Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki miért, hogyan és hány...

Ki miért, hogyan és hány évesen szokott rá a dohányzásra? Ki tudott róla rövidebb-hosszabb időre vagy örökre leszokni róla? És hogyan?

Figyelt kérdés

Magam 15 évesen, vagyis majdnem 55 éve szoktam rá a dohányzásra. Sokszor elgondolkodtam rajta, de a saját esetemet is nehezen tudnám elmondani. Talán a társaság, a tanulás, a munkahely, a családi példa. Talán minden együttesen.


Ti hogy vagytok ezzel?


Én egyszer próbáltam leszokni róla, mégpedig 42 évesen, de lényegében pár hónap után visszaszoktam rá. Azóta sem tudtam megtenni.



2021. dec. 31. 14:51
A kérdező szavazást indított:
14 éves korom előtt, a haverok kínáltak meg és megtetszett
Önszántamból, de még 14 éves sem voltam
Elmúltan 14, de nem voltam még 16 - és a haveroknak való megfelelés
Elmúltam 14, de nem voltam még 16 - és a fokozódó iskolai stressz mellett, megakartam felelni a haveroknak
Elmúltam 16 éves is, és már minden mindegy volt - stressz az iskola miatt, stressz a szülőknek való megfelelés miatt
Elmúltam 16 éves, de dolgoztam és a munkahelyi "szokás" miatt
Nagykorú voltam és az iskola, a szülőknek való megfelelés és munkahelyi "szokás" miatt
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, érettségire készülve kezdtem dohányozni. Leszoktam, mikor gyereket vártam, de mikor megszületett, visszaszoktam. Később a férjem tüdőrákos lett ( nem dohányzott), ez nagy motiváció volt leszokni. 5 évig nem szívtam. Majd ismét olyan periódus következett az életemben, hogy újra rászoktam. Szivesen letenném, de félek, hogy feljön egy csomó súlyfelesleg. Legutóbbi leszokásnál ez 10 kg volt. Leadtam persze, de szeretném, ha így is maradna. Ahhoz, hogy egyidőben letegyem a cigit és azt is megálljam, hogy nem rágcsálok helyette, sajnos nincs akaraterőm. 58N
2021. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

En 42 vagyok, 16 eves korom ota dohanyzok. Hogy tort volna el a kezem.

Tobbszor probaltam leszokni, de nem sikerult. Viszont sikerult a tizedere redukalni a mennyiseget.🤷🏼‍♀️

2021. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen kezdtem, a hülye haverok nyomására. Bárcsak inkább hagytam volna magam perifériára szorulni és kilógtam volna a sorból.

A huszas éveim közepén volt egy hároméves időszakom amikor egyáltalán nem gyújtottam rá. Aztán voltam olyan kíváncsi (hülye) hogy megint rágyújtottam. Azt akartam letesztelni hogy ennyi idő után hogy esne. Sajnos még mindig jól esett, úgyhogy visszaszoktam.

Most 33 éves vagyok, kb három éve áttértem az elektromosra és ezt egy vállalható kompromisszumnak érzem. Nem annyira jó mint a klasszikus cigi, de annyira nem is tesz rosszat, mert legalább égéstermék nincs.

2021. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen szoktam rá. 16 éves koromig titokban, utána már a szüleim is tudták. Ha megkértem őket akkor még vettek is, úgy hogy a családban senki nem dohányzott. Így utólag visszagondolva ez azért nem semmi. :D


Végül 19 éves koromban szoktam le végleg.


29F

2021. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Jómagam a rendszeres dohányzásra 15 évesen szoktam rá. Bár életem első cigijét 13 évesen egy házibuliba szívtam el. Aztán a következő nyáron az iskolai táborba két hét alatt elszívtam 3 doboz cigit. Végül 15 éves koromban úgy szoktam rá a rendszeres dohányzásra. Akkor lettem szakiskolába másodikos és több osztály cigizett és beakartam náluk vágódni, mert azt hittem, hogy így kissé jobban befogadnak maguk közé.
2021. dec. 31. 17:29
 6/9 A kérdező kommentje:

"... a rendszeres dohányzásra. Akkor lettem szakiskolába másodikos és több osztály cigizett és beakartam náluk vágódni.."

javítás:

... a rendszeres dohányzásra, hogy akkor lettem... több osztálytársam cigizett...

2021. dec. 31. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Kilencedikes voltam. Akkor már 3 éve depresszióval küzdöttem,a cigi pedig felszabaditó volt. Hosszú ideig se a családom,se a barátaim nem tudták. Mostanában kevesebbszer gyújtok rá szerencsére. Másodéves vagyok a Corvinuson,a jövőben remélem sikerül róla leszoknom.
2022. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki tudja, hogy a dohányzás nem "szépít", de mindenkinek agyban kell eldöntenie, hogy meddig és miért mérgezi magát. Én 16 éves koromtól nagyon erős dohányos voltam, 40 évig szívtam folyamatosan. Édesapám tüdőrákban halt meg. Na, ez volt az a pont, amikor azt mondtam - elég! Nem "dirigál" nekem ez a rohadt cigaretta. Akkor este, tisztán emlékszem fél 10 volt, az utolsót elszívtam kint az udvaron, mert rajtam kívül senki sem dohányzott a családban. A munkahelyemen nagyon nehéz volt mert mindenki szívta, gyorsan felfedezték, hogy én nem gyújtok rá. Torokfájásra, fejfájásra hivatkoztam, de belül tudtam, soha többet nem veszek a számba cigit. Azóta eltelt jó pár év, de eszembe sem jut, hogy rágyújtsak. Így is sok hátrányával küzdök a mai napig. Le lehet tenni, mindenkinek csak ajánlani tudom minél előbb. Boldog Új - cigimentes - Évet kívánok!
2022. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
91%

55 éves nő vagyok.


15 évesen kezdtem el cigarettázni egyik barátnőmmel,mert olyan "menő volt .Később már 35 évesen rengeteg cigarettát szívtam,sokszor 1 vagy 2 dobozzal naponta.

3 éve sikerült leszoknom teljesen.

Egyszerűen égett a torkom fájtak a fogaim és nagyon magas lett a pulzusom ha elszívtam egy cigit.

Nagyon nehéz volt leszokni,rettenetesen szenvedtem.Ez kb 6 hónapig tartott

Az is nehezítette a dolgomat,hogy mindenki cigarettázott család,barátok,munkahelyen is sokan.

Viszont az érzés,hogy nagyon jól kapok levegőt és minden bajom elmúlt erőt adott.

Sokat sétáltam vagy futottam,lényeg,hogy elfoglald magad.

Most,hogy nekem sikerült a családomban is mindenki sikeresen leszokott.

Szerencsére

ott tartunk,hogy el sem tudjuk képzelni,hogy rágyújtsunk.

Mindenkinek ajánlom én is.

2022. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!