Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdőrák lehet-e?

Tüdőrák lehet-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap este kicsit iszogattunk haverokkal, így ma reggel enyhén másnaposan nekiálltam rendbeszedni magam. A reggeli mosakodás után, próbaszerűen köhögtem néhány mélyet, és éreztem, hogy a tüdőm egy részén emiatt fáj. Amúgy nem szokott fájni,illetve ingerem sincs a köhögésre. Ettől függetlenül lehet komolyabb bajom? Kb 8 éve dohányzok, most 24 vagyok.

2021. nov. 6. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Bármi lehet. Ha továbbra is fáj, akkor én elmennék orvoshoz a helyedben, meg persze leszoknék a dohányzásról.
2021. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A tüdő nem fáj.
2021. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért pontoztátok le a másodikat. A tüdő tényleg nem fáj. És egy görbe este után fáj valami itt-ott, nem kell egyből rákra gondolni. Főleg ilyen fiatalon.
2021. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos.
2021. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomók tudják nyomni a tüdőt, vagy más belső szövetet, amit érezhetsz. Ha be van gyulladva a tüdőd, akkor az sem egy kellemes érzés. Nem kell egyből a rákra gondolni, ezernyi oka is lehet ezen kívül. Pl tüdőgyulladás. Érdemes elmenni dokihoz, ad majd antibiotikumot.

Ha vért köhögsz fel, na az már a rossz előjel, ha ilyet tapasztalnál, akkor azonnal irány az orvos. Időben elkapott tüdőrákkal sincs sok esély, de több, mintha kivárod, amíg szétterjed.

2021. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24 évesen 8 év cigi. Ha nem szoksz le 50 évesen COPD-től fogsz megfulladni, de 60-ig majdnem biztos, hogy elvisz a tüdőrák.
2021. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6/6! A dédapám pipa, talpas cigi, rágta a bagót. 93 évesen halt meg, 1 foga hiányzott. Fater mesélte gyerekként ha bement hozzá, nem lehetett látni a füsttől. Egy ismerős felesége 50x esen ment el tüdődaganat. 4en voltak a korház szobában, csak ő volt dohányos, de ő is napi 5-6 szál. Multkor egy emberrel beszélgettem ilyesmikről, azt mondta neki ne mondjam mert a felesége tüdőgyógyász a.... - i városi korházban.
2021. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 vagyok. A cigi nem jó! Nem ezt akartam ezzel mondani.
2021. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindig van 1-2 ilyen sztori, hogy 9O éves koráig cigizett, meg tele van a kórterem nemdohányosokkal. Ezek ilyen önmegerősítő dolgok. Statisztikailag beleférnek abba a 10 százalékba. Miután érintettség révén gégészetre és a Korányiba is jártam, állíthatom, hogy 90 százalékban dohányosok voltak. A kertbe és az erkélyre jártak bagózni.
2021. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondom, a cigi nem jó. Ez a dohány már nem az a dohány.
2021. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!