Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 éves fiú vagyok,89 kiló....

17 éves fiú vagyok,89 kiló. Fogyni szeretnék de diétába nem akarok bele kezdeni mert azt olvastam hogy ilyen fiatalon az csak tönkre teszi a szervezetemet és inkább egyek egészségesen, mozogjak sokat. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Ha futok heti 3x és mellette itthon is edzek akkor mennyi idő múlva látszik meg majd?
2015. jan. 19. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy egyél egészségesen és mozogj sokat, de a diéta nem teszi tönkre a szervezetedet. A diéta az speciális étrend, az 5000 kcalos tömegnövelő étrend is diéta, csak nagyonsokan a diétát a fogyókúrával azonosítják.

Magasságot nem mondtál, de ha futsz heti 3x ( min 30 perc 6,5-7perc/km feletti tempóval) és az edzésed sem vmi elbaszott alibizés, akkor 2 hónap mulva tuti lesz eredmény.

2015. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha kalóriadeficitben eszel 3 nap után elkezdenek férgek kiugrálni a tüdődből, hatodik napra pedig leesik a fejed. Vagy épp a diétához le kell mondani néhány dologról, és egyszerűbbek a broscience kifogások...? Nagyon durván nézve tökmindegy mit eszel, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint elégetsz fogyni fogsz, ha a kellő tápanyagok is megvannak, akkor meg nagyrészt zsírból, és nem izomból.
2015. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Futást csak magasság ismeretében tudnám véleményezni, azzal vigyázni kell túlsúlyosan. Azt a diétát miszerint este 6 után... vagy ilyesmi felejtsd el. Azokat is ami szerint alig egyél de akármit mert nem lesz türelmed kivárni a végét. Szerintem a legjobb a súlyzós edzés valamivel jobb külsőt/közérzetet is ad és hosszú távon is fenntartható + több fehérje kevesebb szénhidrát zsír.
2015. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el: [link]
2015. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4km-t futok kocogva mivel most kezdtem, persze idővel növelem majd a tempót és többet is futok majd. Az étrendemre pedig próbàlok nagyon odafigyelni, napi 3x eszek reggelire rendszerint szendvicset, ebédre rendes főtt kaját és vacsorára meg natur joghurt, főtt tojás, saláta, zöldség, stb..ez így helyes? ja és persze nem mennyiséget eszek szóval próbálok minnél kevesebbet enni.
2015. jan. 20. 19:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Magasságom pedig 181cm. De miért kell a futással vigyázni?
2015. jan. 20. 19:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is akarom túlterhelni magam, heti 3x futás és 8 perces hasizom edzést végzek. Ha valaki tudna nekem írni tippeket hogy mit egyek ahhoz hogy hatásosan fogyjak de izmot ne veszítsek azt megköszönném.
2015. jan. 20. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre már kaptál választ. Már megbocsáss a hangvételért, de a segged ne töröljük ki helyetted?
2015. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"napi 3x eszek reggelire rendszerint szendvicset, ebédre rendes főtt kaját"


Ezt a mondatot azért nem bírtam nem kiemelni. SZENDVICSET. 60000 féle szendvics létezik, de a benne lévő dolgokba gyanítom nem is érdemes belemenni, mert fehér kenyérrel eszed. "rendes főtt kaját" - hagyjuk inkább... olvasd el a Sárga kapszulát amit linkeltek előttem, abüdösúristenit.

2015. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kell kitörölni helyettem..:D És bocsi a hülye kérdésekért de elég bizonytalan vagyok most ebben a témában..amúgy meg ha már itt tartunk ezt az oldalt pont erre találták ki.
2015. jan. 22. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!