Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás után percekkel...

A dohányzás után percekkel kilélegzett bagószagú levegő is káros mások egészségére?

Figyelt kérdés
2021. szept. 23. 19:49
 1/8 anonim válasza:
49%
persze
2021. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, ha bármi bajod van, akkor arról azok a dohányzó emberek tehetnek, akik ugyanabba a boltba járnak vásárolni mint te, és ugyanazzal a busszal járnak mint te. Meg a 3. szomszéd. Javaslom hogy viselj maszkot mindig, mindenhol, és akkor soha semmilyen baj nem ér, és hosszú boldog, Betegség mentes életed lesz.
2021. szept. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
36%

Mindenki tudja, hogy a cigaretta okozta betegségeket felsorolni is nehéz lenne: az összes daganatos haláleset 30, míg a tüdőrák 90 százalékát okozza, hogy csupán a legnagyobb számokat említsük.

A cigaretta akkor is füstöl, amikor éppen nem szívják, így a kibocsátott füst háromnegyede nem magát a dohányzót, hanem a környezetét mérgezi. Ráadásul ez a füst a parázsból származik, így szűretlen és sokkal mérgezőbb, mint a beszívott adag. Természetesen a káros hatások mértéke függ a mérgezés dózisától: a legrosszabb az az eset, amikor valaki gyermekkorától éveken át dohányosokkal él egy háztartásban. A konkrét mérgezés függ attól, hányan füstölnek a nem dohányzóval egy légtérben, és hogy milyen a helyiség szellőzése.

2021. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki nem dohányzik miért megy olyan helyiségbe, ahol dohányoznak? Ha jól tudom már mindenhol tilos, csak otthon szabad dohányozni.
2021. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Látom, nem volt érthető kérdésem:

Arra vagyok kíváncsi, az a levegő egészségtelen-e, amit egy dohányos, percekkel a dohányzóhelyről pl. az irodába visszatérés után, kilélegez, és így nagyon büdössé teszi a szoba levegőjét. A füstölgő csikket természetesen nem hozza be:-)

2021. szept. 24. 05:38
 6/8 anonim válasza:
2021. szept. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát szerintem ilyenkor nem a kilélegzett füst a büdös hanem a ruhája mert beszívja a füstöt
2021. szept. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6+7, köszönettel! Nem tudtam, hogy így hívják. És valóban, a ruházaton is megtapadhat, majd felszabadulhat a komponensek egy része.

És ebben még kátrány is van? (Úgy tudom, azt a leginkább egészségtelen belélegezni.)

2021. szept. 24. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!