Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás és covid?

Dohányzás és covid?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeség, de úgy veszem észre (ismerősök, rokonok körében), hogy aki dohányzik, jobban átvészeli a koronavírust. Több embert is kérdeztem már, akinek pl meghalt rokona, hogy dohányzott-e? 90%-ban nem.

Nektek erről tapasztalatok?


Nem leszokási kampányt szeretnék indítani, szimplán érdekel :) Köszi


2021. márc. 19. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is felfigyeltem erre. Szintén (lánc)dohányos vagyok, nagyon enyhe tünetekkel vészeltem át. Ismerősi körömről ugyanezt tudom elmondani.
2021. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Azt hiszem volt erről valami kutatás, de forrást nem tudok linkelni.

Olyasmit hoztak ki belőle, hogy a dohányosoknak amúgy is el vannak tömődve többé-kevésbé a hörgőik, így kevésbé tud szétterjedni a tüdejükben a vírus, mert ugye sok pici hörgő blokkolva van a kátrány meg még ki tudja milyen vegyületek által.

2021. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Tudtam én, hogy van értelme a kátránybevonatomnak a tüdőmben.
2021. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Szinte biztos, hogy ez nem igaz. Valószínűleg nálatok nagyon sokan dohányoznak, és a lefolyása a betegségnek sem súlyos az ő esetükben, de nincs összefüggés a kettő között.
2021. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nikotin valamennyire gátolja a koronavírus kötödését, mert ugyanarra az ACE2 receptorra (is) hat.
2021. márc. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, én erre elszívok egy cigit!
2021. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg októberben nekem is pozitív lett a covid tesztem, de az ég világon semmi szokatlant nem éreztem, se előtte, se utána.

Napi 1 dobozzal szívok.

2021. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor valami tényleg van benne :)
2021. márc. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!