Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Az E-cigit szereti...

Dohányosok! Az E-cigit szeretitek jobban szívni vagy a simát?

Figyelt kérdés
Nekem a sima cigi a szimpi sztem az-e cigi hülyeség.

2021. ápr. 7. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok dohányos, illetve függő (tényleg nem), de különleges alkalmakkor, vagy amikor felidegesítem magam, el szoktam szívni egy aranyoskát. Átlagosan havonta egyszer-kétszer. Inkább ízesített, könnyed cigit, vagy szivart szívok meggyborba mártva, előbbi egyre jobban kezdi elnyerni az ízlésem újabban. Nagyon fontos, hogy tényleg ne szokjak rá és tartsam a havi egyet-kettőt, mert sajnálom a pénzt és a jó egészségem a dohányzásra, viszont kár tagadni, hogy a dohányzásnak van egy jó stílusépítő ereje. El tudnád képzelni Spike Spiegel-t, Tommy Angelo-t, vagy Columbo-t dohányzás nélkül? Én se. Egyébként az e-ciginek is van stílusépítő ereje, de az nem a fejvadászoknak, gengsztereknek és detektíveknek áll jól, hanem a gamerekhez és a videósokhoz illik inkább (legalábbis szerintem). Meg mondjuk ki őszintén, jópofa dolog haverok között is pöfékelni, mint a kisgőzös. Ott a hangulat kívánja meg a rágyújtást. Szerintem ez a legjobb hozzáállás a dohányzáshoz (legyen az cigi, szivar, pipa, vagy e-cigi), amikor stílusból, vagy hangulatból szívod, nem függőségből. Mindenkinek el kéne döntenie, hogy melyik dohányzásfajta illik a legjobban hozzá és azt fogyasztaná mértékkel.


20/F

2021. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmuen a simat szeretem jobban, de most epp iqost szivok.

Utalom, de le akarok szokni, es egy fokkal jobban hasonlit a cigihez, mint mas ecigik.

Tudom, hogy minden fejben dol el, de nem tudom csak ugy lerakni.

Egyebkent en is igy kezdtem, hogy 17-21 eves korom kozott csak havi ketszer gyujtottam ra, amikor buliztam. Hat aztan kokemenyen raszoktam :(


Uzenem az elsonek, hogy most rakd le es ne csinalj ebbol ennyire durva presztizskerdest, mert ra fogsz szokni, aztan majd szenvedhetsz a leszokassal. A nikotin fuggoseget okoz, elobb-utobb bele fogsz csuszni te is, tokmindegy, hogy milyen okbol szivod.

Hidd el, nem jo buli.

2021. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 -> #2


Igazad van, én még a havi 1-2 alkalmat is sokallom, amikor belegondolok utólag. Nem is tudom, valahogy azért mindig az van a fejemben, hogy vehetnék mást is a dohányportéka helyett. Igaz, ennél a gyakoriságnál még csak a pénzt sokallom (mert nem a legolcsóbb cuccokat veszem), hiszen szerintem 2-3 hét alatt képes a szájüreg, a légcső és a tüdő regenerálódni. Én egyelőre úgy érzem, hogy tudom tartani ezt a havi kettőt (de inkább egyet), amikor mondjuk meglátogatom a nagyszüleimet, vagy a déli haverokat. De próbálom magam szigorúan tartani ehhez. Egyébként újabban nagyon sehova se megyek, mert restaurálok egy kocsit itthon, szóval alkalom se nagyon van nekem, amikor pöfékelhetek.


Egyébként az alkoholhoz még szigorúbban állok. A dohányzáshoz hasonlóan ezt se kívánja a szervezetem, de azért nem élek vele, mert szerintem nincs stílusépítő ereje. Hangulata van, de ezzel kitörölhetem a seggem, ha utána nem vezethetem a szeretett kocsim.

2021. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes, a cigarettázás csakis "közösségi hangulatteremtés". Olyat még nem látott a világtörténelem, hogy egy zárkózott, szociofób gyerek berakjon egy kezdők számára büdös vackot a szájába, és még fizessen is érte ezreket úgy, hogy őt úgyse fogja látni senki egyedül a szobájában, és még elmondania se lesz kinek.


Aki meg már sutyiban zugdohányzik, azt úgy hívják, hogy függő.

2021. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!