Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 17 éves lány vagyok, hetente...

17 éves lány vagyok, hetente elszívok 1-2 cigit. Ez mennyire káros a szervezetemre?

Figyelt kérdés

2022. máj. 20. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezt senki nem tudja így előre megmondani neked. Nem önmagában a heti 1-2 szál cigi a káros, hanem az, hogy évek alatt annyira hozzászokik a szervezeted, hogy évek múlva egyre többet követel belőle, te meg akkor már nem tudsz majd ellenállni a kényszernek és leszokni róla. Meg az évek alatt felhalmozódó károsanyag bevitel, ami aprócska lépésekben folyamatában teszi tönkre a szervezeted. Számold ki, hogy a heti 1-2 szál cigi 40-60-80 év alatt mennyi lesz. Nyilván sokkal kevesebb, mint heti 1-2 dobozzal számolva, de rengeteggel több, mintha egyáltalán nem szívnál semennyit.


Az is befolyásolja a hatását, hogy mennyire jó állapotú és ellenálló a szervezeted alapból. Ha jobb állapotban van, akkor egy jobb szintről rongálod vele sokáig, így a rongálás ellenére is tovább marad még használható. Ha peches vagy és kevésbé jó géneket örököltél, eleve van 1-2 olyan betegség lehetősége benned (pl. rák hajlam), amiket a dohányzás könnyebben tud felgyorsítani, akkor sokkal hamarabb kiderülhet valamilyen probléma - nagy kérdés, hogy amikor kiderül, akkor még vajon visszafordítható-e, vagy addigra már késő lesz.

2022. máj. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
De miért? Én is voltam tizenéves, apám és az egyik öcsém is dohányzott, de én éppen ezért nem gyújtottam rá. 40 évvel később sem érdekel az egész. Büdös tőle minden, messziről érezni, ha valaki dohányzik. Csak kárörvendeni tudok, amikor arról beszélnek, hogy le kellene szokni, vagy ilyesmi reklámokat hallok. Ez egy döntés, amit most kellene meghoznod. Lesz pár kisértés az életedben továbbra is, mert mindig lesz valaki, aki rá akar venni, de nem kell nekik engedni. Jobban jársz hosszú távon, ha nem költesz rá és nem foglalkozol vele egyáltalán.
2022. máj. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "mennyire káros"-nak mi a mértékegysége? Hogy mérjük? Van kicsit meg nagyon? Esetleg közepes?


Ha van egy 1-10-ig skála, akokr a heti 1-2 cigi az szerintem egy erős kettes.

2022. máj. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én is azt mondanám, hogy ez így még nem annyira káros. DE a cigi rettentő addiktív és szinte biztosan rá fogsz szokni ha folytatod. Én is így kezdtem, pár szál hetente, aztán naponta, eltelik néhány év és hirtelen egy dobozzal szívsz egy nap. Ami viszont már veszélyes lehet. Hagyd abba amíg tudod.

21L

2022. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a (fő) baj, hogy heti 1-2 szál cigit elszívsz, hanem az, hogy a heti 1-2 idővel 4-5, aztán napi 4-5, majd a végén napi egy csomag lesz. Hidd el, ez vár rád. A cigaretta addiktív; tehát rászoksz. Az, hogy egészségtelen, csak egy dolog, de simán el lehet verni havi több tízezer forintot cigire. Plusz büdös leszel, és mindenhonnan ki leszel tiltva.
2022. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a fenének?
2022. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Rohattul káros. Nagyapám sokat dohányzott, gégerákban halt meg...keress rá, hány ezer rákkeltő anyag van benne
2022. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!