Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az Iqos tényleg olyan jó,...

Az Iqos tényleg olyan jó, mint ahogy állítják?

Figyelt kérdés
Vettem magamnak egy Iqos-t és szerintem egész jó alternatíva a ciginek, de azért vannak kételyeim. Megnéztem a videóikat is, meg youtube-n teszteket, de hosszútávú konklúziót egyik se közölt. Oké, hogy 350 fokon hevít a készülék és nincs kátrány stb, de az elgondolkoztat, hogy amivel kezelik a heets-eket az mennyire is káros az egészségre.

#dohányzás #cigaretta #HEETS #Alternatív cigaretta
2021. okt. 14. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg 95%-kal kevesebb káros anyagot tartalmaz
2021. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

"de az elgondolkoztat, hogy amivel kezelik a heets-eket az mennyire is káros az egészségre."


Nem értem a kérdést. Senki sem mondta, hogy az Iqos nem káros az egészségre.

2021. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es ebben igazad van. Arra gondoltam pontosabban, hogy tényleg annyival jobb, mint ahogy azt állítják (pl. 95%-kal kevesebb káros anyagot tartalmaz).
2021. okt. 14. 16:36
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
#3 Szerintem igen. Én nem szívok, de mióta az apám átállt a kék multiról az Iqosra, azóta nem krákog, és jobban veszi a levegőt.
2021. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az is káros persze, csak kevesebb a káros hatása. Kolleganőm mióta Iqos-t szív nem büdős, nem köhög, ez már pozitív mindenképp.
2021. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nekem a sima cigitől voltak bajaim, az IQOS-tól nincs (köhögés, szúró mellkasi érzés), 1,5 éve van meg (1-es voltam)
2021. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Én kb. 10 éve dohányzom, kb. 1 éve szívom csak az IQOS-t és ugyanezeket véltem felfedezni, hogy nem köhögök/krákogok, nem fáj a mellkasom, nem sárgul a fogam, nem vagyok büdös :D Szóval nekem bejött. Azóta egy szál cigit sem szívtam, nem is esik jól, mert merja a torkom és köhögni kezdek tőle.
2021. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Mióta IQOS-t szívok a leggyengébb cigi is erős.


Szeretem, hogy nem leszek büdös és van ízesített.

2021. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kevésbé káros.
2021. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régi kérdés,de most küldetésnek érzem, hogy leírjam a tapasztalatomat.

Kb.15 évig dohányoztam, nulla problémával, nem köhögtem, nem fulladtam...

A környezetem folyamatosan piszkált vele, így mikor bejöttek a hevítéses alternatívák, elöször a Glot próbáltam ki, sima cigit teljesen kiváltotta. Jó is volt egy ideig, de mintha a szívemet piszkálta volna, bele bele szúrt, egyéb helyeken a mellkasomba is, ami eléggé zavart. Természetesen nem jöttem rá egyből hogy a Glo lehet a baj, mert senkitől nem hallottam panaszt. Aztán születésnapomra kaptam egy Iqost, onnantól átálltam a Heetsekre teljesen. Imádtam,komolyan, teljesen elégedett voltam.

Amit innentől írok, azt csak utólag, szépen visszatekintve látom, tehát közben nem okoltam az Iqost semmiért.

Úgy 1 év Iqos után nagyon érzékeny lett a fogínyem, sokszor begyulladt,refluxom lett, de annyira brutálisan, hogy nem is értettem, mivel jól táplálkozom, nem zabálok este stb..Aztán elkezdődtek szintén a mellkasi furcsa érzések, az ébredés utáni 120as pulzus, napközben bizonytalanság érzés. Nem mindig, nem állandóan, de azért volt egy szép íve az egészségügyi bajaimnak. Aztán kétszer kellett sürgősségire mennem szívprobléma/pánikroham gyanúval (száguldó pulzus, légszomj, izzadás) Mire vizsgálatra kerültem minden értékem viszonylag jó volt. Ekkor sem az Iqos volt az elsőszámú gyanúsítottam, igaz hogy a rosszullétek elött szívtam, de elment napi 1 doboz, így 1-2 óránként szívtam és a rosszullétek nem jelentkeztek minden egyes szálnál. Voltam háziorvosnál, laborban, uh-n. Minden szuper, egészséges vagyok, csak éppen szarul éreztem magam. Gondoltam csökkentem pár szálra a napi adagomat, hátha ezzel is segítek magamon, jól is ment, aztán egyik reggel megreggeliztem,elkészültem és maradt még pár percem,mondom elszívom most a reggeli elsömet. Kb 4et szívtam bele,az ismerős szar érzés, a mellkasomon mintha zsák lett volna, pulzusom az órám szerint 160nál járt és arra gondoltam ha most ezt átvészelem,akkor nekem ennyi volt a dohányzás minden formája. Így is van,ez 1 hónapja történt. Tudom hogy a magas pulzus pl ott van a tájékoztatójában mint figyelmeztetés, de hát azt várná az ember, hogy ez az első pár szál után kiderül és nem valamiféle lassan ható méregként viselkedik. Szóval én így jártam, vigyázzatok magatokra. Azóta összesodort pár emberrel az élet, akinek szintén hasonló problémái voltak, illetve angolul olvastam a témában, ahol lesokkolódtam, mert sokkal több beszámoló szólt szóról szóra úgy mint az enyém. Szóval ha valamilyen egészségügyi problémátok lesz a hevítéses dohányzás után x idővel akkor gyanakodjatok erre is?

2023. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!