Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról való leszokás...

Dohányzásról való leszokás másnak is eredményez magas vérnyomást?

Figyelt kérdés
Eltökéltem, hogy leteszem a cigit. Két hétig csökkentettem, 4 napja egyáltalán rá se gyújtottam. Azóta fejem szétrobban, és 156/87 volt most is a vérnyomásom. Általában ekörül van, szombat reggel 170/91 volt. Míg cigiztem nem volt gond a vérnyomásommal. Meddig tart ez az állapot? Vagy egyáltalán ilyen vérnyomással kell élni innen kezdve? A cigit mindenképp le akarom tenni!

2021. dec. 6. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leszokás pont hogy csökkenti a vérnyomást. Dohányzáskor szűkűlnek az erek, nagyobb erő szükséges a szívnek pumpálni a vért.


Vagy eddig is magas volt, csak nem mértek, vagy pedig szimplán a leszokás okozta stressz és izgatottság tolja fel a vérnyomásod.

2021. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 156/87 és a 170/91 is katasztrófális érték, úgyhogy cigitől függetlenül irány egy kardiológus.
2021. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem a cigi lerakása miatt van ez, vizsgáltasd ki...


Ha szeretnél egy nagyon jó alapanyagot a cigi lerakásáshoz kérlek olvasd el ezt a könyvet. Ha úgy gondolod, hülyeség is és ugy sem segít ( én is azt hittem és leraktam 9 év után ) akkor is egy próbát megér nem? Hisz mi baj lehet? A könyv: Allen Carr - Végre nem dohányzom ( online pdf formátumban megtalálod)


Nem arról szól a könyv, hogy jajj rákos leszel és fu de büdös vagy, rávilágit az örömteli életre cigi nélkül, eloszalatj akétségeidet, félelmeidet a cigi nélküli életről, ohh hidd el sokkal szebb és nem hog yugyanolyan értelme van mindennek cigi nélkül de még szebb és élvezetesebb is minden az ételtől kezdve a baráti összejövetelekig MINDEN SZEBB és JOBB nemdohányzóként.

2021. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lerakással nincs gondom,mert fejben el van döntve, úgy hogy a párom szívja és az orrom előtt van a doboz. Nem kell egyszerűen. Viszont a szorongás/megvonás amit kezelni kellene..habár lehet ez is múlik lassan. Tegnapi nap már csak kétszer ugrott ki a vérnyomásom és sokkal jobban is aludtam az éjszaka.
2021. dec. 8. 06:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha egy egész napon át nem eszünk, korog a gyomrunk, de testi fájdalomban nem szenvedünk. Az éhség mégis egy hatalmas hajtóerő, és nagyon idegessé válunk, ha nem kapunk enni. Hasonló a helyzet, amikor a szervezetünk nikotin iránt éhezik. A különbség annyi, hogy ételre szükségünk van, méregre pedig nincs.


A sóvárgás elfog múlni a cigi iránt és akárhányszor arra gondolsz, hogy rágyújtanál tedd mellé, hogy de mennyire jó, hogy már NEM KELL rágyújtanod és végre szabad lehetsz, nekem rengeteget segített, mert igazából minden "tünet" csak a fejedben tűnik olyan borzasztónak mert félsz az ismeretlentől.

2021. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon jól esik ez a megközelítés. Ma a vérnyomásom nem ugrál, tök jól vagyok igazából. Remélem nem csak egy átmeneti dolog 😅 amúgy egy karnyújtásnyira van a cigi, nem kell egyáltalán. Ez tényleg el van döntve a lányaimért, az egészségemért, a jövőnkért ☺️ napról - napra másképp látok mindent, és egyre inkább tisztábban. De megmondtam ha szarul vagyok is nézzék el, hogy fél nap fekszek, egyszer csak vége, de nem akarok tovább a dohányzás rabja lenni.
2021. dec. 8. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
5 -ös vagyok nagyon büszke vagyok rád így ismeretlenül is! Hidd el hamar rájössz, hogy igazából a leszokási fázis lehet egy örömteli szakasza az életednek a szorongás helyett csak látni kell tényleg a szépséget amögött, hogy végre otthagyod ezt a borzasztó függőséget. :) Hajrá!
2021. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, tényleg jól esik ❤️
2021. dec. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!