogy titkolnám a haverok, és a család elől. Már gyerekkorom óta bejön a cigifüst illata, pedig a rokonok és a haverok közül se dohányzik senki.

2021. febr. 23. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na meglepő ez a dolog igazából, én eddig még mindenkitől ezt hallottam/láttam. Hát figyelj szerintem akármennyire bejön a dohányfüst, vagy ilyesmi se érdemes kipróbálni/rászokni. Egy idő után mikor már dohányzol nem azt a feelinget hozza mint a legelején. Persze megértem hogy vonz, de semmiképp nem ajánlom. A titkolózás tart egy ideig, de egy idő után így vagy úgy bukik a történet sajnos. Ha már idősebb vagy, nem olyan gáz mint 10 en évesen lebukni anyáék előtt. Sose felejtem el rágó, kézmosás, liternyi parfüm stb... de kellemetlen is volt te jóég:D
2021. febr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert a vaskorba élni szörnyű.
2021. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!