Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egy cigaretta végére...

Ha egy cigaretta végére csavarok több zsebkendőt, akkor kevesebb nikotin jut a szervezetembe?

Figyelt kérdés
Úgy illesztek oda 2-3 zsepit, hogy gyakorlatilag olyan legyen mint egy nagy szűrő. Igy tudom szívni a cigarettát, de még is sokkal kesevebbet füstöt fújok. Ilyenkor épp csak látható egy kis füst amikor erősebbet szívok bele. Ebből következtetek arra hogy akkor valószínűleg kevesebb kátrány, és nikotin kerül a szervezetembe, tehát kevésbé káros és a függőséget is csökkenteni a kevesebb nikotin miatt. A dohányzás után természetesen a zsepik sárgák. Igaz az elméletem?

2021. dec. 4. 17:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*a cigaretta elejére. Bocsánat
2021. dec. 4. 17:49
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Trollala
2021. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sületlenség!

Ha kevesebb kárt akarsz a szervezetedben, akkor vagy csökkented az elszívott cigik számát, vagy gondolsz egy merészet, és leteszed.

(Ma már van nikotinos tapasz, nikotinos rágó meg mindenféle - amúgy teljesen felesleges - de egy olyan személynek, aki a nikotin rabja, rendkívül hasznos - "pótszer", ami segít, ha le akarod tenni.

A passzív dohányzás már keményebb dió, mert ugyan ma már elvben mindenhol tilos, csak hát itt is igaz, hogy minden jogszabály annyit ér, amennyit be tudnak tartatni belőle, és én dolgoztam olyan helyen, ahol kinnvolt a tábla ugyan, de nem volt füstjelző, és tojtak rá.

2021. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Igaz.

De akk már mért nem veszel gyengébb cigit?

Minél jobban leszűröd a füstöt, annál kevésbé káros ugyan, de annál kevésbé lesz hatása is....

2021. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Fehér pail mallt szívok, így. Eddig piros Marlbolot szívtam és az életben nem tudtam csökkenteni. Amikor elkezdtem fehér pall mallt szívni akkor tudtam csak idővel napi két szálra csökkenteni a napi 11et, sőt volt hogy négy napig egyáltalán nem gyújtottam rá. Amióta visszaszoktam az erősre azóta ugyan ott tartok.

Amikor kitaláltam ezt a módszert konbinálhatnám a gyenge fehér pall mallel, és így ég fogja meghozni a leszokást. Úgy tűnik nekem nem az élmény adja a függőséget hanem maga a nikotin. Kipróbálom így egy pár napig, azt várom tőle hogy egyszer megunom és leteszem. Akárcsak amikor kibírtam négy napig is, de akkor sajnos nem tudtam uralni azt a nyugtalanságot amit éreztem úgyhogy rágyújtottam. Ha ismét eljutnék idáig mar biztos jobban helytállnék

2021. dec. 4. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
De hát így semmi füst nem megy át, max tényleg nagyon kevés. Onnantól kezdve ez meg már placebo, meg leginkább pénzkidobás a mai árakon.
2021. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez van. Ha eddig hónapokig képes voltam kidobni pénzt és még mérgezni a szervezetem akkor még egy hétig csak elviselek egy kis pénztárca tehelést. (egyébként immáron 8 hónapja hogy dohányzom) valahogy muszáj leszoktassam magam, és akarattal nem tudom. Egyszerűen nem tudom "nem cigizni. Így legalább kielégül a szokásom úgy hogy a függőséget okozó anyag többé már nem bolondít.
2021. dec. 4. 19:58
 8/12 A kérdező kommentje:
1 hét alatt kiürül a szervezetemből.
2021. dec. 4. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon tévedsz.
2021. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Allen Carr- Végre nem dohányzom: “Értse meg, hogy a cigaretta soha nem volt élvezet. Nem az élvezet volt az oka annak, hogy Ön dohányzott. Ha a dohányosok az élvezet miatt dohányoznának, akkor soha nem szívtak volna el többet egyetlen szálnál.”


Teljesen mindegy mennyi nikotint viszel be a szervezetedbe, így is úgy is káros, nem lesz kevésbé káros... :D

2021. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!