Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom, hogy forgalmazni és...

Tudom, hogy forgalmazni és gyártani nikotinos e-liquidet itthon tilos, de vásárolni is tilos külföldről saját használatra?

Figyelt kérdés

Az interneten mindenhol csak arról írnak, hogy a nikotintartalmú e-liquid formalmazása és gyártása Magyarországon tilos. Ezt tudom.

De fogyasztani és vásárolni is tilos? Erről sehol nem írnak semmit.

Tehát mi van akkor, ha én Amerikából vagy Kínából rendelek kis mennyiségű (nem kereskedelmi) nitokinos e-liquid-et magamnak?

- Elbokozzák a vámon?

- Meg is büntetnek?

- Lecsuknak érte?

- Vagy ez teljesen legális, és csak gyártani és forgalmazni nem szabad?


Most hagyjuk a szlovák székhelyű magyar cégeket. Én arra lennék kíváncsi, hogy nem EU tagállamokból ha rendelek ilyesmit, akkor a vámon mihez kezdenek vele? Beengedik az országba? Megbüntetnek érte?

Erről miért nem írnak sehol?



#e-cigaretta #e-liquid #nikotinos e-liquid #e-cigaretta törvény
2022. jan. 29. 22:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10/10 anonim:

Én itt, Pesten nem láttam, igaz nem is mertem rákérdezni, mert a nikotinos e-liquid tiltott, ezért nem mertem tiltott témáról érdeklődni. Milyen kiszerelésben lehet kapni? Milyen halmazállapotban? Hogyan kell kérni? Mi a neve?

2022. febr. 3. 08:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem a 10-es vagyok, de láttam már 10 ml-es (tehát folyékony), 18 mg-os kiszerelést, talán valamilyen booster volt a neve. De ugyanúgy meg lehet venni a legerősebb ízesítettet is, adni hozzá PG-VG-t, esetleg plusz aromát, nem lesz tőle semmi bajod.
2022. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem a nikotint tiltották be(boostert,ahogy előttem is írták),hanem a nikotinos aromás liqudet,tehát már másfél éve nem lehet tartani különböző erőssègű (nikotinos)aromás liquidet.Nálunk lehetett kapni 6-os,12-es és 18-as erősségűt,mára már csak a nikotinmentes engedélyezett és azt keverik a 18-as erősségű nikotinnal.A legtöbb dohányboltban a Selfie márkájú nikotint àrulják,ami 10ml kiszerelésű.

Egyébként közben ràkérdeztem az illetékesnél,hogy valóban be lesznek-e tiltva márciustól a liquidek,azt mondta ,hogy erről nincs szó,bár lesznek változàsok…

Hogy ez mit takar,azt jövő héten fogom megtudni.

2022. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!