Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin védhet valamelyest...

A nikotin védhet valamelyest a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Ismerőseim körében egyre több a koronavírusos, vannak akiknek elég súlyos lefolyású a betegség. Azonban azt véltem felfedezni, hogy egyikük sem dohányos. Tanulmányokat találtam arról, hogy talán a nikotin védhet a vírustól. Ti mit tapasztaltatok ez ügyben? Csak véletlen ez a jelenség vagy tényleg lehet védő hatása a nikotinnak?

2020. nov. 11. 01:47
A kérdező szavazást indított:
csak véletlen, a dohányosok ugyanúgy megbetegednek
lehet védő hatása a nikotinnak
a dohányzás inkább rizikófaktornak számít
63 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Még ha védene is a nikotin, a dohányos tüdő gyengébb, nagyobb valószínűséggel kerül lélegeztetőre/hal bele a dohányos ha mégis elkapja. HA véd, de én ebben nem hiszek, akkor sincs 100%-os védelem.

Amit nyer a réven, elveszti a vámon.

2020. nov. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

De mondjuk csak most dohányozgat, preventív céllal, nem rosszak a tüdőfunkciói. :)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy akiknek vannak koronás ismerősei, többnyire nem dohányosok-e.

2020. nov. 11. 01:58
 3/45 A kérdező kommentje:
Azért is érdekes, mert akár nikotin tapasz is hatásos lehet, ha tényleg van némi hatása.
2020. nov. 11. 01:59
 4/45 A kérdező kommentje:
Nyilván semmi sem nyújt 100%-os biztonságot sajnos.
2020. nov. 11. 02:00
 5/45 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj hogy a tapsztalat nem tudomanyos kiserlet. Ha hatasos lenne koronavírus ellen, azt mar reges reg tudnank es lennenek rola tudomanyos folyóiratokban cikkek. Masreszt, ha valaki alkalmi dohanyos, akkor az pont nem azt jelenti hogy neha neha egy szal cigi miatt mar immunis. A lehtobb bagos lancdohanyos. Az en apam peldaul annyit sziv, hogy full erelmeszesedese van, a vernyomasa konvergal a nullahoz, gyakran kohog. Ha elkapna a virust, 100% lelegeztetogep, ha csak nem halal. Szoval ezt a nikotinos velemenyed ne hangoztasd inkabb.
2020. nov. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Vannak róla tudományos cikkek is, nézz utána, ha érdekel.

Én édesapámnak is hasonló ez egészségügyi állapota, mint a tiédnek, pedig nem dohányzik, sőt tüdőrákos ismerősöm is volt, aki egy szál cigit sem szívott el életében, de ez most nem ide tartozik.

Azt hangoztatok, amit szeretnék. :)

Azért írtam ki a kérdést, hogy tapasztalatokat osszunk meg egymással, nem azt, hogy mi lenne, ha. Azt senki sem tudhatja.

2020. nov. 11. 02:13
 7/45 A kérdező kommentje:
És nem igaz az, hogy a legtöbb bagós láncdohányos. Én nem dohányzom, és a közelebbi ismerőseim is csak napi 3-4 szál cigit szívnak naponta. Vannak betegségek, amik bizonyítottan kevésbé érintik a dohányosokat, csak ezt nem szokták reklámozni, mert mégis több a negatív hatás, elvileg. De ez is egy olyan téma, ami nem fekete vagy fehér.
2020. nov. 11. 02:18
 8/45 anonim ***** válasza:
79%

"a közelebbi ismerőseim is csak napi 3-4 szál cigit szívnak naponta"


Az is sok...

2020. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%
tudnál mutatni ilyen cikket?
2020. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim válasza:
100%
Azt olvastam néhány hete/hónapja, hogy ez nem nagyon megalapozott, de kitudja azóta mi változott. Ha annyira reprezentatív céllal akarsz dohányozni, akkor inkább nikotinos rágó vagy tapasz. Kisebbik rossz talán. De csak emiatt fölösleges felvenni egy függőséget szerintem.
2020. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!