Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez a "legalább ez az egy...

Ez a "legalább ez az egy örömöm legyen már az életben" érzés mikor múlik ez az utolsó cigi után?

Figyelt kérdés
Mindig ezért szokok vissza kb. egy hét után. Valószínűleg az is gond lehet, hogy én ténylegesen sose akarok leszokni. Szeretem a cigi izét, hogy eltelik vele 10 perc a munkából, a megszokások embere vagyok, stb. Az egyetlen motiváló tényező, hogy 120-130 ezer forintom elmegy rá egy hónapban. Valószínűleg sose fogok leszokni?
2022. júl. 18. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress más "egy örömet" magadnak, másrészt ha már egy hetet kibírtál, akkor mindig csak "még egy" napot bírj ki.

Meg alakíts ki más szokásokat, valami más íz is van, amit szerethetsz és egészséges is.

Meg képzeld el, mennyivel jobb, ha független vagy, nem "kell" mindig lenni nálad ciginek, nem "kell" odafigyelni, hogy vegyél, nem "kell" cigizni ahhoz, hogy jól érezd amgad, nem leszel büdös.

2022. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami más örömöt az életben. Vagy fogadd el hogy ilyen vagy, és szívjad. De ez amit most csinálsz, hogy vergődsz a leszokáson, közben meg havi 130 ezernyi cigit elszívsz, ez a legrosszabb. Engedd el, vagy fogadd el hogy ez van és élvezd, de egy ilyen parttalan szenvedésbe ne vidd bele magadat minden nap.
2022. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

AZt csinál mindenki amit akar.

Kell a fidesznek ez a milliárdos bevétel is.

2022. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rájössz, hogy van más örömöd is az életben, például egy tüdőrák mentes, aktív mozgást bíró, illatokat élvező élet...
2022. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

120-130 ezer Ft?


Én dohányzom, így leszokásban nem tudok segíteni, de nekem havi 10. ezer Ft ra jön ki.


Ha csak azért akarsz vagyis nem akarsz leszokni, mert sokba kerül és nálad tényleg akkor a költségeken csökkents.


Persze, nyilván az a legjobb ha nem dohányzol.

2022. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az érzés nagyon nehezen fog kiirtodni, tapasztalatból mondom. De a pénz amit megtakaríthatsz, nagy segítség abban, hogy találj más luxust az életedben. Én a helyedben lekotnem valahova előre a pénzt amit cigire költenek. (Vagy meg inkább atvaltanam euróba, jelen körülmények között) egy fél év alatt olyan összeg gyűlik össze, hogy bármi jó hobbiba belekezdhetsz.

Én sajnos enni kezdtem a cigi helyett. :(

2022. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbálom majd lekötni magam valami mással. De elég nagy valószínűséggel a 2. válaszoló tanácsát fogadom meg. Teljesen feleslegesen kínzom magam ezzel. Valamiben úgyis meg kell halni... :)


5.


120-130 ezer Ft? - Az napi két doboz a mai árakkal, amit sajnos igen könnyen elszívok egy nap, van amikor többet is. Még lehet keveset is mondtam az összeggel. :(


6.


Én sajnos enni kezdtem a cigi helyett. :( - Egyszer egy műtétem miatt nem gyújtottam rá 2 hónapig, 20 kilót híztam. Én is a kajába menekülős típus vagyok (mint egyébként majdnem mindenki)

2022. júl. 18. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenegyes alkalommal, amikor a füstöt beszívod, gondolj arra: "hát szükségem van erre? Mennyire fojtogató, milyen maró érzés, módszeresen telítem magam kátránnyal, oxigén is kevesebb lesz, a közérzet-javulás sem tart tovább negyedóránál..."


Olvasd el Allen Carr könyvét, hihetetlenül jól leírja az ezzel kapcsolatos érzéseket, hasonlatokat (is) hoz.

2022. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Követező dolgok jöttek be nekem, hogy leszokjak:

1. Mindig, amikor rámjött, hogy rágyújtsak, valami mást csináltam (én pl ugyanúgy felálltam a munkahelyen, kimentem, de nem rágyújtottam, hanem ettem egy almát).


2. Mindig konkrét célt tűztem ki magam elé a leszokással kapcsolatban, és megjutalmaztam magam, ha sikerült. Pl. ha egy hétig kibírom cigi nélkül, akkor elmegyek abba a jó cukrászdába a barátnőmmel. Ha egy hónapig kibírom, akkor megveszem magamnak azt a nagyon drága ruhát, amire nagyon vágytam már régóta. A következő hónapban más találtam ki.

3. Eltettem egy befőttes üvegben készpénzben azt a pénzt, amit korábban cigire költöttem, és ebből fizettem ezeket a kis jutalmakat. Még maradt is belőle, bár én korábban csak olyan 30-40000-t költöttem cigire havonta.

Már 2 éve tiszta vagyok.

2022. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

,, Az napi két doboz a mai árakkal" Ja, akkor, azért, így már értem. (én sodorni szoktam a cigit egy zacskó 30g dohány elég egy hétre és úgy lesz nekem kb. tízer Ft , mert a doháyn árhoz hozzájön még a filter, papír) - esetleg a mennyiséget tudnád csökkenteni, hogy ne menjen el napi 2 doboz -


Vagy a leszokáshoz elég jó tippeket adtak a többiek.

2022. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!