Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A ma forgalomban lévő cigarett...

A ma forgalomban lévő cigaretták közül az ún. legerősebbnek mennyi a kátrány ill. nikotin tartalma?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de anno az egyetem alatt gyakran szívtam eredeti "mezítlábas" Gitanest. Na annak volt ereje rendesen. Szerintem ma már nem is lehet ilyet kapni.


[link]

2022. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A Kádár-korszakban az egyik, ha nem a legerősebb márka a Munkás volt amely kezdetben kb. 45-50 mg kátrányt tartalmazott, nikotinból nagyjából 2,5 mg-ot de az 1968-as változat is erős volt (27 mg kátrányt és 1,2 mg nikotin). De a mai márkák "adatait" legalábbis hivatalosan (dohánybolti eladók illetve a dobozok oldala) titok övezi, ezért gondoltam hogy aki legalább megközelítőleg tudja a mai legerősebb "adatokat" az leírhatná ide.


Köszönöm.

2022. júl. 3. 14:11
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Számokkal nem tudok szolgálni de a kérdező példáiból kiindulva (úristen micsoda számok!!!) úgy gondolom, hogy jócskán lecsökkentettek a mai cigik nikotin és kátrány tartamai. Kátrány vagy 2-3 mg, nikotin meg 0,001:-) Nem tudom de az biztos, hogy jóval kevesebb. Az az igazság, hogy régen az emberek szívósabbak voltak, férfiasabbak. Jobban bírták a munkát is a bagót is meg az életet is. Ezeknek a mai satnya embereknek jó illetve elég a gyenge bagó is.
2022. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Bemész a dohányboltba és megkérdezed az eladót..szívesen
2022. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Munkásnak 0.8 volt a nikotin tartalma.
2022. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4:


Járok a dohányboltba de mint jeleztem fentebb nem árulják el...Szívesen.


5:


A '68 utáni változatoknak igen. De ott is többféle "lépcső" volt. A két legelső fokozat az volt amit megint csak fentebb leírtam.


[link]

2022. júl. 3. 14:22
 7/16 A kérdező kommentje:

3:


Szerintem azért nem akarják közölni mert lehet, hogy nincs is benne semmi... Az biztos, hogy a régi bagóknak volt ereje. De ezeknek a maiaknak... És az a röhej, hogy ma mondják, hogy ilyen káros meg olyan káros miközben nincs benne semmi.


Itt se tudja senki konkrétan.

2022. júl. 3. 14:26
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet butaságot írok ...de mintha a barna szofinak 10/1értéke lenne.
2022. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
Rajta van a dobozán.
2022. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy senki nem írja ide:-) Nem merik, lehet...
2022. júl. 4. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!