Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak ha édesapám nem...

Mit csináljak ha édesapám nem hajlandó letenni a cigarettát?

Figyelt kérdés

Hosszú évtizedek óta cigarettázik, egyszer pár hónapra letette, de aztán újra visszaszokott. Most vettem neki egy IQOS-t, azt mondta ha az lesz neki nem gyújt rá. Természetesen megint újra ugyanúgy szívja.

Egyszerűen már nem tudok mit csinálni vele, ha szóbahozzuk neki mindig arra élezi ki, hogy mi sajnáljuk tőle, pedig nyilván erről szó sincs. Egyedül az egészsége miatt aggódunk, mert nagyon nehéz évek elé néz ha ezt így folytatja. Azon is csodálkozom, hogy eddig nem jött elő semmi konkrét baja. Mit tehetnénk? Hogyan nem látja be egy értelmes felnőtt ember, hogyha nem teszi le akkor szenvedni fog?



2021. szept. 20. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Rovid lesz a valasz: semmit. Amig o nem akar leszokni, nem fog leszokni. A fejedre is allhatsz, hisztizhetsz, picsoghatsz amennyit akarsz, de nem fog es kesz. Vihetsz neki mindenfele ujsagcikket, nikotintapaszt, nikotinos ragot, elektromos cigit, szaritott tehentragyat, tok mindegy mit csinalsz, akkor se fogja a kedvedert abbahagyni.
2021. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fogod tudni meggyőzni.

A cigaretta ugyanolyan függőség, mint más fajta drogok és az alkohol. Az ilyen dolgokat csak ő maga elhatározásával tudja lerakni.


Van egy gyógyszer, ami nem tudom, hogy magyarországon elérhető-e, de az segít a lerakásban.


Viszont sajnos te nem fogod tudni meggyőzni. Legalábbis én soha nem tudtam meggyőzni az apukámat...

2021. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2-es

Mondd, hogy nem lett semmi baja a cigarettától!

Tényleg nem érdeklne engem ez az egész ha nem a saját egészségét tenné teljesen tönkre.

2021. szept. 20. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha az nem segít, ha az ő saját egészségére hivatkoztok, hangsúlyozzátok azt, hogy másokat is megöl azzal, hogy ő bagózik, nem csak saját magát csinálja ki. És hogy a rossz példaadással is, nem csak azzal, hogy passzív dohányzásra kényszeríti a környezetét.

Ha az se segít, nézőpontváltás: hogy jön ő ahhoz, hogy megölje a te édesapádat?! Te se ölöd meg az övét! Másnak meg a házastársát (vagyis saját magát), a nagyapját (vagyis saját magát), a testvérét (vagyis saját magát), unokatestvérét, stb.

Vagy megint más szemszögből: ha egy kicsit is szeret téged, ne kényszerítsen arra, hogy azzal kelljen töltened az életedet, hogy egy tüdőrákost kelljen majd ápolnod, stb.

Hátha valamitől végre elindul az agya...

2021. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!