Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigerettazas okoz nikotin...

A cigerettazas okoz nikotin mergezest? Ismerosom szerint igen , pedid en napi 25 szallal szivokes semmi bajom , szerintetek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 12. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a nikotin mérgezést, azt viszont tudom, hogy szép lassan

a káros anyagok felgyűlnek a tüdőben és igen rontják a hosszabb, egészségesebb élet esélyét.

Sose felejtem üzemorvosnál járva, amikor mellettem a 20 éves fiatalember tüdejét hallgatta a doki, és épp csak hogy odatette, már kérdezte is:

mennyi cigarettát szívsz naponta fiam?

2022. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem érzed, mert fokozatosan hozzászokott a szervezeted. Ha napi 25 az adagod, akkor lehet csak 50 után kapnál mérgezést.
2022. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Okoz, de ezek a folyamatok lassan érvényesülnek. A dohányzás okozta érszűkület (ami miatt előbb a lábujjakat, majd a lábat kell amputálni) lassan jön létre, de alapvetően a nikotin érszűkítő hatása miatt. A dohányfüstben levő anyagok (alapvetően a kátrány típusú anyagok a tüdőben rakódnak le, a tüdő szövete lassan elfeketedik ill. a légzőhám felületének nagysága is csökken. Emiatt az is kimérhető, hogy jelentősen csökken a vitálkapacitás, lassabban tud futni az ember vagy lassabban tud emelkedőn felfelé menni.
2022. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A napi adag lehet akármekkora, nem attól kapsz mérgezést,hanem attól ha sokat szívsz egyszerre, vagy gyorsan egymás után. Ha nem viszed túlzásba max egy hányás és rosszullét lesz belőle. Úgy túladagolni magad, hogy meghalj cigivel szinte lehetetlen. Ettől függetlenül amit a többiek írtak az érszűkületről igaz, ne értsd félre.
2022. ápr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!