Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vajon meglátszana e tüdőszűrés...

Vajon meglátszana e tüdőszűrésen, vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves vagyok, eddig az életemben 7.ben dohányoztam először, akkor is úgy hogy az akkori egyik barátnőmmel vettünk egy dobozt és 2 hét alatt 2en szívtuk el. Azóta nem dohányoztam egészen talán 2020 vagy 21ig amikor is 1-2 buliban 1 fél cigit elszívtam. Utána ismét rendes cigihez nem nyúltam, hanem 2020 végétől talán 1x 2x beleszívtam a párom neojába. Majd utána nemsokkal később már Iqosa lett, amelybe eleinte szintén csak 1x 2x szívtam bele, de kb 1 fél éve már felesben szívjuk el (mivel egyedül nem tudok, mert beszédülök tőle). Nos a kérdésem annyi lenne, hogy kell e aggódnom amiatt hogy ez meglátszódik e rendesen a tüdőmön vagy sem? Most egy 2 hete ismét visszamentem edzeni (harcművészet), és azt hallottam hogy aki rendszeresen edz (az én esetemben ez heti 2 edzés, másfél órában) annak kevésbé okoz kárt, és egy idő után felszívódik. Kérlek benneteket, hogy normális és tartalmas választ írjatok ha tudtok ezzel kapcsolatban mondani valamit. Köszi előre is. 19/L aki kiváncsi arra hogy be kellene e fejezni (mivel nem szoktam rá, csak nagyon szeretek a barátommal közösen Iqosozni) vagy ha így csinálom akkor nem lesz komolyabb bajom (csak azért kérdezem ezeket mert anyukám nem feltétlen örülne ha tüdőszűrésen azt mondaná a doki hogy dohányzom/ dohányoztam) - még annyit tennék hozzá hogy a környezetemben sokan dohányoznak és azt olvastam hogy a passzív dohányzás sokkal károsabb egyébként. Szép napot nektek! :)

2022. máj. 31. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van akinél 30 év dohányzás után sem látszik semmi a szűrésen. Mit akarsz te látni egy pár szál cigi után 19 évesen?
2022. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nem.
2022. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűtlen, hogy máris tüdőbeteg legyél, mindazonáltal idővel okozhat majd problémát. Egyébként ne haragudj, de ha panaszt okozó ez az egyébként is rossz szokás ("beszédülök tőle"), akkor minek erőlteted?! Egyébként az aktív dohányzás ugyanolyan káros, a sport pedig jótékonyan hat az egészségmegőrzésre, de a dohányzás káros hatásai ekkor is jelentősek maradnak. Hozzád hasonló kérdéseket/érveket (a passzív dohányzás károsabb, a sport jótékony hatásai miatt úgysem lesz gond) idült nikotinisták szoktak felhozni, ha valaki felhozza nekik a leszokás kérdését.
2022. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha látszódik, már baj van.

Talán az látszódik ha sokat szívsz, sok időn át, és piszkolódik a tüdőd.

De emiatt ne aggódj, inkább próbálj leszokni, én 7 évet dohányoztam, lassan 1 hónapja semmit.


Ha edzel sem tesz jót, mert a tüdőd nem tud 100%on működni.

Érdemes sportra váltani a stressz kezelést :)

2022. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen fekete a tüdőd.
2022. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!