Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Létezik filteres pipa cserélhe...

Létezik filteres pipa cserélhető, eldobható szipkával?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta hogy elkezdek pipázni. Nem napi szinten dohányzom. Ez nálam inkább amolyan meditatív tevékenység.

Nagyon valószínű hogy kizárólag dohányt szívnék vele. Ha mást szeretnék akkor egyszerűen csak kiveszem a filtert? Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Még csak most fogok utánajárni a dolognak.

Biztos vagyok benne hogy sokan ki akarják majd próbálni. A vizipipához régen eldobható szipkát használtunk. Persze akkor még nem izgatott és ugyanazzal az egy szipkával szívott mindenki évekig. Most már jobban zavarna ha mások nyálát kéne szívogatnom.

Ha nem létezik eldobható szipka akkor lehet valahol tartalék szipkát venni a pipákhoz? Van itthon fogszabályzó tisztító folyadék, azzal az egyiket lefertőtleníteném mindig ha valaki használta. A másikat csak én használnám.

Pipadohány kell bele tölteni vagy jó a sima dohány is? Van még vmi fontos tudnivaló?

Tudtok nekem konkrét pipát ajánlani? Minél olcsóbban, egyelőre még nem tudom mennyire fog bejönni. Filteres kéne, cserélhető szipkával.



#pipa #Popeye #pipapopey
2021. máj. 16. 22:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Ja, a sima pipázáshoz is direkt abba való szárazdihányt tesznek. Szerintem elvileg jó bele a tekerős cigi dohánya is.


A szipka levehető és akkor ki tudod cserélni középen a filtert. De néhány használat után a szipka maga is koszos lesz. Én hideg zsíroldóval mosom ki, és lehet venni pipatisztító zseníliadrótot a dohányboltban. Utána persze alaposan átöblítem tiszta meleg vízzel.

2021. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm hogy megpróbáltatok segíteni, ment a like.
2021. máj. 16. 23:24
 13/29 anonim ***** válasza:
Mire elolvastam mindent, már elküldten a vizipipás válaszokat, ez a gyk ilyen.
2021. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
11: Köszönöm, menő hogy te is pipázol.
2021. máj. 16. 23:25
 15/29 A kérdező kommentje:
no problem, a vizipipa is menő
2021. máj. 16. 23:26
 16/29 A kérdező kommentje:
Te milyen pipát használsz? Hol veszed?
2021. máj. 16. 23:27
 17/29 A kérdező kommentje:
és hol veszed a szipkát? Azt nem láttam sehol.
2021. máj. 16. 23:28
 18/29 A kérdező kommentje:
húdderészegvagyok, sajna ma már nem jutok pipához. :-(
2021. máj. 16. 23:29
 19/29 anonim ***** válasza:

Arra számíts, hogy a száraz pipa kürtője megedzést igényel. Eleinte csak kevés dohánnyal, kíméletesen szívjad, hogy a belülről rárakódó égéstermék védőréteget képezzen, akkor nem ég ki a kürtő.

Pipaszurkáló készletet is vegyél, mert a kürtő alsó járatát viszont tisztogatni kell, nehogy elduguljon.


Először egy olcsó kisebb pipával kísérletezd ki, melyik dohány ízlik. Aztán egy komolyabb, gondosan megedzett pipával csak azt az egy féle dohányt szívd, hogy azt az aromát vegye át a pipa is.


A filtert szerintem ne osszad meg mással, nekem legalábbis eszembe nem jutna, olyan privát szféra, mint a fogkefém.


Esélyes, hogy az első gyakorló pipáid kürtőjének egyikét-másikát mégis kiégeted, mire rájössz, de a szipkát azért tartsd meg tartaléknak.

2021. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Külön csak szipkát nem láttam, de lehet hogy érdemes rákérdezni nagyobb dohányboltokban ahol a dohányt és a filtert is árulják. Összességében egyszerűbb akkor már több pipát venni.
2021. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!