Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kiknek érdemes szívni fűves...

Kiknek érdemes szívni fűves cigit? Illetve mennyi az a mennyiség amitől az ember nem lesz függő illetve tudja kordában tartani ezt a szokását? Pl:2 hetente haverokkal elszívunk egy marcsit annak hosszú távon lesznek következményei?

Figyelt kérdés

Milyen mentális állapot kell ahhoz hogy ne azért szívja az ember mert nincs más ami betöltené az életét?


Mielőtt válaszolnátok, kérlek ne írjatok olyanokat hogy "inkább igyál a fű rossz" stb.

Ha van tapasztalatok vagy hasonlóan csináljátok azt nyugodtan írjátok le.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 11. 18:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
36%

Az alkoholba több kár van, mint a fűben! Szerintem ettől nem lehet függő lenni! Amikor kell annyiszor kell! Nekem volt idő, hogy csak ez tudott elnyomni és megnyugodni, de sosem voltam függő. Van amikor mindennap kell és van amikor elfogy és nem kell. Hangulattol függ. Én 1 hónapja nem vettem, előtte pedig fél évig mindennap 2-3 cigi.


Mindenkinek máshogy fogadja el a szervezete, nem lehet megmondani mennyi az a mennyiség! Valaki egesznap szívja fél óránként és úgy még be is megy dolgotni, valaki 5 slukktol elhányja magát! Próbálkozz elsőnek kissebb cigivel. (itt hosszúságara gondolok, nem mennyiségre) remélem adtam választ.


Következmény nem lesz, ha nem pisiltetnek meg.

2021. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
27%
Viszont ha lehet piázás előtt ne tépj be, az rosszulléthez vezethet! Inkább pia után vagy közben.
2021. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két hetente haverokkal összegyűltök és elszívtok egyet, nem fog összejönni, mert valaki úgyis bedobja, hogy; áá, vettem egyet, nem jöttök le/át egy cigire? (főleg nyáron) Nagyon erős akaraterő kell ahhoz, hogy ne tarts a haverokkal, ha hívnak, szóval szerintem ez a kordában tartás, szabályozás nagyon ritkán lehet betartani. Ugye könnyebb "bűnbe" esni.


Saját társaságomból kiindulva mi is cigivel kezdtük jó pár éve, van, aki még mindig tolja, van, akit már nem hoz lázba. Egy idő után már "unalmas" lesz a cigizés, egyre több embert fogtok megismerni, aki az "alvilági" körökben mozog, szóval, igen az a klisé, hogy kapudrog valamennyire igaz, mert mást is kiakartok majd próbálni, és szépen sorban végigmentek a cuccokon, aztán valaki rajta marad, valaki pedig idővel rájön, hogy kifelé van a beljebb ebből a társaságból és túllép, megunja. :)

2021. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát én elégé undorodok a szintetikustól és a társaságomban is ez a példa nagyon nem visz rá az élet hogy komolyabb szereket próbáljak ki
2021. ápr. 11. 18:40
 5/14 anonim válasza:
54%

Telejsen igaza van a 3-asnak. Nekünk is egy cigi volt. Én voltam a cspaatban az akinek az első cigije volt a többieknek már a sokadik. A barátaimmal megigertuk, hogy nem megyünk tovább és így meg leszünk hétvégente. Meg is volt ez pár hónapig csak bejottek más dolgok is, ki próbáltam persze ők már próbálták azt is. De maradtunk a cigiznél és néha pár buli alkalmával vettünk más cuccot is. Rengeteg sötét alakot ismertünk meg, rengeteg kapcsolatunk volt. Majd az egyik bulira a csapatból senki nem ment el csak én. Aztán a következőre is csak én mentem. A további bulikról meg sem kérdeztem őket. Majd rászoktam mindegyikre. Szerettem a pörgést és nem volt elég már 1 cigi hétvégente. 15 eves voltam és szívproblémáim is voltak születésem óta! Ők szépen csendben félre álltak és utat engedtek nekem a pokolba. 1 teljes nyaram kiesett, mert nem emlékszem rá! Itthon is csak egy drogosnak voltam elkonyvelve. 16 éves koromra az egész város sajnált engem. Akkor tisztultam ki 8 hónapra, aztán megint ugyan azok a bulik az első csak egy nosutalgiának indult nulla cucc nélkül csak egy kis pia. Aztán megint feltort a vágy és fél évre megin K.O.... Utána már megmaradtam a minőségi csárnál és depressziós lettem, csak ez tudott megnyugtatni, barátaim nem voltak, egy darab sem! Csak a zöld. De már vége, önakaratbol, a saját egészségemért megszabadultam azoktól az emberektől is és a cuccoktol!

Nem szeretném, ha az en biztatásomra bárki is átmenjen ezen! Azt csinálsz amit akarsz, de tudd, hogy mit!

2021. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
nem kell füvezni és nincs ilyen jellegű probléma. Amit nem ismersz, hogy milyen, arra nem is szokhatsz rá.
2021. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#4 jaja mi is undorodtunk, mégis becsúszott egyszer-kétszer ez még az.
2021. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem lesz minden "füvesből" kemény drogos. Aki az űrt próbálja magában kitölteni és azért nyúl a fűhöz, lehet továbbmegy, igen. De én 10 éve "csak" cigizek, nem élek semmi mással.
2021. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

12 éves korom óta dohányzom és füvezem is, most vagyok 17 éves, én azt mondom ne próbáld ki a füvet mert elvezet a keményebb drogok felé, és ez nem vicc mert én a fű kipróbálása után egy évvel sajnos elkezdtem kristályt, LSD-t stb... használni ami miatt teljesen meghülyültem, már nem tudok fiatal létemre a drogok miatt rendesen dolgozni meg tanulni mert annyira függő vagyok, hogy 4 óránként kell a következő pl, kristály adagom.



Úgyhogy a kérdésedre a válasz: Aki jót akar magának nem szív füvet mert az bejárat a kemény drogokhoz. Max cigizzél az nem olyan káros, Piros marbit szívok én is már 9 éves korom óta.

2021. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért ha valaki 17 éves korára túl van ennyi mindenen az nem a fű hibája, hanem valószínűleg valami traumáé amit nem tudsz feldolgozni és ezért nyúltál a keményebb drogokhoz, bár szerintem az lsd t is lehet jó célokra használni. A lényeg hogy az hogy valaki tovább megy a fűnél az jellem és/vagy feldolgozatlan traumák kérdése. Nagyon sok embert ismerek aki fűvön kívül mást nem próbált es nem használ.
2021. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!