Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valami tapasztalatotok...

ESTB kérdése:

Van valami tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy külföldről (legyen EU-s vagy sem) Magyarországra rendelt ízesített dohány árut ( pl mentolos cigi) vámolják e vagy megfogják?

Figyelt kérdés

Ugye nálunk be van tiltva az ízesített cigi forgalmazása, de lehet rendelni bármilyen aggodalom nélkül természetes magán felhasználásra ( vagy nem tudom hogy írjam, nem eladásra) ?

Ha igen egy két oldalt tudnátok írni ahonnan érdemesebb rendelni, illetve ha rendeltetek akkor egy két tapasztalatot is szívesen elolvasok.



2021. jún. 28. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Eu-n belül nem változik semmi.
2021. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval EU - n belül nincs vám, de ha pl Kínából rendelek akkor csak vámolni foglyák?
2021. jún. 28. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a vám a lényeg hanem az áfa!!
2021. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, bocsánat, hogy ér tétlenkedett csak most költöztem Magyarországra és nem nagyon tudom hogy vannak ezek de azért köszönöm
2021. jún. 28. 21:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindjárt linkelem a kínai guru leírását.
2021. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm , tényleg köszönöm sokat segítettél.
2021. jún. 28. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgyse tudnád megfizetni az ÁFA + vámot.

Egyébként erősen kétlem, hogy Kínábol tudnál cigit rendelni.

Szóval inkább felejtsd el az egészet...

2021. jún. 29. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én 2-3 hónapja folyamatosan rendeltem pattintós gyöngyöt a cigibe aliról. Mindenféle gond nélkül megérkezett. Persze mostmár rá fog menni az áfa+vámkezelési díj. (27%+ 10 eu csomag alatt 399 ft online vagy utánvéttel 799 ft)


Egyébként nyitottak már magyarországon egy webshopot ami ugyanezekkel a gyöngyökkel foglalkozik csak ők négyszeres áron adják el.(www.pattintos.hu)


Eredeti aliexpresses link ha mégis külföldről rendelnéd : [link]

2021. júl. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9es vagyok, azt még elfelejtettem irni hogy mivel megváltoztak a szabályok a vámnál így lehet látni fogják a csomagod tartalmát. De erősen kétlem hogy bármi féle problémájuk lenne vele mivel nem dohányáru.
2021. júl. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!