Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az első füvezés az milyen?

Az első füvezés az milyen?

Figyelt kérdés
És aki szorong annak egyáltalán nem is éri meg kiprobálni?

2021. aug. 9. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én tartottam tőle.

Haverokkal össze ültünk videójátékozni. Nagyon nem tetszett a játék.

Első cigi, félve pár slukk.

Semmi.

Második, bátrabban, több slukk.

Semmi. De csak nekem. Senki nem értette hogy. Előkerült a bong is. Nem dohányoztam sokat, szóval az nem esett jól.

Abból vettem észre, hogy érzek valamit, hogy azt a sz#r játékot vigyorogva élveztem.

De semmi egyéb. Elsőnek nem rossz, nem is hűdejó elmény.

Ekkor 16 voltam ,olykor elszivtunk még néhányat, 20 évesen viszont az élet elől menekülve nagyon csúnyán , naponta többször éltem vele, nekem attól lett szorongásom.

Végig figyeltem a minőségre, csak a mennyiségre nem, a probléma ezzel volt. Mostmár rá sem tudok nézni.

/Viszont az évekig tartó, heti 4 napos migrénem akkor elmúlt, azóta sincs. /

2021. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szorongó típus vagyok, első pár alkalommal nem volt semmi bajom, majd egyszer rámtört közben egy pánikroham (rástresszeltem egy helyzetre, és abból alakult ki), ami utána hónapokig rendszeresen visszatért (sosem voltam pánikbeteg előtte). Azóta is maradtak bennem nyomai, amik bizonyos szituációkban még mindig előjönnek, azóta több mindenen szorongok. Egy évvel utána még adtam neki egy esélyt, mondván hogy az a helyzet, ami kihozta, már elmúlt. Viszont utána már nem tudtam magam elengedni, mert bennem volt a feszültség, hogy mi van ha megint... és érdekes dolgokat tudott produkálni a fejemben. Úgyhogy én teljesen letettem róla.

Emiatt én nem ajánlanám annak, aki hajlamos rástresszelni dolgokra és szorongani, mert nagyon rossz, maradandó hatást okozhat. Felerősíti az adott érzéseidet nagyon durván, és ha rádtör egy pánik, főleg első alkalommal, azzal hirtelen azt se tudod, hogy mit kezdj.

2021. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az a baj, hogy ezt picit nehéz leírni. Én is ugyan ezt kérdeztem egy (volt) kolleginától, de Ő is azt mondta, hogy ezt nem lehet elmondani vagy leírni úgy isten igazából. Vagyis le lehet részletesen is nagyjából, de ha még nem volt ilyen érzésed, akkor lehet hogy teljesen más lesz az elképzelés és valóság közötti különbség.


A piához hasonlítanám, mert ettől is és attól is betompulsz.


DE! A fűtől nem leszel aggresszív, és idióta, az alkohollal ellentétben. Persze, ki mire hajlamos. Ja de! Ha erős függőség alakulni ki a fű esetében, akkor viszont legalább olyan sz**ok az elvonási tünetek, mint a cigaretta meg az alkohol esetében. Az embernek minden baja van, nem tud mit kezdeni magával, és esetlegesen egy közeli, szeretett rokonával is képes addig nem látott módon beszélni, viselkedni.


(Ez így van, csak a tényleges füvesek mondják ennek az ellentétét! TISZTELET A KIVÉTELNEK! A füvesek egyébként nem drogosok, az én véleményem szerint. Én is csinálgattam jó párszor. Mondjuk, velem ilyen tünetek nem történtek, hiszen én nem voltam függő. De egy közeli, akkor még egész jó volt kolléganőmnek speciel minden baja volt, ha nem volt fű mire haza ért. 2-3 nap után rá sem lehetett ismerni. 10× olyan egy nő ilyenkor, mint amikor "megjön neki". Komolyan mondom! :D)


Viszont nem fizikai függőséget alakít ki benned, hanem sokkal inkább mentális függőséget. Ez még talán rosszabb, mert kattogsz ha nincsen moki.


Szóval betompulsz, elvagy, chillelgetsz szépen nyugodtan magadnak, vagy akár társaságban is. Van a fűnek több féle úgymond családfája. Vannak tiszta kannabiszok és vannak hibridek. A hibrid azt jelenti, hogy 2, vagy több féléből jön létre.


A kettő legnagyobb és legismertebb a Sativa és az Indica.


A Sativától pörögsz, vigyorra áll a szád, minden alkalomhoz is jó igazából.


Az Indica pedig ez a tipikus chilles, nyugodt érzést adja neked. Egy kemény nap után jól tud jönni, elismerem.


Lehetne még sorolni egyébként, van még a Kush, és a többi.


