Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért ítélik el a dohányzókat?

Szunyo37 kérdése:

Miért ítélik el a dohányzókat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egészségtelen, lehet hogy én is ebbe fogok megdögleni, de ezt én magamnak köszönhetem, és saját döntés volt. Tiszteletbe tartom a nem dohányzókat, és betartom az etikett szabályokat. Szerintem sok más egészségtelen dolog van a világba. Sőt olyanok is, amik kivéthetetlenek. Ezzel az erővel, akkor mindenki rékba fog meghalni. Legnagyobb ellenségunk a stressz. Nézzetek körbe és látni fogjátok, hogy a környezetetek mennyire para. Ez velem is így van. MIND MEGHALUNK.
2021. febr. 24. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Igazából sosem ítéltek még el emiatt az emberek, legalábbis nem tudok róla.
2021. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem én sem. Fizetek érte a saját pénzemmel, nem más veszi nekem. Innentől legyen már az én dolgom. :) Az a kedvencem, mikor a 120 kilós zabagépek magyaráznak, közben náluk elkönyvelhetőbb, hogy 10 év max, és kifinganak. Elég Pesten élni, napi 1 doboz cigit elszívsz a levegőben, a sok szutyok tartósítós kaja. :D Így is mindenhonnan ki van már tiltva a dohányzás, megy az üldöztetés keményen :D
2021. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Hála Istennek egyre többen szoknak le a környezetemben a dohányzásról! Sok embernek megjön az esze!

Én lenézem a dohányosokat. Mert egy ilyen káros füstre képesek elcseszni azt a sok rengeteg pénzt...

Stressz.... Nekem is sokat kell stresszelnem, mégis inkább sportban vezetem le! Ja, hogy ahhoz fel kell emelnetek a seggeteket, és ki kell mozdulni otthonról....

A dohányosok amúgyis igénytelenek. A külsejükre sem adnak. A fogaik rosszak, sárgák, dagadtak is sokszor. Meg állandóan büdösek a cigitől...

Sajnos, nekem a nagymamám, nagymamám és a szüleim is a cigi miatt hunytak el idejekorán...

2021. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

3

Az a bizonyos általánosítás. :D

2021. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
3-as, senkinek semmi köze hozzá mire költi más a pénzét, amit magának keres meg. Érdekes mód, egyik barátom sem spórol meg 100ezreket csak mert nem költ cigire. A seggfelemelés sem attól függ szerintem hogy kidohányzik.:) A legdolgosabb parasztemberek is pipáztak, dohányoznak mai napig, még sem lihegnek jobban, mint az irodai nem dohányzó hősök. Ha tudnád hány profi sportoló, focista, mma-s, akár gyönyörű alkatú táncos, modell, színész dohányzik :)
2021. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok igénytelen. Nem hinném, hogy ha találkoznánk megmondanád rólam, hogy cigizek.Pedig sokat szívok. Lehet hogy te egy irodában dolgozól, és szellemi munkát végzel, de egy fizikai munkát végző örűl ha haza megy és leteheti a seggét. Én csináltam mind kettőt. Tudom hogy eggyik se könnyű, és stresszes. Ítélkezni bárki felett nincs jogom, akár kövér, sovány, igénytelen, szegény, és még sorolhatnám. Tisztába vagyok azzal, hogy kár volt rászokni, és oltárian nehéz lerakni.
2021. febr. 24. 15:55
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Fizikai munkás vagyok, egyedül élek, főzök magamra, mégis van időm sportolni!

Legalább annak örülök, hogy belátod, hogy hiba volt rászoknod a dohányzásra! Sosem késő leszokni róla!

Egyik rokonom is kemény dohányos volt - napi két doboz - majdnem 40 évig! Akkor tette le a cigit, mikor durván befulladt, tüdőembóliát kapott, majdnem megfulladt! Intenzív osztályon volt 1 hétig, és majdnem meghalt!

Már 3 éve nem dohányzk, fiatalodott 10 évet, és egészséges életet él! A felesége is leszokott akkor a dohányzásról! Ő sem cigizil azóta sem!

2021. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is letenném, de rohadt nehéz. Próbáltam már, de teljesen kikészűltem idegileg a hiánya miatt.
2021. febr. 24. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz!

De, ha egy olyan ember le tudta tenni, aki napi minimum 2 doboz erős cigit elszívott, akkor mindenki!

Az egyik kollegám is szépen halad! Ő ilyen tablettát szed cigi helyett, és már elérte azt, hogy 3 hete nem szív a munkahelyen, csak otthon pár szálat!

Lehet, nem olcsó ez a tabletta, de az egészség mindennél többet ér!

Hidd el, sajnos, én láttam, milyen kínhalál várhat egy dohányosra!

Lehet jönni Pista bácsival, aki 50 éve cigizik, mégsincs baja. Igen, van egymillió emberből egy olyan, akinek olyan ritka erős a szervezete, hogy minden betegségnek ellenáll a szervezete, és végelgyengülésben hal meg, szép csendben.

De, sajnos, az emberek döntő többsége nincs megáldva ilyen kivételes szervezettel. Különben nem léteznének kórházak.

A kedvenc mondatom még a dohányosoktól: "Kit érdekel, hogy káros! Valamiben meg kell halni!"

Akkor szoktak ezen a mondaton elgondolkodni, mikor az orvos azt mondja nekik, hogy sajnos le kell vágni a lábukat, vagy meghalnak hosszú szenvedések árán! Nincs más lehetőség! Ilyenkor eszükbe jut az ilyen embereknek, hogy mégcsak kellett volna hallgatni arra a sok hülyére meg a családjukra!

2021. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

Magasról leszarom az összes dohányost!

De sajnos az én adóforintjaimból vágják majd le az érszűkületes lábaikat.

2021. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!