Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen gyújtottál rá...

Hány évesen gyújtottál rá először? Megbántad?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#10#-es.

A Tulipán egy cigaretta név volt. Tulipán illata volt.Filter nélküli és erős volt.Nem is volt talán Mo.-on még filter.Talán a Mirjam,de az is szopókás volt,amiben nem volt vatta.Nekem jól esett.Ez az 50-es években volt.

2021. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a Tulipánról: pár éve vettem a bolhapiacon ugyan olyat,orig csomagolás volt.De,mikor felbontottam,élvezhetetlennek bizonyult és kidobtam.
2021. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Azta

Nem is tudtam,hogy létezett ilyen cigi...

Én lemaradtam a munkásnál meg a fecskénél :)

2021. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Rég, én nem bántam meg!
2021. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Először 7 vagy 8 évesen cigiztem. 14 éves koromtól pedig rendszeresen sajnos. Most 23 vagyok le akarom tenni de k.rv@ nehéz.

Jobb lett volna el sem kezdeni...

2021. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem próbáltam ki. 22 vagyok

Sosem vonzott. Úgy gondolom, hogy van hajlamom a rászokásra (étkezési zavaraim vannak), ezért nem próbáltam ki még se a cigit, se bármilyen drogot, alkoholba is csak belekortyoltam, ha muszáj volt.

2021. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen nagyon rossz napom volt, anya meg kiment a kabátom an cigizni, benne hagyott mindent. Felvettem és elkéredzkedtem sétálni. Miközben mentem, alig vártam, hogy rágyújtsak. Megnyugtatott és, bár tudom, nem menő, mégis, olyan laza érzésem volt tőle, mintha, ahogy fújom a füstöt, a gondom is szállna el. Volt nálam rágó, utána rögtön elrágtam.

Második alkalommal egy osztálytársam mondta, hogy még sose cigizett, pont megint nálam hagyott anya egy dobozzal, elővettem egy szálat, beleszívott, majd én végigszívtam.

Harmadik alkalommal 17 voltam, hónapokkal később volt. Egy random utcán sétáltam, direkt figyelve, hogy ne legyenek ismerősök, akik számonkérhetnek, de egy háznál volt sulis társaim voltak. A füstöt benn tartottam és imátkoztam magamban, ne vegyenek észre és a kerítés takarja a kezemet eléggé. Aztán utánam jöttek, hogy "XY, te cigizel?!" majd sétáltunk egyet és mondták, hogy ők is csinálják.

Később, már 18 évesen vettem 2 doboz piros Malborot, hátha attól elmegy az étvágyam, hogy szívom és fogyni fogok tőle. Kb 1/másfél hétig szívtam, csak hétköznapokon, aztán egyik barátom (akivel azóta nem vagyok jóba), rám szólt, hogy hülye vagyok, amiért szívom, vékonyabb se leszek tőle, majd kidobtam őket.

Azóta sokszor éreztem azt, hogy jól esne, de valahogy, ahogy elnézem anyámat, egyéb nő rokonaimat, akik meghaltak/betegek, valahogy félek, nálam is az lenne, hogy a napi 3-4 szálból napi 1 dobozra felmenne. És a függőség idegesítő is, mindig mindent megszakítasz vele, mert "jaj, szívok egy cigit"

Amúgy, én nem bántam meg, hogy korábban kipróbáltam, ha nem tettem volna meg, egyetemen sokkal nagyobb belső késztetést éreznék rá, hogy én is szívjam (tudom, mert minden, amiből a szüleim/saját magam miatt kimaradtam tinikoromban, az elment egy "később bepótolom" listára), úgyhogy örülök, hogy a dohányzást már nem tekintem bepótlandó felnőtt dolognak

19/l

2021. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában 5. osztályos voltam az első száll elszívásakor. Aztán 9.osztálytól. Soha nem fogom elfelejteni... Eldöntöttem, hogy cigizni fogok a suliba mert sík volt. Suli után meg is vetettem egy idősebb haverral. Este, félúton a barátokhoz eszembe jutott. Ja! Én cigizek... innentől 6 éven keresztül nem tudtam szabadulni tőle. Jó nagy F@$ag volt.
2021. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
11. Az első után nem szoktam rá egyből, így azt nem bántam meg... 17-18 évesen lettem függő, egy komoly trauma után. Addig hébe-hóba cigizgettem baráti körben csak. Szóval azt bántam meg, hogy akkor ezzel nyugtattam magam, és ráfüggtem. Azóta se tudom letenni. 23 :(
2021. máj. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
12 voltam talán és nem bántam meg eddig. Nem tetszett akkor, de később kocadohányos lettem. 14-16 évesen baráti társaságban cigizgettem, de nem voltam rászokva, egyik napról a másikra letettem. 20-as éveimben is rá-rá gyújtottam, ha rosszabb időszakom volt. Egyszer vettem egy doboz cigit kb 23 évesen és 1 évig azt szívtam.😁 Bevallom őszintén pont a napokban gondoltam rá, hogy jól esne 1 szál, de már gyerekem van, nem akarok élni vele, az a pénz jól jön máshová, na meg baba mellett eszembe nem jutna egészségügyi okokból sem. A lelkem kiszakadna ha belegondolnék, hogy a füstös hajam szagolgatja szegénykém. Nem bántam meg, hogy kipróbáltam, mert egyszer élünk és a kocadohányzás szerintem még ritkán belefér (bár nekem most már nem).
2021. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!