Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért vannak nagyon durva...

Miért vannak nagyon durva elvonási tüneteim, mikor le akarok szokni a cigiről?

Figyelt kérdés
Másfél dobozzal szívok már, tizenéve dohányzom. Már orvost is felkerestem, rágót és tapaszt is próbáltam, mert mindenképp le akarok szokni. De nem megy sehogy, az egy dolog hogy hiányzik a nikotin, de ha már eltelt mondjuk 1 nap cigi nélkül, akkor elkezdek durván izzadni, remegni. Nem tudok aludni sem, köhögés rohamok jönnek rám, fejfájás, szédülés. A bőröm is viszketni kezd. A remegés nagyon durva mindig, az egész testemet átjárja. Ez normális lenne nikotin elvonásnál? Mindig inkább rágyújtok, hogy megszűnjenek a tünetek, mert másképp nem tudom meddig tartanának. Hogyan tudnám kordában tartani ezeket az elvonásos tüneteket? Nagyon le szeretnék szokni a cigiről, de nem bírom így, hogy mindenki azt hiszi egy utolsó drogos vagyok, amiért így viselkedek ilyenkor.

2021. ápr. 10. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen dolog. Mindenkinek szar aki leteszi, ez a függőség, a test követeli a jussát. Felnőtt ember vagy, a tudatod felül kell hogy írja a test ösztönös reakcióját az elvonásra. Eldöntöd hogy mit akarsz,le fogod tenni a cigit. Innentől kezdve meg viseled a szenvedést. Az elején nagyon pocsék lesz, aztán egyre könnyebb, de a kísértés gyakran meg fog jelenni még bizonyos helyzetekben.Na olyankor kell erősnek lenni, mert különben kezdhetsz mindent előről.
2021. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell határozni igazán magad és menni fog de nagyon nehéz lesz.Nekem mikor stressz ért jött elő a vágy a cigi után az első fél évben és aztán már egyre jobb lett és már 17 hónapja nem szívtam el egy szálat sem.Mikor jön az elvonás ha teheted pihenj le és igyál sok vizet vagy teát illetve amit szeretsz inni.El fog múlni csak idő kell és persze lelki erő de az sok....Én is 17 évig dohányoztam de letettem és már nem is hiányzik sőt idegesít a szaga is ha a közelemben szívják mert rohadt büdös.Kell egy nagy motiváció a leszokáshoz pl.babát szeretnél ha nő vagy/mondjuk pasinál is jobb ha leteszi/ vagy nem akarsz bűzleni a cigitől vagy elkezdessz sportolni és ez is egészséges életmód része
2021. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Champix et
2021. ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kudzu gyökér pont ebben tud segíteni.
2021. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!