Én is csinálgattam, amíg volt forrás. De! Volt, hogy én 1-2 hétig, és olyan is volt hogy 1 hónapig nem szívtam egy spanglit sem. Máskor volt hogy egy héten kétszer, de mondjuk volt arra is példa, hogy egy nap elszívtam 2-3-at. Semmi értelme nincs amúgy, mert nem fog jobban ütni. Szinten tartják magukat, és így tolják tovább a hatást.


Az érzékszervek mint a látás, hallás, szaglás, tapintás felerősödik egyébként, de a reakció idő csökken, jelentősen, és kitágulnak a pupillák, a szem megereszkedik. Mint egy 18-24 órás műszak után, vagy mint aki max 1 órát aludt, úgy kell elképzelni a történetet.

2021. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Szerinted miért legális az alkohol, cigi és a fű pedig illegális drog?


Azért mert a fuvezes testileg annyira nem tesz tönkre de agyilag zokni leszel.


Én fuveztem párszor és nem jöttem rá mi a jó benne. Nekem nem jött be röhögés, vigyorgás meg ilyenek de baromság az egész.


Inkább megiszok napi pár doboz sőrt és az egészséges is.


Szóval a fűvel csínján főleg ha szorongásos beteg vagy mert könnyen zacher Gábor osztályára juthatsz akut pszichotikus zavarral.

2021. aug. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel nem kifejezetten értek egyet : "Szerinted miért legális az alkohol, cigi és a fű pedig illegális drog?



Azért mert a fuvezes testileg annyira nem tesz tönkre de agyilag zokni leszel."


Az én meglátásom szerint, azért van ez így, mert az alkohol beszűkíti a tudatot, a fű pedig tágítja. Így az előbbitől könnyebben irányhítható leszel, az utóbbitól pedig esetleg elkedesz látni olyan összefüggéseket, amit nem biztos hogy a kormány szeretne.


Mindenkire máshogy hat, illetve fű és fű között is van különbség. De alkalmi használata semmivel sem károsabb(sőt) mint az alkalmi ivászat. A napi bár doboz sör, pedig egyáltalán nem egészséges.

2021. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy híd alatt csináltuk kint a határban. :D Első slukktól csak elkezdett verni a szivem kicsit jobban, másodiknál már elkezdtem kicsit nevetgélni, vigyorogni. Harmadiknál elkezdett zsibbadni az egész lábam. Negyediknél pedig jött a majdnem ko. Elkezdtek összemosódni a hangok, hangosabban hallottam. Kb fél óra múlva arra eszméltem hogy bámulom a nádast vigyorogva :DD jó kis flessem volt mikor bámultam valamit mindig boldogság érzet töltött el és mindenen pörgött az agyam. Mikor mentem haza kb másfél óra múlva, az út néha összemosódott, és néha mintha egy helyben bicikliztem volna. Elvileg hibridet szívtam.
2021. aug. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os!


Baaaszd... Akkor az nagyon jó féle lehetett! :D A herbál ilyen, hogy már első slukktól érzi az ember saját magát! :D Remélem nem csesztek át! :D Vannak jó féle füvek, ez tény, bár már elég régen nem szívtam, azért az ilyenre még mindig vevő lennék! :D

2021. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak fél grammot tettünk bele és hárman szivtuk :D. És nem lakunk valami nagy városban egy 10 ezer fős “faluban” lakunk.
2021. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát még ha nullásra tekertétek volna. :D A 0.5 három embernek pont jó. :D Baszki, most bennem is elő jöttek a régi emlékek. xD :D
2021. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ketten szívtunk 1 gramos cigit egy sátorban éjszaka haverom kicsit félt hogy rosszul lesz stb azt mondta nem szív sokat csak 1-2 slukkot. Meggyujtotta a cigit bele szivott egymás után vagy 3 slukkot mondom neki ember mit csinálsz? :D Odaadta szivom közben fekszek bámulom a csillagokat 4 slukk után hirtelen nagyon erős lett a cigi de azért szívtam. Haverom odanyögi hogy tesókám egy pár slukkot még. Na abban a pillanatban elkezdtem sírni a nevetéstől szerintem be is hugyoztam de nem érdekelt. 🤣🤣 Utána odaadtam neki bele szívott még 3 slukkot odaadta szívogatok apró slukkokat hallgatom fülessel a zenét és annyit látok a gatyája a boxerével együtt a földön hugyozik a bokorba és beledőlt a bokorba mint egy darab szr. Ott majdnem megfulladtam a nevetéstől utána fel akartam segíteni közben szivtam a cigit és én is bele estem. Ott maradtunk és úgy bámultuk a csillagokat. Eszméletlen élmény volt olyan lett volna mintha az űrben sodródtunk volna közben hullócsillagokat haluztunk. Visszasírom azt a pár órát.
2021. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!